Dnes Sobota - zatazeno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 16°C
Sobota 13. 7. 2024
Svátek má Markéta
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V železničních podchodech cestující informuje nový typ tabulí, k vidění je už i v Praze
Informační tabule v podchodu. Foto: Správa železnic

V železničních podchodech cestující informuje nový typ tabulí, k vidění je už i v Praze

Do podchodů ve frekventovaných stanicích státní organizace Správa železnic nově umisťuje monitory s aktuálními odjezdy vlaků. Přímo na nástupištích dochází také k instalaci nového typu infotabulí, které na zobrazují i řazení jednotlivých vozů v soupravě, což pomáhá cestujícím lépe najít své zarezervované místo. Informovala o tom mluvčí SŽ Nela Eberl Friebová.

Monitory s aktuálními odjezdy vlaků se instalují do podchodů ve stanicích s vyšší frekvencí cestujících a s více výstupy na nástupiště. „Cestují tak při přestupu mezi vlaky nemusí jít kvůli informacím o odjezdu svého dalšího spoje až do odbavovací haly. Nové tabule ocení také osoby se sníženou schopností pohybu,“ sdělila mluvčí.

Monitory jsou aktuálně například v podchodech stanic Praha hlavní nádraží, Pardubice hlavní nádraží, České Budějovice, Praha-Vysočany, Roudnice nad Labem, Roztoky u Prahy nebo Brandýs nad Orlicí.

Další novinkou jsou informační tabule, které kromě obvyklých informací o daném spoji zobrazují i aktuální řazení vlakové soupravy. Na konci letošního července začal na nástupištích v Českých Budějovicích ověřovací provoz prvních z nich. Pro správné fungování celého zařízení je potřebná úzká spolupráce s dopravci. Správa železnic proto vytvořila speciální aplikaci, prostřednictvím které se informace o řazení vlaku zadávají a následně se zobrazují na monitorech. Stejný systém se bude následně instalovat na pardubickém hlavním nádraží.

S další inovací se mohou setkat cestující na zastávkách na trati z Havlíčkova Brodu do Humpolce. Jde o informační tabule využívající papír s elektronickým inkoustem. Tato energeticky úsporná technologie funguje podobně čtečky elektronických knih.

Správa železnic také pracuje na náhradě papírových vývěsek elektronickými. To umožní přinášet cestujícím na nádražích nejen aktuální informace o provozu vlaků, ale i o výlukách nebo případných mimořádnostech.    


Autor: Karel Netolický

Praha 9: Vyplnění dotazníku do 15. července

Včera v 16:08

Až do pondělí 15. července zve Praha 9 k elektronickému vyplnění dotazníku, jehož cílem je poskytnout prostor k vyjádření představ obyvatel městské části o rozvoji vstupního prostranství do parku Zahrádky po obou stranách ulice Ivana Hlinky.

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

Včera v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Skončilo pátrání po dívce, která utekla z bohnické nemocnice

Včera v 10:28

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne odvolali pátrání po třináctileté dívce, která dopoledne utekla z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Podařilo se ji nalézt, je v pořádku. Informovala o tom policejní mluvčí Kristýna Soukupová. V nemocnici byla dívka hospitalizována z důvodu jejího...

V Rokytce se našlo mužské tělo

Včera v 10:09

V říčce Rokytce na území Vysočanech se poblíž Mlékárenské ulice ve čtvrtek večer našlo tělo zhruba šedesátiletého muže. Tělo bylo již v pokročilém stadiu rozkladu, policisté se snaží zjistit okolnosti úmrtí.

Další články
Nahoru