Dnes Pondělí - oblacno 9°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
V Zoo Praha pokřtili psy pralesní, štěňata dostala jména Flip a Dino
Dubnové přírůstky ve smečce jsou samci. Obě jména vymysleli přímo jejich chovatelé, kteří jim na čtvrtek navíc přichystali maso netradičně v dýních. Foto: Oliver Le Que / Zoo Praha

V Zoo Praha pokřtili psy pralesní, štěňata dostala jména Flip a Dino

V trojské zoologické zahradě se ve čtvrtek 28. října uskutečnily křtiny mláďat psů pralesních, která se narodila v dubnu. Štěňata se nově jmenují Flip a Dino.

„V poslední době se setkáváme s pochybnostmi, zda je správné, že zvířata v zoo dostávají jména. Pokud je ale chápeme jako velvyslance divoké přírody, kteří ji pomáhají chránit, pak by samozřejmě jména mít měla,“ uvedl při křtinách ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

„Každý správný velvyslanec musí být vidět a lidé ho musí znát, jinak by jeho činnost ztrácela na smyslu. Stejně tak je snazší získat pozornost veřejnosti, když má zvíře jméno. Pomocí příběhu jednotlivce pak totiž lidem lépe vyprávíme o celém jeho druhu,“ dodal.

Psy pralesní chová pražská zoo od roku 1988. Ačkoliv jde o choulostivá zvířata, která mohou lidé ve světových zoologických zahradách spatřit spíš výjimečně, zde se jejich chov daří naprosto mimořádně – narozením Flipa a Dina se Zoo Praha přiblížila stovce odchovaných mláďat.


Autor: Hla

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru