Dnes Neděle - zatazeno 3°C
Zítra Pondělí - zatazeno 5°C
Neděle 4. 12. 2022
Svátek má Barbora
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Zpravodajství

V Základní škole Klausova mají novou učebnu - kuchyňku

V Základní škole Klausova na Velké Ohradě v Praze 13 byla dokončena rekonstrukce výukové kuchyňky. Velkorysé řešení a nejmodernější vybavení inspiruje žáky a žákyně k vaření. Na kompletní obnovu s náklady 1,8 milionu korun se škole podařilo získat finance z dotací Evropské unie, zbývající sumu uhradila městská část.

„Investice do školních budov a jejich vybavení se nám dlouhodobě daří získávat a následně také realizovat. Velmi si vážím skutečnosti, že naše školy úspěšně žádají o dotace z nejrůznějších dostupných programů. Tato nová kuchyň nejen pro osmáky je toho skvělou ukázkou. Vaření je jistě základní dovedností, která se v životě každého uplatní, čím dříve si ji děti osvojí, tím lépe,“ řekl starosta David Vodrážka.

„Původní kuchyňka již po letech dosloužila a již neodpovídala dnešním standardům. Nyní máme skvělé zázemí pro hodiny vaření, týká se především osmých tříd, které v něm jednou za čtrnáct dní tráví dvě hodiny. Kuchyňku ale často využívají i ostatní ročníky a v odpoledním čase i kroužky, “ dodal Petr Neuvirt, ředitel školy.

„Praktická výuka se vrací do škol a jsem za to opravdu ráda. Hodiny vaření, jak je vidět i v této škole, bývají mezi dětmi i pedagogy velmi oblíbené. Navíc je opravdu všichni v životě prakticky zúročí. Školáci se naučí nejen připravit jednotlivá jídla, ale musejí si i sami připravit seznam surovin, které potřebují, a také si nastudovat návod k použití jednotlivých spotřebičů,“ zdůraznila místostarostka Marcela Plesníková.

Učebna je vybavena i digitálním koutkem, který pomáhá se správnou teoretickou přípravou a postupy. Před samotným vařením si žáci společně ujasní postup přípravy jednotlivých pokrmů a mohou shlédnout také různá inspirativní videa od známých profesionálních kuchařů. Prostor učebny je rozdělen do čtyř pracovních míst, z nichž každé má vlastní skutečně moderní vybavení. Vedle nových sad nádobí jsou kuchyňky vybaveny varnými indukčními deskami, vestavěnými troubami, lednicí s mrazákem a nechybí ani myčka a pračka se sušičkou. V jídelním prostoru pak mohou všichni společně vlastnoručně připravené jídlo ochutnat a pozvat ke stolu spolužáky i pedagogy.

2022-kuchynkaAutor: Hla

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

2. prosince 2022 v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru