dnes
Pondělí - jasno
22°C
zítra
Úterý - oblacno
24°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
24°C
Zpravodajství

V ZŠ Ohradní se otevřou kavárna a galerie, na které si našetřili žáci

V budově Základní školy Ohradní (Ohradní 49, Praha 4) se ve čtvrtek ráno otevřou kavárna a výstavní galerie. Vznikly v rámci realizace školních a žákovských projektů.

Akce se za účasti starostky Prahy 4 Ireny Michalcové uskuteční od 8:45 hodin, kdy začne prohlídkou škol, včetně výborně vybavené hudebny, polytechnické dílny i ojedinělých infostánků sloužících jako informační, studijní i preventivní nástroj. Otevření kavárny a galerie v ZŠ Ohradní bude následovat zhruba o hodinu později.

Děti se už řadu let účastní školního projektu „Běháme pro školu“, díky kterému získávají od rodičů, příbuzných a kamarádů peníze na to, co by chtěli ve škole mít. Čím více toho uběhnou, tím více vydělají. Ročně tak vydělají i třeba 200 tisíc korun.

Vydělané peníze škola dosud využila například na vybudování amfiteátru, lezecké stěny, hřiště či skluzavky. Letos to bude kavárna s výstavní galerií, která vznikne rekonstrukcí dosavadního školního bufetu a která bude kromě posezení dětí sloužit také jako učební prostor nebo místo pro rodiče čekající na své děti.

Děti rovněž každoročně nacvičují školní představení, které se odehrává v Divadle Na Fidlovačce, a organizují velkou soutěž podrobně a kreativně představující jednotlivé země světa.


Provoz zákaznického centra PVK bude v srpnu bez omezení

9. července 2020 v 10:05

Od 1. srpna obnoví Pražské vodovody a kanalizace provoz zákaznického centra v Dykově ulici. Zákaznické centrum se uzavřelo v druhé polovině března kvůli rozhodnutí vlády související s pandemií způsobené koronavirem. V omezeném režimu bylo znovu otevřeno 4. května.

Praha 2 pro podnikatele: Inzerovat v Novinách Prahy 2 mohou se slevou

9. července 2020 v 07:11

Radní Prahy 2 přijali v dubnu opatření ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru na podnikatelské a další subjekty.

Další články
Nahoru