Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
V zimě si venku nezacvičíte. Je čas zkusit posilovnu
Pražský sportKomerční sdělení
Ilustrační foto: Andrii Medvednikov / Shutterstock.com

V zimě si venku nezacvičíte. Je čas zkusit posilovnu

Jak se udržet ve skvělé formě i v zimním období? Pokud jste zvyklí sportovat zejména venku a váhu si držíte díky kvalitnímu běhu nebo jízdě na kole, pak pro vás zima může znamenat trochu čáru přes rozpočet. Kde cvičit, abyste si kondici udrželi? Nabízí se samozřejmě posilovna nebo fitness centrum. Co se vyplatí vědět, než někam začnete chodit?

Volba posilovny 

Klíčové je dobře si vybrat. Pokud se v ní nebudete cítit dobře, nebude se vám tam chtít a vaše nadšení velmi rychle vezme za své. Klidně vyzkoušejte posiloven více a teprve až najdete nějakou vhodnou, zakupte si permanentku. 

Roli by měla hrát vzdálenost od bydliště, ale především pak samotné vybavení. Někdo upřednostňuje obrovskou místnost plnou posilovacích strojů, jinému více vyhovuje vybavená kardio zóna, nabídka cvičebních lekcí a možnost relaxu. 

Pamatujte, že na cvičení v posilovně nepotřebujete žádné extra vybavení. Postačí vám pohodlný oděv, čisté tenisky a vyplatí se koupit gymsack na záda, kam jen věci rychle naházíte a můžete běžet. 

Raději se zeptejte, než abyste si ublížili 

Ve většině posiloven najdete stejný výběr základních strojů. Klidně si tedy před cvičením udělejte svůj vlastní průzkum na internetu a seznamte se s tím, co který stroj umí a jak na něm cvičit. 

Jestliže to však s cvičením myslíte skutečně vážně, raději se během prvních pár lekcí svěřte do péče trenéra. Dobrou vizitkou každé posilovny je školený personál, který je připraven vám v případě potřeby poradit a pomoci. 

Zaměřte se na vhodné doplňky 

Během cvičení se mohou ozvat místa na těle, o kterých jste předtím ani nevěděli. Najednou totiž začnete používat svaly, které možná dříve jen spaly. Proto se vyplatí mít po ruce efektivní doplňky stravy, které vám pomohou s regenerací. Skvělou volbou jsou přírodní CBD produkty, které obsahují jeden z účinných kannabinolů, jenž mají pozitivní vliv na svaly, klouby i nervovou soustavu. 

Co dělat při bolesti? 

Efektivní cvičení může bolet, to je jasné. Pokud vás však znenadání začnou bolet klouby nebo svaly, je to znak přetížení nebo skrytého zánětu. Jako prevence těchto potíží může sloužit regenerační MSM, což je doplněk stravy, který pomáhá klouby vyživovat a udržovat v perfektní kondici. 

V případě přetrvávajících potíží je ale jistě na místě zvážit návštěvu lékaře. Jen ten může odhalit skutečnou příčinu potíží a poradit vám, jak je řešit. 

Nenechte se demotivovat 

Je pravdou, že posilovny často bývají plné vypracovaných těl. Nenechte se odradit tím, že úplně takhle nevypadáte. Vždyť to přece nemusí být cíl každého. Vy se jen chcete přes zimu zdravě hýbat a udržet si vaši formu. 

Nenechte se odradit pohledy nebo tím, že tam svým vzezřením nemusíte zcela zapadat. Důležité je, že vy děláte něco pro své zdraví a to, co dělají ostatní, vás nemusí nijak trápit.


Světová cyklojízda a Cyklozvonění 2023

25. května 2023 v 11:05

Dvě tradiční cyklistické akce, Světová cyklojízda a Pražské cyklozvonění, se letos spojily a společně oslaví Světový den kola v sobotu 3. června.

Na Dvojce se veslovalo

21. května 2023 v 17:15

Celorepublikový projekt Česko vesluje poprvé ve své historii zavítal do metropole. Soutěž žáků základních škol Prahy 2 v trenažérovém veslování se konala v pátek 19. května na náměstí Míru. A kdo chtěl, mohl si zaveslovat na trenažéru, prohlédnout veslařské vybavení nebo se potkat...

Turnaj v tenisu o pohár starosty v ZŠ Bratří Venclíků

11. května 2023 v 16:38

Turnaj ve čtyřhře pro neregistrované dospělé hráče v tenisu o pohár starosty Prahy 14 se uskuteční v sobotu 27. května od 8 hodin na kurtech ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

Charitativní běh v Milíčovském lese

11. května 2023 v 07:25

V Milíčovském lese na dětském hřišti Vodnická odstartuje dne 13. května v 15 hodin charitativní běh.

Běh metropole Prahy 11

10. května 2023 ve 12:41

V neděli 14. května v 10 hodin odstartuje Běh metropole Prahy 11.

Praha 13: V Třebonicích se bude hrát nohejbal

10. května 2023 v 07:22

Nohejbalový turnaj se hraje 20. května. Výtěžek dostanou mladí hasiči z Třebonic.

Večerní Svěrácká 10

6. května 2023 ve 20:55

Běh přírodou pro celou rodinu v okolí Černého Mostu na 5 a 10 km a závod dětí se uskuteční v sobotu 25. května. Startuje se na Plechárně v 16 hodin.

Sportovní rodinné hry v Centrálním parku

6. května 2023 v 09:29

V pátek 12. května se koná od 15:30 hodin  již 11. ročník Sportovních rodinných her. Poprvé v historii se akce uskuteční v Centrálním parku Prahy 13. Akce je vhodná již pro děti od 2 let ale na své si přijdou i školní děti, které chtějí zažít se svými rodiči nebo prarodiči odpoledne plné...

Běh pro Paměť národa: Za všechny, kteří se nevzdali

5. května 2023 v 05:50

Na jedenácti místech se v květnu poběží za všechny, kteří se nevzdali. Nezisková organizace Post Bellum pořádá osmý ročník Běhu pro Paměť národa. Běžci symbolicky věnují svůj sportovní výkon tomu, kdo je inspiruje k vytrvalosti nebo jehož příběh chtějí připomenout. Nejčastěji běží za dědu,...

Venkovní lekce jógy v Praze 10

4. května 2023 v 07:16

Úterky a čtvrtky od 2. května na Desítce patří hodinám jógy.

Nordic walking ve středu v Malešickém parku

2. května 2023 v 16:25

Až do 28. června probíhají v Malešickém parku v Praze 10 od 9:30 do 11 hodin lekce nordic walking.

Kurzy sebeobrany pro občany Prahy 14 zdarma

28. dubna 2023 v 09:25

Praha 14 pořádá v rámci programu prevence kriminality kurzy osobní bezpečnosti. Lekce proběhnou vždy 1× týdně pod vedením lektorů teoretického a sebeobranného systému Krav Maga. Kurz je pro občany zdarma.

Venkovní lekce jógy v Praze 10 začínají v květnu

25. dubna 2023 ve 21:19

Úterky a čtvrtky od 2. května budou na Desítce patřit hodinám jógy. V Malešicích a na Zahradním městě se bude cvičit od 18 do 19 hodin. Lekce jsou zdarma a bez registrace.

Další články
Nahoru