dnes
Sobota - zatazeno
17°C
zítra
Neděle - zatazeno
19°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
17°C
V Základní škole Ohradní byla otevřena nová kavárna a galerie pro díla žáků
Sloupy s fotografiemi žákyň, v pozadí galerie. Foto: JP

V Základní škole Ohradní byla otevřena nová kavárna a galerie pro díla žáků

V budově Základní školy Ohradní v Praze 4 se dnes dopoledne otevřela ve vestibulu nová galerie a kavárnou, která zároveň poslouží i jako prostor pro výuku a setkávání. V galerii budou děti vystavovat své výtvory z hodin výtvarné výchovy a kroužků.

Nové prostory vznikly v rámci školního projektu Běháme pro školu. „Spočívá v tom, že děti běhají a pro tuto činnost si seženou sponzora z řad svých rodičů, prarodičů, známých. Čím více toho uběhnou, tím více peněz od sponzorů dostanou. A pak z vybraných peněz zafinancujeme něco, co by si děti přáli ve škole mít,“ popsala ředitelka školy Eva Smažíková. 

Děti ze ZŠ Ohradní si v uplynulých letech takto „vyběhaly“ amfiteátr, hřiště, skluzavku, lezeckou stěnu i novou odpočinkovou zónou před školou.

„Tato škola patří k tomu nejlepšímu, co na Praze 4 máme. Vniká zde velké množství projektů,“ uvedla starostka čtvrté městské části Irena Michalcová (ANO).

V rámci dnešního slavnostní zprovoznění kavárny a galerie byly ve vstupní hale také odhaleny nové úpravy nosných sloupů. Jsou na nich velké černobílé fotografie žáků této školy.


Praha 4: Dotace na využití srážkových vod

4. června 2020 v 11:24

Radnice Prahy 4 vyhlásila druhou výzvu dotačního programu na podporu akumulace a využití srážkových vod pro rok 2020. Chce tak podpořit občany při pořízení retenčních nádob na podporu akumulace a lokálního využití srážkových vod.

Magistrát upravuje provoz

3. června 2020 v 19:55

V souvislosti s uvolňováním mimořádných opatření upravil Magistrát hl. m. Prahy provoz v budově Nové radnice.

Praha 13 odpustí podnikatelům místní poplatek z pobytu

3. června 2020 v 11:24

V souvislosti s uvolňováním opatření proti šíření onemocnění Covid-19 v České republice rozhodla Praha 13 na svém zasedání 1. června o prominutí místního poplatku z pobytu podnikatelským subjektům na území městské části Praha 13. Důvodem je zmírnění negativních dopadů koronavirové...

Praha vyhlásila výběrové řízení na ředitele nebo ředitelku magistrátu

3. června 2020 v 07:31

Primátor Zdeněk Hřib vyhlásil výběrové řízení na místo ředitele nebo ředitelky Magistrátu hl. m. Prahy.  Zájemci o tuto pozici se mohou přihlásit do 30. června.

Všeobecná fakultní nemocnice bude spolupracovat s mladými architekty

2. června 2020 v 10:07

Oživení čekáren, venkovních prostor i moderní řešení budov a celého komplexu Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) je nově součástí výuky studentů mezinárodní vysoké školy architektury ARCHIP. Téma zdravotnických zařízení byla přitom dosud architekty velmi opomíjená. Mladí talenti by mohli...

Praha 11: Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci

2. června 2020 v 07:01

Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11 je veřejné a koná se dnes, v úterý 2. června od 17 hodin v zasedací místnosti „C“, v budově úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, Praha – Háje.

Další články
Nahoru