Dnes Pondělí - oblacno 24°C
Zítra Úterý - jasno 27°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V zimě si venku nezacvičíte. Je čas zkusit posilovnu
Pražský sportKomerční sdělení
Ilustrační foto: Andrii Medvednikov / Shutterstock.com

V zimě si venku nezacvičíte. Je čas zkusit posilovnu

Jak se udržet ve skvělé formě i v zimním období? Pokud jste zvyklí sportovat zejména venku a váhu si držíte díky kvalitnímu běhu nebo jízdě na kole, pak pro vás zima může znamenat trochu čáru přes rozpočet. Kde cvičit, abyste si kondici udrželi? Nabízí se samozřejmě posilovna nebo fitness centrum. Co se vyplatí vědět, než někam začnete chodit?

Volba posilovny 

Klíčové je dobře si vybrat. Pokud se v ní nebudete cítit dobře, nebude se vám tam chtít a vaše nadšení velmi rychle vezme za své. Klidně vyzkoušejte posiloven více a teprve až najdete nějakou vhodnou, zakupte si permanentku. 

Roli by měla hrát vzdálenost od bydliště, ale především pak samotné vybavení. Někdo upřednostňuje obrovskou místnost plnou posilovacích strojů, jinému více vyhovuje vybavená kardio zóna, nabídka cvičebních lekcí a možnost relaxu. 

Pamatujte, že na cvičení v posilovně nepotřebujete žádné extra vybavení. Postačí vám pohodlný oděv, čisté tenisky a vyplatí se koupit gymsack na záda, kam jen věci rychle naházíte a můžete běžet. 

Raději se zeptejte, než abyste si ublížili 

Ve většině posiloven najdete stejný výběr základních strojů. Klidně si tedy před cvičením udělejte svůj vlastní průzkum na internetu a seznamte se s tím, co který stroj umí a jak na něm cvičit. 

Jestliže to však s cvičením myslíte skutečně vážně, raději se během prvních pár lekcí svěřte do péče trenéra. Dobrou vizitkou každé posilovny je školený personál, který je připraven vám v případě potřeby poradit a pomoci. 

Zaměřte se na vhodné doplňky 

Během cvičení se mohou ozvat místa na těle, o kterých jste předtím ani nevěděli. Najednou totiž začnete používat svaly, které možná dříve jen spaly. Proto se vyplatí mít po ruce efektivní doplňky stravy, které vám pomohou s regenerací. Skvělou volbou jsou přírodní CBD produkty, které obsahují jeden z účinných kannabinolů, jenž mají pozitivní vliv na svaly, klouby i nervovou soustavu. 

Co dělat při bolesti? 

Efektivní cvičení může bolet, to je jasné. Pokud vás však znenadání začnou bolet klouby nebo svaly, je to znak přetížení nebo skrytého zánětu. Jako prevence těchto potíží může sloužit regenerační MSM, což je doplněk stravy, který pomáhá klouby vyživovat a udržovat v perfektní kondici. 

V případě přetrvávajících potíží je ale jistě na místě zvážit návštěvu lékaře. Jen ten může odhalit skutečnou příčinu potíží a poradit vám, jak je řešit. 

Nenechte se demotivovat 

Je pravdou, že posilovny často bývají plné vypracovaných těl. Nenechte se odradit tím, že úplně takhle nevypadáte. Vždyť to přece nemusí být cíl každého. Vy se jen chcete přes zimu zdravě hýbat a udržet si vaši formu. 

Nenechte se odradit pohledy nebo tím, že tam svým vzezřením nemusíte zcela zapadat. Důležité je, že vy děláte něco pro své zdraví a to, co dělají ostatní, vás nemusí nijak trápit.


Zdarma: Jóga na Kampě

21. června 2024 v 08:06

Cvičit můžete vždy v neděli v 17 hodin.

Mezinárodní den jógy na louce u Kuželkárny

20. června 2024 v 06:37

V Centrálním parku v Praze 13 se v pátek 21. června koná Den jógy.

Praha 2: Festival sportu pro Dvojku

19. června 2024 v 07:35

Přehlídka sportovních aktivit z městské části Praha 2 a okolí pro děti i dospělé se koná v pátek 21. června od 9 do 14 hodin v Sokole Královské Vinohrady. Vstup je zdarma.

Praha 4 bude žít fotbalovým mistrovstvím Evropy 2024

16. června 2024 v 19:03

V pondělí 17. června v 16 hodin bude slavnostně otevřena Fan zóna v centru Prahy 4 na náměstí Budějovická, přímo nad stanicí metra C.

Běh pro Jedličku na Vyšehradě

15. června 2024 v 10:55

Přijďte podpořit Nadaci Jedličkova ústavu a proběhnout se v úterý 25. června po hradbách Vyšehradu. Trasu si najde každý, registrace jsou již spuštěné.

Praha 14 zve na Běh metropole

15. června 2024 v 08:50

Běh metropole se uskuteční v pátek 21. června. Startuje se ve 21 hodin na tubusu metra B.

Žijeme sportem na Ladronce

14. června 2024 ve 13:51

V neděli 16. června si vyzkoušíte tradiční i netradiční sporty. Začíná se v 10:30 hodin, akce je zdarma.

Letní scéna Prahy 10: Diskotéka na kolečkách

13. června 2024 v 07:07

Rodinný program na kolečkových bruslích pro děti i rodiče v neděli 16. června v 16 hodin na Korzu Skalka. Přijďte se naučit základy bruslení a vyzkoušet si tančení na bruslích nebo jiných vozítkach podle vlastního výběru.

Bitvy v UNYP Aréně: Vasil Ducár zraněn, nové hvězdy přichází na scénu!

12. června 2024 v 17:44

Vasil Ducár, který měl být jedním z hlavních taháků páteční akce v Unyp aréně, bohužel nebude moci nastoupit do ringu. Tuto informaci dnes oznámil na tiskové konferenci v Praze, kterou pořádaly organizace Patron Boxing a Heroes Gate, zodpovědné za událost The Ring 12.

Nohejbalový turnaj O pohár Prahy 1

12. června 2024 v 08:03

Turnaj v nohejbalu se koná 15. června od 9 hodin. Start je zdarma.

Hvězdy Real Top Praha proti osobnostem Prahy 14

7. června 2024 v 09:29

Charitativní utkání sportovních hvězd Real Top Praha, který disponuje takovými osobnostmi jako jsou Patrik Berger, Vladimír Šmicer, Jiří Jarošík, Radek Bejbl, Ivan Hašek, Marek Jankulovski, Jan Koller ale i herci a známé osobnosti Vojtěch Dyk, Ivan Trojan, Adam Mišík a spousta...

Radotín Sportfest nabídne dvě desítky sportovních disciplín pro celou rodinu

5. června 2024 v 11:45

V městské části Radotín se o víkendu 8. a 9. června uskuteční druhý ročník akce Radotín Sportfest. Zájemci se stejně jako loni mohou zapojit do soutěží a závodů o medaile, na vlastní kůži si vyzkoušejí více než dvě desítky sportovních odvětví – mimo jiné lakros, volejbal, plážový fotbal,...

Další články
Nahoru