Dnes Středa - polojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

V Zoo Praha se uskutečnilo každoroční setkání pěstounů

Ve čtvrtek 6. června se konalo tradiční setkání pěstounských rodin v Zoo Praha. Opět dorazily desítky rodin i se svými dětmi, přichystán pro ně byl doprovodný program zahrnující například setkání s různými zvířaty a mnoho dalšího. Toto setkání organizuje každoročně pražský magistrát jako součást Dnů pěstounství. Ty slouží mimo jiné jako poděkování stávajícím pěstounům a motivací pro lidi, kteří by se případně chtěli stát pěstouny.

Do Zoo Praha zavítalo v rámci setkání několik desítek rodin, které se starají o děti formou náhradní rodinné péče. Na programu byla například komentovaná prohlídka zoo a také setkání s oblíbenými zvířaty. V rámci akce také zaměstnanci pražského magistrátu poskytovali poradenství a aktuální informace o pěstounství lidem, kteří uvažují o tom, že se pěstouny stanou.

„Pěstoun prý nemusí být superhrdina, ale pro mě to opravdoví superhrdinové jsou a každé setkání s nimi a dětmi, o které se starají, je vždycky velká radost. Den v Zoo Praha je už naše tradiční akce, na které chceme pěstounům poděkovat za to, jak se starají o děti, které z nějakého důvodu nemohou žít ve své biologické rodině. Pěstouni dávají dětem lásku, pocit pevné půdy pod nohama a bezpečí, za to jim patří obdiv nás všech. Dnes jsme pěstounům představili také novou písničku od Pokáče, kterou složil zdarma nejen pro naši kampaň názvem Láska se nedělí, láska se násobí. Ale hlavně ji věnoval všem pěstounům jako vyjádření svojí úcty k jejich obětavosti. Písnička i dnešní den se všem moc líbily, mám z toho upřímnou radost,“ říká Alexandra Udženija, náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro oblast sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví.

V úvodu vystoupili samotní pěstouni, kteří se svěřili se svými příběhy a zkušenostmi s pěstounskou péčí, a dále také Zdeněk Soudný, ředitel Dobré rodiny. Tato organizace podporuje pěstouny, zajišťuje jejich vzdělávání a je nápomocna lidem zapojeným do systému náhradní rodinné péče.

Dny pěstounství pokračují v letošním roce po téměř celý červen a zájemcům nabídnou mnoho různorodých akcí. Praha zároveň hledá nové pěstouny, kteří by umožnili dětem, o které se nemohou jejich biologičtí rodiče starat, vyrůstat v rodině. V celé republice je přitom obecně nedostatek přechodných i dlouhodobých pěstounů, zejména pak těch připravených na přijetí sourozenců, starších dětí, dětí se zdravotním znevýhodněním nebo minoritního etnika.


Autor: Alo

Na dvou místech se srazil vlak s člověkem

17. června 2024 v 16:55

Smrtelná nehoda se stala na koridoru, kudy jezdí řada rychlíků. Omezení se tak dotklo mimo jiné spojů Ostravan, Západní expres či Bavorský expres. Některé soupravy nabraly více než hodinové zpoždění, jiné dráhy rovnou odřekly.

Motorka srazila nezletilou dívku

17. června 2024 v 16:25

Nezletilou dívku srazila v pondělí dopoledne motorka. Stalo se to v ulici Trojská nedaleko gymnázia. Mladý motorkář se zranil na hlavě, ale hůře dopadla dívka. Podle záchranářů měla mnohačetná poranění, musela být dokonce uvedena do umělého spánku. Okolnosti srážky vyšetřují...

Další články
Nahoru