Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - polojasno 6°C
Úterý 19. 1. 2021
Svátek má Doubravka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Základní škole Ohradní byla otevřena nová kavárna a galerie pro díla žáků
Sloupy s fotografiemi žákyň, v pozadí galerie. Foto: JP

V Základní škole Ohradní byla otevřena nová kavárna a galerie pro díla žáků

V budově Základní školy Ohradní v Praze 4 se dnes dopoledne otevřela ve vestibulu nová galerie a kavárnou, která zároveň poslouží i jako prostor pro výuku a setkávání. V galerii budou děti vystavovat své výtvory z hodin výtvarné výchovy a kroužků.

Nové prostory vznikly v rámci školního projektu Běháme pro školu. „Spočívá v tom, že děti běhají a pro tuto činnost si seženou sponzora z řad svých rodičů, prarodičů, známých. Čím více toho uběhnou, tím více peněz od sponzorů dostanou. A pak z vybraných peněz zafinancujeme něco, co by si děti přáli ve škole mít,“ popsala ředitelka školy Eva Smažíková. 

Děti ze ZŠ Ohradní si v uplynulých letech takto „vyběhaly“ amfiteátr, hřiště, skluzavku, lezeckou stěnu i novou odpočinkovou zónou před školou.

„Tato škola patří k tomu nejlepšímu, co na Praze 4 máme. Vniká zde velké množství projektů,“ uvedla starostka čtvrté městské části Irena Michalcová (ANO).

V rámci dnešního slavnostní zprovoznění kavárny a galerie byly ve vstupní hale také odhaleny nové úpravy nosných sloupů. Jsou na nich velké černobílé fotografie žáků této školy.


Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

Včera ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

17. ledna 2021 ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Další články
Nahoru