Dnes Sobota - oblacno 8°C
Zítra Neděle - skorojasno 5°C
Sobota 10. 4. 2021
Svátek má Darja
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Základní škole Ohradní byla otevřena nová kavárna a galerie pro díla žáků
Sloupy s fotografiemi žákyň, v pozadí galerie. Foto: JP

V Základní škole Ohradní byla otevřena nová kavárna a galerie pro díla žáků

V budově Základní školy Ohradní v Praze 4 se dnes dopoledne otevřela ve vestibulu nová galerie a kavárnou, která zároveň poslouží i jako prostor pro výuku a setkávání. V galerii budou děti vystavovat své výtvory z hodin výtvarné výchovy a kroužků.

Nové prostory vznikly v rámci školního projektu Běháme pro školu. „Spočívá v tom, že děti běhají a pro tuto činnost si seženou sponzora z řad svých rodičů, prarodičů, známých. Čím více toho uběhnou, tím více peněz od sponzorů dostanou. A pak z vybraných peněz zafinancujeme něco, co by si děti přáli ve škole mít,“ popsala ředitelka školy Eva Smažíková. 

Děti ze ZŠ Ohradní si v uplynulých letech takto „vyběhaly“ amfiteátr, hřiště, skluzavku, lezeckou stěnu i novou odpočinkovou zónou před školou.

„Tato škola patří k tomu nejlepšímu, co na Praze 4 máme. Vniká zde velké množství projektů,“ uvedla starostka čtvrté městské části Irena Michalcová (ANO).

V rámci dnešního slavnostní zprovoznění kavárny a galerie byly ve vstupní hale také odhaleny nové úpravy nosných sloupů. Jsou na nich velké černobílé fotografie žáků této školy.


Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Dnes v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Výzkum: Jak se na Palmovce cítíme a jak ji vnímáme

7. dubna 2021 v 07:52

To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže osmé městské části při plánování dalších kroků pro zklidnění a modernizaci Palmovky.

Další články
Nahoru