Dnes Úterý - bourky 17°C
Zítra Středa - oblacno 22°C
Úterý 28. 5. 2024
Svátek má Vilém
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Vachlerův nový film: Vyprodané sály a skvělá odezva od diváků
Jedna z předpremiér filmu. Foto: archiv

Vachlerův nový film: Vyprodané sály a skvělá odezva od diváků

Na filmu Tajemství a smysl života pracuje režisér Petr Vachler více než deset let. Ale konečně má hotovo a film už viděli i vybraní diváci na několika předpremiérách. „Všechny byly beznadějně vyprodané a ty reakce publika byly neskutečné. Jsem za to strašně rád,“ říká bývalý majitel Českého lva ke svému novému snímku, ve kterém hraje plejáda tuzemských hereckých hvězd v čele s Janem Budařem, Barborou Seidlovou nebo Vladimírem Javorským.

Mimořádné předpremiéry Tajemství a smyslu života se zatím konaly v Praze, Olomouci, Liberci a v Teplicích. Zájem o projekce v době, kdy kina většinou zejí v prvních horkých letních dnech prázdnotou, byl na tuzemské poměry nevídaný, a to dokonce za zvýšené vstupné na podporu filmu. 

Lidé seděli i na schodech, či jeli na předpremiéru i 400 kilometrů ze Slovenska, jen aby film viděli. „Já jsem doufal, že se ten film bude lidem líbit, ale takové reakce jsem doopravdy nečekal. Mám ohromnou radost a doufám, že film oslaví po své oficiální listopadové premiéře, co nejvíce lidí nejen v Česku, ale po celém světě,“ říká Vachler. 

Komplimenty po shlédnutí filmu nešetřila ani světová hvězda záhadologie spisovatel Erich Von Däniken. Na otázku, jaký má ze snímku dojem, po projekci odpověděl: „Tento film nám otevírá oči…“, a přítomnému režisérovi řekl: „Jsi skvělý. Práce, kterou jsi na filmu odvedl, by měla být vidět celosvětově. Doufám v to a přeji ti to. A nám všem také.“ 

Sám Petr Vachler chce ještě před oficiální premiérou v listopadu přidat další předpremiérové projekce v městech, kde je o film zájem (Zlín, Ostrava, Plzeň, České Budějovice a další města). Zdá se logické, že by se po úspěchu právě proběhlých projekcí mohla připravit živná půda pro ty, kdo zatím o filmu nic neví, a přesto by ze své podstaty film tohoto typu rádi viděli. 

O filmu: 

Co je smyslem života? Co je láska, humor, strach a smrt? Je všechno jen sen? Kdo jsme? Probudíme se, vzpomeneme si? Pomáhají nám bytosti z jiných dimenzí? Dokážeme už pochopit smysl Hry? Kdo je Stvořitel? Kde je Království boží? Blíží se doba odhalení? Odpovědi na tyto a mnohé jiné otázky hledá nový celovečerní film Tajemství a smysl života. 

Na ryze autorském projektu kombinovaného celovečerního filmu Tajemství a smysl života (2022) pracuje prakticky deset let. První klapka padla v roce 2013 a předcházelo jí několikaleté natáčení rozhovorů s významnými osobnostmi ze světa vědy, spirituality a duchovních nauk. 

Ve filmu hraje řada velkých tuzemských hvězd jako Jan Budař, Josef Polášek, Barbora Seidlová, Andrea Růžičková, Aneta Krejčíková, Robert Jašków, Petr Buchta nebo Vladimír Javorský. Vedle toho je pak součástí filmu i řada výpovědí desítek světových osobností jako je například Raymond Moody, Erich von Däniken, Deepak Chopra nebo Eric Pearl.


Autor: red

Praha 15: Trio Gratia

Včera v 10:43

V hostivařském kostele se 2. června představí Trio Gratia.

Výstava: František Plánička

Včera v 10:31

Venkovní výstavu najdete od června na zahradním městě. Vernisáž se koná v neděli 2. června.

Praha 6 zná vítěze letošního ročníku soutěže AntiFet Fest, je jím film Dva světy

24. května 2024 v 16:12

V divadle Semafor se uskutečnilo vyhlášení dalšího ročníku obvodního kola soutěže amatérských filmů žáků základních škol z Prahy 6.

Léto s živou hudbou 2024 v Praze 15

24. května 2024 v 11:52

Pro všechny milovníky dobré hudby odstartuje ve čtvrtek 6. června v Pivovaru Hostivar Léto s živou hudbou 2024. Koncerty se budou konat pod širým nebem každý čtvrtek od 19 hodin za příznivého počasí.

Villa Pellé hostí díla ikony street artu, Španěla Aryze

24. května 2024 v 06:07

Světově uznávaný malíř, ilustrátor a autor instalací ve veřejném prostoru Octavi Arrizabalaga známý pod pseudonymem Aryz poprvé vystavuje v České republice. A vybral si bubenečskou Villu Pellé.

Červen ve Viole: Konec sezony s oblíbenými herci a herečkami a Cirkusovou pohádkou ke Dni dětí

23. května 2024 v 11:46

Divadlo Viola na Národní třídě se s letošní divadelní sezonou loučí reprízami úspěšných inscenací. Dříve, než dveře do zdejšího útulného hlediště uzavřou divadelní prázdniny, jsou diváci 5. června od 20 hodin zváni na úsměvný i dojemný příběh Michelle, pro níž se řeč stává stále větším bludištěm....

Orchestr Pražské konzervatoře hraje v Kyjích

22. května 2024 v 19:14

Komorní orchestr Pražské konzervatoře je tvořen třiceti studenty 2. a 3. ročníků školy oddělení smyčcových nástrojů. Vedle barokního a symfonického orchestru je jedním ze tří výstavních těles této významné instituce.

Prosecká zastaveníčka zvou na červnové koncerty

22. května 2024 v 16:38

Praha 9 zve na Prosecká zastaveníčka do Parku Přátelství. Koncerty se konají od května do září vždy v úterý, začínají v 18 hodin a jsou zdarma.

Skladby Antonína Dvořáka a Jana Hanuše zazní v kostele sv. Antonína

21. května 2024 ve 20:50

Ve čtvrtek 23. května večer od 19:30 hodin se můžete zaposlouchat do tónů skladeb Antonína Dvořáka nebo Jana Hanuše na Strossmayerově náměstí. Koncert je zdarma.

Tóny Vinohrad: Hudba a ladný pohyb v Gröbeho vile

21. května 2024 v 11:31

Ve středu 22. května poznáte, jak se i v komorním podání doplňuje úžasná hudba a ladný pohyb. Květnový koncert z cyklu Tóny Vinohrad nabízí program s názvem Do tance.

Mistři grafiky manýrismu ve Valdštejnské jízdárně

21. května 2024 v 10:44

Výstava Od Michelangela po Callota / Umění grafiky manýrismu návštěvníkům nabízí více než dvě stovky děl, grafiku, kresbu, malbu a umělecké řemeslo. Výstava je připravena ve spolupráci s francouzským Muzeem Louvre, je otevřena ve Valdštejnské jízdárně od 17. května do...

Atomic Gigolo zahrají na Vyšehradě

21. května 2024 v 06:56

První koncert letošní sezóny, za úplňku a s jedinečným vyšehradským výhledem ve čtvrtek 23. května. Vstupné dobrovolné, začíná se v 19 hodin.

Přednáška: Toyen, tajemná bytost

21. května 2024 ve 02:10

Dítě bez rodiny. Žena bez milostného vztahu. Chudobná umělkyně. Čtyři mýty, čtyři klišé, které malířka z velké části sama koncipovala.

Soutěž s innogy o vstupenky na koncerty Pražského jara

20. května 2024 v 07:31

Společnost innogy zve na koncerty Pražského jara do Fora Karlin a do Rudolfina. Spolupráce innogy a prestižního hudebního festivalu trvá od roku 1995.

Další články
Nahoru