dnes
Úterý - obcasny-dest
16°C
zítra
Středa - jasno
22°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
25°C
V Základní škole Ohradní byla otevřena nová kavárna a galerie pro díla žáků
Sloupy s fotografiemi žákyň, v pozadí galerie. Foto: JP

V Základní škole Ohradní byla otevřena nová kavárna a galerie pro díla žáků

V budově Základní školy Ohradní v Praze 4 se dnes dopoledne otevřela ve vestibulu nová galerie a kavárnou, která zároveň poslouží i jako prostor pro výuku a setkávání. V galerii budou děti vystavovat své výtvory z hodin výtvarné výchovy a kroužků.

Nové prostory vznikly v rámci školního projektu Běháme pro školu. „Spočívá v tom, že děti běhají a pro tuto činnost si seženou sponzora z řad svých rodičů, prarodičů, známých. Čím více toho uběhnou, tím více peněz od sponzorů dostanou. A pak z vybraných peněz zafinancujeme něco, co by si děti přáli ve škole mít,“ popsala ředitelka školy Eva Smažíková. 

Děti ze ZŠ Ohradní si v uplynulých letech takto „vyběhaly“ amfiteátr, hřiště, skluzavku, lezeckou stěnu i novou odpočinkovou zónou před školou.

„Tato škola patří k tomu nejlepšímu, co na Praze 4 máme. Vniká zde velké množství projektů,“ uvedla starostka čtvrté městské části Irena Michalcová (ANO).

V rámci dnešního slavnostní zprovoznění kavárny a galerie byly ve vstupní hale také odhaleny nové úpravy nosných sloupů. Jsou na nich velké černobílé fotografie žáků této školy.


Bouřka zkomplikovala v Praze provoz na čtyřech nádražích

2. srpna 2020 ve 21:38

Bouřka, která dnes vpodvečer zasáhla hlavní město, zkomplikovala provoz na celkem čtyřech velkých pražských nádražích. Kvůli výpadku dodávek elektřiny byl zastaven na půl hodiny provoz některých vlaků.

Zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech v Praze končí

2. srpna 2020 ve 21:11

Na základě informace vydané dnes Českým hydrometeorologickým ústavem končí platnost nařízení týkajícího se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru na území Prahy v pondělí 3. srpna 2020 v 02:00 hodin. 

Na radnici Prahy 10 bude vyvěšena romská vlajka k uctění obětí holokaustu

31. července 2020 ve 12:48

Městská část Praha 10 se tuto neděli připojí ke vzpomínce na tragédii více než půl milionu Romů a Sintů zavražděných v nacistických koncentračních táborech. Na zdejší radnici bude vyvěšena romská vlajka, aby připomněla systematickou likvidaci tohoto etnika během druhé...

Na Prokopově náměstí bude působit ScioŠkola, rozhodli radní Prahy 3

30. července 2020 v 16:36

Společnost Scio se dohodla s Prahou 3 na pronájmu prostor pro svou střední školu. Pronájem budovy na Prokopově náměstí na pět let s možností prodloužení dnes schválili radní městské části. 

Další články
Nahoru