Dnes Čtvrtek - jasno 10°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 25. 4. 2024
Svátek má Marek
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

V Základní škole Klausova mají novou učebnu - kuchyňku

V Základní škole Klausova na Velké Ohradě v Praze 13 byla dokončena rekonstrukce výukové kuchyňky. Velkorysé řešení a nejmodernější vybavení inspiruje žáky a žákyně k vaření. Na kompletní obnovu s náklady 1,8 milionu korun se škole podařilo získat finance z dotací Evropské unie, zbývající sumu uhradila městská část.

„Investice do školních budov a jejich vybavení se nám dlouhodobě daří získávat a následně také realizovat. Velmi si vážím skutečnosti, že naše školy úspěšně žádají o dotace z nejrůznějších dostupných programů. Tato nová kuchyň nejen pro osmáky je toho skvělou ukázkou. Vaření je jistě základní dovedností, která se v životě každého uplatní, čím dříve si ji děti osvojí, tím lépe,“ řekl starosta David Vodrážka.

„Původní kuchyňka již po letech dosloužila a již neodpovídala dnešním standardům. Nyní máme skvělé zázemí pro hodiny vaření, týká se především osmých tříd, které v něm jednou za čtrnáct dní tráví dvě hodiny. Kuchyňku ale často využívají i ostatní ročníky a v odpoledním čase i kroužky, “ dodal Petr Neuvirt, ředitel školy.

„Praktická výuka se vrací do škol a jsem za to opravdu ráda. Hodiny vaření, jak je vidět i v této škole, bývají mezi dětmi i pedagogy velmi oblíbené. Navíc je opravdu všichni v životě prakticky zúročí. Školáci se naučí nejen připravit jednotlivá jídla, ale musejí si i sami připravit seznam surovin, které potřebují, a také si nastudovat návod k použití jednotlivých spotřebičů,“ zdůraznila místostarostka Marcela Plesníková.

Učebna je vybavena i digitálním koutkem, který pomáhá se správnou teoretickou přípravou a postupy. Před samotným vařením si žáci společně ujasní postup přípravy jednotlivých pokrmů a mohou shlédnout také různá inspirativní videa od známých profesionálních kuchařů. Prostor učebny je rozdělen do čtyř pracovních míst, z nichž každé má vlastní skutečně moderní vybavení. Vedle nových sad nádobí jsou kuchyňky vybaveny varnými indukčními deskami, vestavěnými troubami, lednicí s mrazákem a nechybí ani myčka a pračka se sušičkou. V jídelním prostoru pak mohou všichni společně vlastnoručně připravené jídlo ochutnat a pozvat ke stolu spolužáky i pedagogy.

2022-kuchynkaAutor: Hla

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

23. dubna 2024 v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Další články
Nahoru