dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Advent v Praze

V živém betlému vystoupí Lenka Dusilová a David Prachař

Před kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně v Praze 3 se 21. prosince od 17 hodin koná představení na motivy tradiční vánoční hry ve zcela odlišném zpracování. Klasického příběhu o Josefovi, Marii a malém Ježíškovi se ujal režisér Martin Kukučka.

Samotné vystoupení by se dalo označit za „jam session“, jehož nedílnou součástí budou hudebníci, tanečníci a zajímavá scénografie. Svoji účast přislíbily zpěvačky Lenka Dusilová nebo Katka Garcia, roli vypravěče se zhostí herec David Prachař. Do autorského týmu byl přizván i jazzman Tomáš Liška, sbormistr Karel Louda a Chrámový sbor Sv. Ducha.

Smyslem celého vánočního představení je podle realizátorů projektu vdechnout adventnímu období „komunitní rozměr“. Původně středověké divadlo získá zcela novou tvář, přitom se ale nezapomene na samotný příběh starý 2000 let, který se dotýká každého z nás.

Předvánoční čas na náměstí Jiřího z Poděbrad bude pokračovat i jinými akcemi. Dne 20. prosince se koná od 17 hodin pohádkové představení Vánoční chaloupka. Závěrečnou kulturní akcí bude 22. prosince od 15 hodin oblíbený Koncert na schodech kostela Nejsvětějšího Srdce Páně.


U stánků se budou rozdávat zbytky ze štědrovečerních stolů

19. prosince 2016 v 10:21

Platforma Studentské hnutí za solidaritu a kolektiv Studenti Pomáhají společně organizují akci Vánoce společně, která se uskuteční 25. prosince od 13 do 19 hodin v Praze na náměstí Jiřího z Poděbrad, Strossmayerově náměstí a ve Vrchlického sadech.

Tamchynová: Sedm věcí, které bychom neměli o Vánocích rozhodně dělat

18. prosince 2016 v 08:24

Vánoce jsou sice svátky klidu a míru, nicméně, jak všichni víme, jsou prošpikovány honičkou a stresem. Chceme mít vše navoněné, nazdobené, čisté, dárky pěkně zabalené atd. se vším si dávám dost práce a je jedno, jak dlouho se na svátky připravujeme. Stejně se každoročně přistihneme při tom, že...

Další články
Nahoru