dnes
Úterý - jasno
18°C
zítra
Středa - jasno
19°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
21°C
Zpravodajství

V ZŠ Ohradní se otevřou kavárna a galerie, na které si našetřili žáci

V budově Základní školy Ohradní (Ohradní 49, Praha 4) se ve čtvrtek ráno otevřou kavárna a výstavní galerie. Vznikly v rámci realizace školních a žákovských projektů.

Akce se za účasti starostky Prahy 4 Ireny Michalcové uskuteční od 8:45 hodin, kdy začne prohlídkou škol, včetně výborně vybavené hudebny, polytechnické dílny i ojedinělých infostánků sloužících jako informační, studijní i preventivní nástroj. Otevření kavárny a galerie v ZŠ Ohradní bude následovat zhruba o hodinu později.

Děti se už řadu let účastní školního projektu „Běháme pro školu“, díky kterému získávají od rodičů, příbuzných a kamarádů peníze na to, co by chtěli ve škole mít. Čím více toho uběhnou, tím více vydělají. Ročně tak vydělají i třeba 200 tisíc korun.

Vydělané peníze škola dosud využila například na vybudování amfiteátru, lezecké stěny, hřiště či skluzavky. Letos to bude kavárna s výstavní galerií, která vznikne rekonstrukcí dosavadního školního bufetu a která bude kromě posezení dětí sloužit také jako učební prostor nebo místo pro rodiče čekající na své děti.

Děti rovněž každoročně nacvičují školní představení, které se odehrává v Divadle Na Fidlovačce, a organizují velkou soutěž podrobně a kreativně představující jednotlivé země světa.


VFN zahájila plošné testování přijímaných pacientů na Covid-19

Včera ve 13:31

Od pondělí 6. dubna 2020 zahájila Všeobecná fakultní nemocnice v Praze plošné testování všech pacientů přijímaných k hospitalizaci na Covid-19. 

Praha 1 zajistí odběry zaměstnancům radnice i svých příspěvkových organizací

2. dubna 2020 ve 23:28

Pracovníci Střediska sociálních služeb Praha 1, Nemocnice Na Františku, škol Prahy 1, které jsou v mimořádném provozu, a Úřadu MČ Praha 1 se podrobí preventivním odběrům na onemocnění COVID-19.

Další články
Nahoru