Dnes Čtvrtek - zatazeno 29°C
Zítra Pátek - bourky 27°C
Čtvrtek 30. 6. 2022
Svátek má Šárka
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V zimě si venku nezacvičíte. Je čas zkusit posilovnu
Pražský sportKomerční sdělení
Ilustrační foto: Andrii Medvednikov / Shutterstock.com

V zimě si venku nezacvičíte. Je čas zkusit posilovnu

Jak se udržet ve skvělé formě i v zimním období? Pokud jste zvyklí sportovat zejména venku a váhu si držíte díky kvalitnímu běhu nebo jízdě na kole, pak pro vás zima může znamenat trochu čáru přes rozpočet. Kde cvičit, abyste si kondici udrželi? Nabízí se samozřejmě posilovna nebo fitness centrum. Co se vyplatí vědět, než někam začnete chodit?

Volba posilovny 

Klíčové je dobře si vybrat. Pokud se v ní nebudete cítit dobře, nebude se vám tam chtít a vaše nadšení velmi rychle vezme za své. Klidně vyzkoušejte posiloven více a teprve až najdete nějakou vhodnou, zakupte si permanentku. 

Roli by měla hrát vzdálenost od bydliště, ale především pak samotné vybavení. Někdo upřednostňuje obrovskou místnost plnou posilovacích strojů, jinému více vyhovuje vybavená kardio zóna, nabídka cvičebních lekcí a možnost relaxu. 

Pamatujte, že na cvičení v posilovně nepotřebujete žádné extra vybavení. Postačí vám pohodlný oděv, čisté tenisky a vyplatí se koupit gymsack na záda, kam jen věci rychle naházíte a můžete běžet. 

Raději se zeptejte, než abyste si ublížili 

Ve většině posiloven najdete stejný výběr základních strojů. Klidně si tedy před cvičením udělejte svůj vlastní průzkum na internetu a seznamte se s tím, co který stroj umí a jak na něm cvičit. 

Jestliže to však s cvičením myslíte skutečně vážně, raději se během prvních pár lekcí svěřte do péče trenéra. Dobrou vizitkou každé posilovny je školený personál, který je připraven vám v případě potřeby poradit a pomoci. 

Zaměřte se na vhodné doplňky 

Během cvičení se mohou ozvat místa na těle, o kterých jste předtím ani nevěděli. Najednou totiž začnete používat svaly, které možná dříve jen spaly. Proto se vyplatí mít po ruce efektivní doplňky stravy, které vám pomohou s regenerací. Skvělou volbou jsou přírodní CBD produkty, které obsahují jeden z účinných kannabinolů, jenž mají pozitivní vliv na svaly, klouby i nervovou soustavu. 

Co dělat při bolesti? 

Efektivní cvičení může bolet, to je jasné. Pokud vás však znenadání začnou bolet klouby nebo svaly, je to znak přetížení nebo skrytého zánětu. Jako prevence těchto potíží může sloužit regenerační MSM, což je doplněk stravy, který pomáhá klouby vyživovat a udržovat v perfektní kondici. 

V případě přetrvávajících potíží je ale jistě na místě zvážit návštěvu lékaře. Jen ten může odhalit skutečnou příčinu potíží a poradit vám, jak je řešit. 

Nenechte se demotivovat 

Je pravdou, že posilovny často bývají plné vypracovaných těl. Nenechte se odradit tím, že úplně takhle nevypadáte. Vždyť to přece nemusí být cíl každého. Vy se jen chcete přes zimu zdravě hýbat a udržet si vaši formu. 

Nenechte se odradit pohledy nebo tím, že tam svým vzezřením nemusíte zcela zapadat. Důležité je, že vy děláte něco pro své zdraví a to, co dělají ostatní, vás nemusí nijak trápit.


Souboje firem, záchranářů či bankéřů. UniCredit Pražská štafeta se po třech letech vrací

22. června 2022 v 17:00

Unikátní týmový závod UniCredit Pražská štafeta je po třech letech zpět. Oblíbený běh, v němž si přátelé či kolegové mohou na čtyřech pětikilometrových úsecích v parku Stromovka změřit síly s ostatními, odstartuje ve čtvrtek 23. června od 18 hodin na Výstavišti...

Praha 4 vymění povrchy ve volnočasovém areálu v Podolské, sportoviště budou uzavřena

10. června 2022 v 07:50

Praha 4 zahájí od pondělí 13. června kompletní výměnu sportovních povrchů ve volnočasovém areálu v Podolské ulici. Oprava se dotkne obou sportovišť, jak fotbalového hřiště, tak i multifunkčního tartanového hřiště. Po celou dobu prací budou obě herní plochy...

Seminář o bezpečnosti sportu s trenéry a vedením klubů. Zváni jsou i rodiče

7. června 2022 v 07:19

Fotbalová asociace České republiky (FAČR) pořádá společně s Unií českých fotbalových trenérů veřejně přístupný seminář Bezpečnost sportu a týmová dynamika. Uskuteční se ve středu 22. června od 9 do 17 hodin v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře v Praze.

Volejbalový turnaj za lepší svět se uskuteční v areálu Hostivařské přehrady

6. června 2022 v 16:25

Na dvě desítky smíšených týmů mužů i žen z byznysu i neziskového sektoru v Česku se zapojí do hry za globální cíle od OSN. O titul šampiona turnaje v amatérském plážovém volejbale SDGs Beach Volleyball Cup 2022 se utkají již v pátek 10. června. Jedním ze soutěžních týmů jsou i Uprchlíci &...

V Lysolajích se bude běhat

3. června 2022 ve 13:25

  Čtrnáctý ročník Lysolajského běhu se koná ve čtvrtek 9. června.  

Sportovní den Prahy 2

1. června 2022 v 06:13

Sportovní den Prahy 2 Urban Challenge Kids s Komwagem se koná v pátek 10. června od 14 do 19 hodin.

Světová cyklojízda projede Prahou a oslaví Den kola

25. května 2022 v 10:47

Podpořit městskou cyklistiku, vzájemný respekt v ulicích i důležitost udržitelné dopravy má Světová cyklojízda, která se koná v neděli 5. června.

Turnaj v nohejbalu o pohár starosty

25. května 2022 v 05:52

Tradiční turnaj pořádá radnice Prahy 1 v sobotu 28. května.

Běželo se pro Paměť národa

24. května 2022 v 10:20

O víkendu 21. a 22. května se uskutečnily hlavní závody Běhu pro Paměť národa. V Praze, Brně a na dalších devíti místech po celé republice se běželo za všechny, kteří se nevzdali. Akce se zúčastnilo přes 1500 běžců, z toho 800 běželo v pražské oboře...

V Braníku budou bojovat malí hasiči

19. května 2022 v 08:15

SDH Praha – Braník a TFA tým Praha zvou na 2. závod Dětské ligy TFA Praha 2022 do pražského Braníku.

Hokejový šampionát ve Žlutých lázních

17. května 2022 ve 14:45

Areál Žluté lázně v Praze 4 – Podolí se opět proměňuje v hokejovou fanouškovskou základnu. Od středy 18. května mohou všichni milovníci hokeje přijít a užít si zápasy společně u jídla a pití. Mistrovství světa v hokeji ve Finsku je možné sledovat na plátně ve stanu za...

Další články
Nahoru