Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 8°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
V Zoo Praha zranila slonice chovatelku
Sloni v pražské zoo. Foto: Zoo Praha

V Zoo Praha zranila slonice chovatelku

V Zoo Praha včera ráno slonice Tamara zranila chovatelku, kterou museli záchranáři převézt do nemocnice s poraněním pánve, hrudníku a ruky.

Záchranáři vyjížděli do zoo v Troji kolem osmé hodiny. „Na místo jsme vysílali lékařskou záchranářskou posádku a také inspektora. Pečovali jsme o jedenatřicetiletou ošetřovatelku, po celou dobu byla při vědomí," sdělila mluvčí pražské záchranky Jana Poštová. Ženu odvezla sanitka do Ústřední vojenské nemocnice.

„Došlo k nehodě v Údolí slonů – slonice Tamara poranila jednu z chovatelek, která je nyní hospitalizována. Na základě předběžného šetření nedošlo ze strany našich pracovníků k žádnému pochybení, naopak rychlým zásahem situaci vyřešili. Dále budeme informovat po skončení vyšetřování,“ uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek na svém facebookovém profilu.

Sloni se v pražské zoo chovají už od roku 1933. I když pražská zahrada v minulosti chovala slony africké i pralesní, už řadu let tu jsou jen sloni indičtí. Nejstarší je samice Gulab, která se narodila v Indii v roce 1959.

Do Prahy přicestoval v roce 1977 další slon indický, dvouletá Shanti. Byla zakoupena pro natáčení filmu s panem Tau „Poplach v oblacích“, ve kterém ztvárnila slůně Bimbo.

V roce 2013 se pražské stádo rozrostlo o mladé samice Tamaru a Janitu, které od té doby měly několik mláďat. Max a Rudi žijí odděleně se samcem Ankhorem. Lakuna a Amalee jsou s matkami. V současnosti má zahrada devět sloních obyvatel. Zoo Praha má od března 2013 nový areál nazvaný Údolí slonů, který vyšel na půl miliardy korun.


Autor: puc

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

Včera ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

Včera v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Další články
Nahoru