Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

V Základní škole Klausova mají novou učebnu - kuchyňku

V Základní škole Klausova na Velké Ohradě v Praze 13 byla dokončena rekonstrukce výukové kuchyňky. Velkorysé řešení a nejmodernější vybavení inspiruje žáky a žákyně k vaření. Na kompletní obnovu s náklady 1,8 milionu korun se škole podařilo získat finance z dotací Evropské unie, zbývající sumu uhradila městská část.

„Investice do školních budov a jejich vybavení se nám dlouhodobě daří získávat a následně také realizovat. Velmi si vážím skutečnosti, že naše školy úspěšně žádají o dotace z nejrůznějších dostupných programů. Tato nová kuchyň nejen pro osmáky je toho skvělou ukázkou. Vaření je jistě základní dovedností, která se v životě každého uplatní, čím dříve si ji děti osvojí, tím lépe,“ řekl starosta David Vodrážka.

„Původní kuchyňka již po letech dosloužila a již neodpovídala dnešním standardům. Nyní máme skvělé zázemí pro hodiny vaření, týká se především osmých tříd, které v něm jednou za čtrnáct dní tráví dvě hodiny. Kuchyňku ale často využívají i ostatní ročníky a v odpoledním čase i kroužky, “ dodal Petr Neuvirt, ředitel školy.

„Praktická výuka se vrací do škol a jsem za to opravdu ráda. Hodiny vaření, jak je vidět i v této škole, bývají mezi dětmi i pedagogy velmi oblíbené. Navíc je opravdu všichni v životě prakticky zúročí. Školáci se naučí nejen připravit jednotlivá jídla, ale musejí si i sami připravit seznam surovin, které potřebují, a také si nastudovat návod k použití jednotlivých spotřebičů,“ zdůraznila místostarostka Marcela Plesníková.

Učebna je vybavena i digitálním koutkem, který pomáhá se správnou teoretickou přípravou a postupy. Před samotným vařením si žáci společně ujasní postup přípravy jednotlivých pokrmů a mohou shlédnout také různá inspirativní videa od známých profesionálních kuchařů. Prostor učebny je rozdělen do čtyř pracovních míst, z nichž každé má vlastní skutečně moderní vybavení. Vedle nových sad nádobí jsou kuchyňky vybaveny varnými indukčními deskami, vestavěnými troubami, lednicí s mrazákem a nechybí ani myčka a pračka se sušičkou. V jídelním prostoru pak mohou všichni společně vlastnoručně připravené jídlo ochutnat a pozvat ke stolu spolužáky i pedagogy.

2022-kuchynkaAutor: Hla

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Jednání Komise pro kulturu a spolky RMČ Praha 11

24. května 2023 v 07:01

Komise pro kulturu a spolky v Praze 11 se bude mimo jiné věnovat nabídce Letního putovního kina, akcím a výstavám na radnici nebo literární soutěži O zlatý klíč. Jednání komise pro kulturu a spolky je veřejné. Koná se ve čtvrtek dne 25. května od 17:30 hodin v kanceláři vedoucího odboru školství a...

Další články
Nahoru