Dnes Pátek - zatazeno 4°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 28. 1. 2022
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
V zimě si venku nezacvičíte. Je čas zkusit posilovnu
Pražský sportKomerční sdělení
Ilustrační foto: Andrii Medvednikov / Shutterstock.com

V zimě si venku nezacvičíte. Je čas zkusit posilovnu

Jak se udržet ve skvělé formě i v zimním období? Pokud jste zvyklí sportovat zejména venku a váhu si držíte díky kvalitnímu běhu nebo jízdě na kole, pak pro vás zima může znamenat trochu čáru přes rozpočet. Kde cvičit, abyste si kondici udrželi? Nabízí se samozřejmě posilovna nebo fitness centrum. Co se vyplatí vědět, než někam začnete chodit?

Volba posilovny 

Klíčové je dobře si vybrat. Pokud se v ní nebudete cítit dobře, nebude se vám tam chtít a vaše nadšení velmi rychle vezme za své. Klidně vyzkoušejte posiloven více a teprve až najdete nějakou vhodnou, zakupte si permanentku. 

Roli by měla hrát vzdálenost od bydliště, ale především pak samotné vybavení. Někdo upřednostňuje obrovskou místnost plnou posilovacích strojů, jinému více vyhovuje vybavená kardio zóna, nabídka cvičebních lekcí a možnost relaxu. 

Pamatujte, že na cvičení v posilovně nepotřebujete žádné extra vybavení. Postačí vám pohodlný oděv, čisté tenisky a vyplatí se koupit gymsack na záda, kam jen věci rychle naházíte a můžete běžet. 

Raději se zeptejte, než abyste si ublížili 

Ve většině posiloven najdete stejný výběr základních strojů. Klidně si tedy před cvičením udělejte svůj vlastní průzkum na internetu a seznamte se s tím, co který stroj umí a jak na něm cvičit. 

Jestliže to však s cvičením myslíte skutečně vážně, raději se během prvních pár lekcí svěřte do péče trenéra. Dobrou vizitkou každé posilovny je školený personál, který je připraven vám v případě potřeby poradit a pomoci. 

Zaměřte se na vhodné doplňky 

Během cvičení se mohou ozvat místa na těle, o kterých jste předtím ani nevěděli. Najednou totiž začnete používat svaly, které možná dříve jen spaly. Proto se vyplatí mít po ruce efektivní doplňky stravy, které vám pomohou s regenerací. Skvělou volbou jsou přírodní CBD produkty, které obsahují jeden z účinných kannabinolů, jenž mají pozitivní vliv na svaly, klouby i nervovou soustavu. 

Co dělat při bolesti? 

Efektivní cvičení může bolet, to je jasné. Pokud vás však znenadání začnou bolet klouby nebo svaly, je to znak přetížení nebo skrytého zánětu. Jako prevence těchto potíží může sloužit regenerační MSM, což je doplněk stravy, který pomáhá klouby vyživovat a udržovat v perfektní kondici. 

V případě přetrvávajících potíží je ale jistě na místě zvážit návštěvu lékaře. Jen ten může odhalit skutečnou příčinu potíží a poradit vám, jak je řešit. 

Nenechte se demotivovat 

Je pravdou, že posilovny často bývají plné vypracovaných těl. Nenechte se odradit tím, že úplně takhle nevypadáte. Vždyť to přece nemusí být cíl každého. Vy se jen chcete přes zimu zdravě hýbat a udržet si vaši formu. 

Nenechte se odradit pohledy nebo tím, že tam svým vzezřením nemusíte zcela zapadat. Důležité je, že vy děláte něco pro své zdraví a to, co dělají ostatní, vás nemusí nijak trápit.


Projekt Trenéři do škol v Praze 2 pokračuje

Včera v 10:53

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku na základních školách. Projekt pilotně spustila na začátku školního roku. Zkvalitnění sportovní výuky, které se v prvním pololetí osvědčilo, tak bude pokračovat i v celém letošním...

Na přenos finálového zápasu amerického fotbalu Super Bowl do Hard Rock Cafe

19. ledna 2022 ve 12:22

Super Bowl je finálový zápas dvou nejlepších fotbalových týmů, kterým vrcholí play-off severoamerické National Football League v americkém fotbalu. Letos závěrečný souboj připadá na neděli 13. února 2022. V pražské pobočce Hard Rock Cafe i letos budou přímý přenos zápasu promítat na velkých...

Praha 15: Zdarma si můžete zabruslit u ZŠ Veronské náměstí

12. ledna 2022 ve 12:59

Kluziště u ZŠ Veronské náměstí je otevřeno v pondělí, středu a pátek od 14 do 18 hodin a v sobotu a neděli od 9 do 12 a od 14 do 18 hodin.

Badmintonové mistrovství bude v O2 universum

11. ledna 2022 v 10:13

Popularita badmintonu v Česku sílí. Plné jsou kurty v centrech po celé republice, rovněž úspěchy domácích závodních hráčů se množí. Ideální čas nejrychlejší raketový sport v domácích podmínkách posunout. O to se postará mistrovství republiky, které se uskuteční v květnu v pražské O2...

Uhříněveský Silvestrovský výběh

30. prosince 2021 v 17:47

Sportovní projekt Prahy 22, běžecká škola pro každého zdarma, zve na zítřejší Silvestrovský výběh.

Bruslení u Modré školy

29. prosince 2021 v 11:11

Ve Volnočasovém areálu Kupeckého (VAK) u Modré školy v Praze 11 se až do 14. února bruslí zdarma.

Praha 1: Štědrý den na Střeláku

23. prosince 2021 v 11:12

Na Střeláku se bruslí i na Štědrý den od 10 do 16 hodin. Zavřeno bude pouze 25. prosince.

Praha 1: Kluziště Střelák bude uzavřeno

20. prosince 2021 v 08:29

V sobotu 25. prosince, na první svátek vánoční, bude kluziště na Střeleckém ostrově uzavřeno.

Praha 11 zve k bruslení, připravila řadu novinek

16. prosince 2021 v 11:48

Již třetím rokem se park u obchodního centra Westfield Chodov proměnil v ledovou plochu pro zkušené i začínající bruslaře. Provoz netradičního veřejného kluziště letos finančně podpořila Praha 11, pro návštěvníky jedenácté městské části je připraveno hned několik...

Na Vypichu můžete bruslit

12. prosince 2021 v 19:09

V areálu dopravního hřiště na Vypichu u obory Hvězda v Praze 6 je otevřena ledová plocha pro veřejnost. V provozu bude za příznivého počasí až do 28. února.

Hendikepovaní sportovci převzali ocenění

11. prosince 2021 v 11:06

Ve středu 8. prosince se uskutečnilo v Rezidenci primátora hlavního města Prahy vyhlášení nejlepších hendikepovaných sportovců roku 2021. Vrcholnou akcí roku byly bezesporu letní paralympijské hry Tokio 2020, které byly odloženy na rok 2021, a tím byl prodloužen standardní čtyřletý paralympijský...

Další články
Nahoru