dnes
Sobota - obcasny-dest
10°C
zítra
Neděle - oblacno
13°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
10°C
Zpravodajství

V ZŠ Ohradní se otevřou kavárna a galerie, na které si našetřili žáci

V budově Základní školy Ohradní (Ohradní 49, Praha 4) se ve čtvrtek ráno otevřou kavárna a výstavní galerie. Vznikly v rámci realizace školních a žákovských projektů.

Akce se za účasti starostky Prahy 4 Ireny Michalcové uskuteční od 8:45 hodin, kdy začne prohlídkou škol, včetně výborně vybavené hudebny, polytechnické dílny i ojedinělých infostánků sloužících jako informační, studijní i preventivní nástroj. Otevření kavárny a galerie v ZŠ Ohradní bude následovat zhruba o hodinu později.

Děti se už řadu let účastní školního projektu „Běháme pro školu“, díky kterému získávají od rodičů, příbuzných a kamarádů peníze na to, co by chtěli ve škole mít. Čím více toho uběhnou, tím více vydělají. Ročně tak vydělají i třeba 200 tisíc korun.

Vydělané peníze škola dosud využila například na vybudování amfiteátru, lezecké stěny, hřiště či skluzavky. Letos to bude kavárna s výstavní galerií, která vznikne rekonstrukcí dosavadního školního bufetu a která bude kromě posezení dětí sloužit také jako učební prostor nebo místo pro rodiče čekající na své děti.

Děti rovněž každoročně nacvičují školní představení, které se odehrává v Divadle Na Fidlovačce, a organizují velkou soutěž podrobně a kreativně představující jednotlivé země světa.


Volby: Telefonní čísla pro hlasování doma do přenosné volební schránky

24. září 2020 v 09:05

Ve dnech 2. a 3. října a v případě druhého kola ve dnech 9. a 10. října 2020 se v Praze uskuteční ve třech volebních obvodech volby do Senátu Parlamentu České republiky. Voličům v nařízené karanténě nebo izolaci je podle v srpnu schváleného zákona umožněno hlasovat u drive-in volebního stanoviště...

Další články
Nahoru