Dnes Sobota - jasno 20°C
Zítra Neděle - jasno 23°C
Neděle 4. 6. 2023
Svátek má Dalibor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
V Základní škole Janského jsou nová světla
Ve škole proběhla výměna světel za úspornější a také zdravější. Foto: P 13

V Základní škole Janského jsou nová světla

Základní škola Janského je jednou z 10 základních škol, jejichž zřizovatelem je Praha 13. Během minulých dvou měsíců se zde realizovala kompletní výměna všech svítidel a žáci i učitelé teď pracují pod zdravějším a provozně úspornějším osvětlením.

„Výměna světel za úspornější a také zdravější je především v této době více než třeba. Podobné projekty postupně realizujeme i v dalších školních budovách. Celková investice ve výši dvou milionů korun se i s ohledem na ceny energií vyplatí, protože nová světla jsou energeticky méně náročná, a navíc zdravější pro žáky i pedagogy,“ sdělil starosta 13 David Vodrážka.

„Naše škola je nyní osvětlena speciálně vyrobenými světelnými tělesy nové generace LED diod s velmi příznivým spektrem, které blížícímu se dennímu slunečnímu záření. Bylo namontováno přes 1000 kusů světelných těles, která poslouží k lepšímu prostředí našich žáků i učitelů nejen při ve výuce,“ vysvětluje ředitel školy Jan Havlíček a dodává: „Velmi si cením pomoci radnice, která bezúročně zajistila nezbytné finance na instalaci nového osvětlení. Protože nové technologie jsou oproti stávajícím energeticky nízkonákladové, víme, že se náklady vrátí zpět na úspoře elektrické energie.“

„Podpora nových technologií ve školách ze strany radnice je velmi důležitá, s přicházejícím zimním obdobím se právě kvalita osvětlení stává velmi aktuální. Nové LED osvětlení v celé škole je dalším úspěšným projektem, který jsme v úzké spolupráci s vedením školy realizovali, dodala místostarostka Marcela Plesníková.


Autor: Cen

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

Včera v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Praha 4: Zapojte se do diskuse o rozvoji městské části

1. června 2023 v 07:42

V červnu se v Praze 4 uskuteční několik veřejných akcí, do kterých se může zapojit veřejnost. Mluvit se bude o ulicích Pujmanové, Podolí, sídlišti Antala Staška a Zátišském potoku, jejich plánovaných proměnách a rozvoji městské části, které Prahu 4 čekají.

Další články
Nahoru