Dnes Neděle - zatazeno 20°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Vachlerův nový film: Vyprodané sály a skvělá odezva od diváků
Jedna z předpremiér filmu. Foto: archiv

Vachlerův nový film: Vyprodané sály a skvělá odezva od diváků

Na filmu Tajemství a smysl života pracuje režisér Petr Vachler více než deset let. Ale konečně má hotovo a film už viděli i vybraní diváci na několika předpremiérách. „Všechny byly beznadějně vyprodané a ty reakce publika byly neskutečné. Jsem za to strašně rád,“ říká bývalý majitel Českého lva ke svému novému snímku, ve kterém hraje plejáda tuzemských hereckých hvězd v čele s Janem Budařem, Barborou Seidlovou nebo Vladimírem Javorským.

Mimořádné předpremiéry Tajemství a smyslu života se zatím konaly v Praze, Olomouci, Liberci a v Teplicích. Zájem o projekce v době, kdy kina většinou zejí v prvních horkých letních dnech prázdnotou, byl na tuzemské poměry nevídaný, a to dokonce za zvýšené vstupné na podporu filmu. 

Lidé seděli i na schodech, či jeli na předpremiéru i 400 kilometrů ze Slovenska, jen aby film viděli. „Já jsem doufal, že se ten film bude lidem líbit, ale takové reakce jsem doopravdy nečekal. Mám ohromnou radost a doufám, že film oslaví po své oficiální listopadové premiéře, co nejvíce lidí nejen v Česku, ale po celém světě,“ říká Vachler. 

Komplimenty po shlédnutí filmu nešetřila ani světová hvězda záhadologie spisovatel Erich Von Däniken. Na otázku, jaký má ze snímku dojem, po projekci odpověděl: „Tento film nám otevírá oči…“, a přítomnému režisérovi řekl: „Jsi skvělý. Práce, kterou jsi na filmu odvedl, by měla být vidět celosvětově. Doufám v to a přeji ti to. A nám všem také.“ 

Sám Petr Vachler chce ještě před oficiální premiérou v listopadu přidat další předpremiérové projekce v městech, kde je o film zájem (Zlín, Ostrava, Plzeň, České Budějovice a další města). Zdá se logické, že by se po úspěchu právě proběhlých projekcí mohla připravit živná půda pro ty, kdo zatím o filmu nic neví, a přesto by ze své podstaty film tohoto typu rádi viděli. 

O filmu: 

Co je smyslem života? Co je láska, humor, strach a smrt? Je všechno jen sen? Kdo jsme? Probudíme se, vzpomeneme si? Pomáhají nám bytosti z jiných dimenzí? Dokážeme už pochopit smysl Hry? Kdo je Stvořitel? Kde je Království boží? Blíží se doba odhalení? Odpovědi na tyto a mnohé jiné otázky hledá nový celovečerní film Tajemství a smysl života. 

Na ryze autorském projektu kombinovaného celovečerního filmu Tajemství a smysl života (2022) pracuje prakticky deset let. První klapka padla v roce 2013 a předcházelo jí několikaleté natáčení rozhovorů s významnými osobnostmi ze světa vědy, spirituality a duchovních nauk. 

Ve filmu hraje řada velkých tuzemských hvězd jako Jan Budař, Josef Polášek, Barbora Seidlová, Andrea Růžičková, Aneta Krejčíková, Robert Jašków, Petr Buchta nebo Vladimír Javorský. Vedle toho je pak součástí filmu i řada výpovědí desítek světových osobností jako je například Raymond Moody, Erich von Däniken, Deepak Chopra nebo Eric Pearl.


Autor: red

Roman Čerňák vystavuje v Galerii 14

Včera v 08:24

Ve středu 4. října otevře Praha 14 v Galerii 14 na náměstí Plk. Vlčka výstavu obrazů a dekorací ze dřeva autora Romana Čerňáka.

Cyklus Hybatelé rezonance otevře klavírista Jan Bartoš

Včera v 07:23

V pořadí šestý ročník cyklu sólových recitálů Hybatelé rezonance, který nabízí mimořádná setkání s českou klavírní špičkou, otevře v pondělí 2. října Jan Bartoš. Umělec, jehož mezinárodní kritika označuje za jednoho z nejlepších evropských klavíristů, vystoupí s programem z oceňovaného posledního...

Koncert: 130 let s vámi v chrámu sv. Ludmily

29. září 2023 v 09:41

Se 130. výročím vysvěcení chrámu sv. Ludmily na náměstí Míru se pojí řada oslavných akcí. Kromě posvěcení vína, výstavy nebo hudebně dramatického pásma to bude i slavnostní koncert v chrámu sv. Ludmily v sobotu 7. října od 19 hodin.

Homo faber-člověk tvůrce

29. září 2023 v 08:12

V úterý 3. října v 18 hodin bude v Galerii 1 v Praze 1 zahájena výstava Spolek pražských výtvarných umělců, která navazuje na dobu První republiky, kdy spolky a sdružení zajišťovaly nové a tradiční ideje, zrcadlící život výtvarného umění.

Tóny nad městy. Praha 9 zve na koncert Edity Randové

28. září 2023 v 19:13

Mimořádný zážitek nabídne zahajovací koncert festivalu Tóny nad městy ve čtvrtek 19. října od 19 hodin na vysočanské radnici Prahy 9. Uslyšíte duo složené z mezzosopranistky Edity Randové a klavíristky Šárky Knížetové.

Výstava: Slavné vily Prahy 10

28. září 2023 v 08:48

Výstavu o slavných vilách Prahy 10 najdete od 10. října na Zahradním městě ve veřejném prostoru. Součástí vernisáže bude v 17 hodin i křest knihy Slavné vily Prahy 10 vydané nakladatelstvím Foibos ve spolupráci s desátou městskou částí.

Premiéra Radima Vizváryho 2. října ve Švandově divadle

26. září 2023 v 17:25

Radim Vizváry, uznávaný představitel českého mimického divadla, chystá po pěti letech premiéru nového sólového projektu: inscenace Mime on the Moon. Představení bude 2. října ve Švandově divadle na Smíchově. Své diváky zavede do světa lyrické pantomimy a imaginární reality, aby jim ukázal svět...

NTM prezentuje technickou raritu, velké mateční hodiny Magneta

26. září 2023 ve 14:19

Národní technické muzeum doplnilo končící výstavu Jednotný elektročas o raritní exponát – takzvané mateční hodiny švýcarské firmy Magneta z počátku 20. století. Nedávno zcela renovované velké podlahové hodiny jsou unikátně dochovaným reprezentantem rané průmyslové konstrukce elektromechanických...

Jak zní jazz 21. století? V klubu Jazz Dock se odehraje finále soutěže Jazzfruit

26. září 2023 v 11:30

Finále čtrnáctého ročníku soutěže Jazzfruit pro mladé jazzové i jazzem inspirované kapely ze střední Evropy se uskuteční ve středu 27. září v klubu Jazz Dock od 19 hodin. Vítězem letošního ročníku se může stát německá formace Searching for Home, polská skupina Ninja Episkopat nebo ostravská...

Prague Music Week oznamuje první část letošního programu

26. září 2023 v 11:04

Nová hudební událost Prague Music Week, která navazuje na úspěšnou konferenci a showcase festival Nouvelle Prague, oznamuje první část svého letošního programu. V Národním domě na Smíchově představí od 9. do 11. listopadu široký program určený jak pro širokou veřejnost, tak pro hudební...

Nedělní varhanní hudba

26. září 2023 v 07:56

V neděli 1. října můžete slyšet poslední z koncertů z cyklu Nedělní varhanní hudba.

Další články
Nahoru