Dnes Středa - obcasny-dest 3°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 2°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
V zimě si venku nezacvičíte. Je čas zkusit posilovnu
Pražský sportKomerční sdělení
Ilustrační foto: Andrii Medvednikov / Shutterstock.com

V zimě si venku nezacvičíte. Je čas zkusit posilovnu

Jak se udržet ve skvělé formě i v zimním období? Pokud jste zvyklí sportovat zejména venku a váhu si držíte díky kvalitnímu běhu nebo jízdě na kole, pak pro vás zima může znamenat trochu čáru přes rozpočet. Kde cvičit, abyste si kondici udrželi? Nabízí se samozřejmě posilovna nebo fitness centrum. Co se vyplatí vědět, než někam začnete chodit?

Volba posilovny 

Klíčové je dobře si vybrat. Pokud se v ní nebudete cítit dobře, nebude se vám tam chtít a vaše nadšení velmi rychle vezme za své. Klidně vyzkoušejte posiloven více a teprve až najdete nějakou vhodnou, zakupte si permanentku. 

Roli by měla hrát vzdálenost od bydliště, ale především pak samotné vybavení. Někdo upřednostňuje obrovskou místnost plnou posilovacích strojů, jinému více vyhovuje vybavená kardio zóna, nabídka cvičebních lekcí a možnost relaxu. 

Pamatujte, že na cvičení v posilovně nepotřebujete žádné extra vybavení. Postačí vám pohodlný oděv, čisté tenisky a vyplatí se koupit gymsack na záda, kam jen věci rychle naházíte a můžete běžet. 

Raději se zeptejte, než abyste si ublížili 

Ve většině posiloven najdete stejný výběr základních strojů. Klidně si tedy před cvičením udělejte svůj vlastní průzkum na internetu a seznamte se s tím, co který stroj umí a jak na něm cvičit. 

Jestliže to však s cvičením myslíte skutečně vážně, raději se během prvních pár lekcí svěřte do péče trenéra. Dobrou vizitkou každé posilovny je školený personál, který je připraven vám v případě potřeby poradit a pomoci. 

Zaměřte se na vhodné doplňky 

Během cvičení se mohou ozvat místa na těle, o kterých jste předtím ani nevěděli. Najednou totiž začnete používat svaly, které možná dříve jen spaly. Proto se vyplatí mít po ruce efektivní doplňky stravy, které vám pomohou s regenerací. Skvělou volbou jsou přírodní CBD produkty, které obsahují jeden z účinných kannabinolů, jenž mají pozitivní vliv na svaly, klouby i nervovou soustavu. 

Co dělat při bolesti? 

Efektivní cvičení může bolet, to je jasné. Pokud vás však znenadání začnou bolet klouby nebo svaly, je to znak přetížení nebo skrytého zánětu. Jako prevence těchto potíží může sloužit regenerační MSM, což je doplněk stravy, který pomáhá klouby vyživovat a udržovat v perfektní kondici. 

V případě přetrvávajících potíží je ale jistě na místě zvážit návštěvu lékaře. Jen ten může odhalit skutečnou příčinu potíží a poradit vám, jak je řešit. 

Nenechte se demotivovat 

Je pravdou, že posilovny často bývají plné vypracovaných těl. Nenechte se odradit tím, že úplně takhle nevypadáte. Vždyť to přece nemusí být cíl každého. Vy se jen chcete přes zimu zdravě hýbat a udržet si vaši formu. 

Nenechte se odradit pohledy nebo tím, že tam svým vzezřením nemusíte zcela zapadat. Důležité je, že vy děláte něco pro své zdraví a to, co dělají ostatní, vás nemusí nijak trápit.


Sdílená kola s Lítačkou loni využilo 34 tisíc lidí

Dnes v 08:36

Kombinaci veřejné dopravy a sdílených kol, kdy je možné si s platným elektronickým předplatním kuponem pro Prahu půjčit sdílené kolo na 15 minut zdarma až dvakrát denně, využilo v roce 2022 celkem 34 tisíc lidí. Celkový počet výpůjček přesáhl 567 tisíc, přičemž 81 % lidí používá tuto službu...

Prsteny pro hokejbalisty

30. ledna 2023 ve 20:17

Radnice Prahy 13 přivítala v obřadní síni hokejbalisty HC Kert Park Praha, vítěze hokejbalové extraligy 2022. Prsteny pro vítěze předali starosta David Vodrážka, spolu s místostarostkou Marcelou Plesníkovou.

S vysvědčením na kluziště zdarma

30. ledna 2023 ve 14:39

Na kluzišti Střížkov se koná zítra, 31. ledna, Dětský den. Od 12:30 hodin je vstup pro děti s vysvědčením zdarma. 

V Praze 4 se poběží o pohár starosty

30. ledna 2023 ve 14:17

Běžecký závod pro děti a dospělé na oslavu desátého ročníku Běžecké školy Prahy 4 ve čtvrtek 20. dubna v 17 až 19 hodin. Startovné je zdarma.

Za vysvědčení na brusle

30. ledna 2023 v 10:05

Kdo přinese v úterý 31. ledna od 14 do 16 hodin vysvědčení, může na Podviňáku v Praze 9 bruslit zdarma.

Zaostřete na sportovní zážitky

23. ledna 2023 ve 20:42

Také máte zimu spojenou s carvingovými obloučky, jízdou po spádnici nebo neodmyslitelným relaxem v apres ski baru? Pokud milujete pohled na zasněžené hory stejně jako zimní sporty – ať už jsou jakékoliv – máme pro vás tip, jak si tento zážitek užít na maximum. Zkrátka tak, abyste na něj dobře...

Na brusle pod žižkovskou věž

23. ledna 2023 ve 13:23

Kluziště v zahradě pod věží má 400 m2 plochy a k bruslení je může využít i veřejnost. Otevřeno je od pondělí do pátku od 15 do 20 hodin, o víkendech od 8 do 20 hodin.

V Dolních Chabrech se v létě uskuteční fotbalový kemp Vladimíra Šmicera

17. ledna 2023 v 05:18

Fotbalový kemp Vladimíra Šmicera se uskuteční​ ve dnech 24. až 28. července 2023 v Praze, ve sportovním areálu SK Dolní Chabry. Program pro mladé fotbalisty bude připraven každý den od 8 do 16 hod. Zázemí je pro Vladimír Šmicera domácím prostředí, jelikož zde působí jako předseda místního...

Na brusle na Pankrác

10. ledna 2023 v 07:16

Venkovní kluziště o velikosti 600 metrů čtverečních najdete před obchodním centrem Arkády Pankrác.

Další články
Nahoru