Dnes Pátek - oblacno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 16°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Zoo Praha zranila slonice chovatelku
Sloni v pražské zoo. Foto: Zoo Praha

V Zoo Praha zranila slonice chovatelku

V Zoo Praha včera ráno slonice Tamara zranila chovatelku, kterou museli záchranáři převézt do nemocnice s poraněním pánve, hrudníku a ruky.

Záchranáři vyjížděli do zoo v Troji kolem osmé hodiny. „Na místo jsme vysílali lékařskou záchranářskou posádku a také inspektora. Pečovali jsme o jedenatřicetiletou ošetřovatelku, po celou dobu byla při vědomí," sdělila mluvčí pražské záchranky Jana Poštová. Ženu odvezla sanitka do Ústřední vojenské nemocnice.

„Došlo k nehodě v Údolí slonů – slonice Tamara poranila jednu z chovatelek, která je nyní hospitalizována. Na základě předběžného šetření nedošlo ze strany našich pracovníků k žádnému pochybení, naopak rychlým zásahem situaci vyřešili. Dále budeme informovat po skončení vyšetřování,“ uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek na svém facebookovém profilu.

Sloni se v pražské zoo chovají už od roku 1933. I když pražská zahrada v minulosti chovala slony africké i pralesní, už řadu let tu jsou jen sloni indičtí. Nejstarší je samice Gulab, která se narodila v Indii v roce 1959.

Do Prahy přicestoval v roce 1977 další slon indický, dvouletá Shanti. Byla zakoupena pro natáčení filmu s panem Tau „Poplach v oblacích“, ve kterém ztvárnila slůně Bimbo.

V roce 2013 se pražské stádo rozrostlo o mladé samice Tamaru a Janitu, které od té doby měly několik mláďat. Max a Rudi žijí odděleně se samcem Ankhorem. Lakuna a Amalee jsou s matkami. V současnosti má zahrada devět sloních obyvatel. Zoo Praha má od března 2013 nový areál nazvaný Údolí slonů, který vyšel na půl miliardy korun.


Autor: puc

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru