Dnes Středa - zatazeno 2°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 1°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Doprava

V úseku mezi ulicemi Na Vyhlídce a Na Rozhraní pokračuje rekonstrukce Prosecké

Technická správa komunikací (TSK) provádí do 20. listopadu opravu vozovky v další části Prosecké ulice v úseku Na Vyhlídce – Na Rozhraní. Práce tak navazují na již zrekonstruované úseky z minulých let.

V rámci opravy vozovky, která v současné době vykazuje četné výtluky a síťové trhliny obrusné vrstvy, bude odfrézována a položena nová obrusná vrstva vozovky. Dále budou provedeny nezbytné sanace neúnosného podloží, lokálně vyrovnány obrubníky, opraveno odvodnění a bude obnoveno vodorovné dopravní značení.

Práce budou probíhat ve dvou etapách po podélných polovinách a dopravní provoz bude po celou dobu stavby zachován jednosměrně z Proseku do Libně.

Oprava se dotkne i autobusových linek MHD, kdy BUS linky 140 bude ve směru od Čakovic odkloněn v období pracovních dnů z Proseku na Vysočanskou a Českomoravskou, o víkendech bude linka ukončena v Letňanech.

Pro individuální automobilovou dopravu budou ve směru na Prosek vyznačeny objízdné trasy:

Směr Libeň:
Ulicí U Pekařky → Prosecká → Zenklova → Libeň

Směr Letňany:
Ulicí Zenklova → Vosmíkových → Na Stráži → Prosek → Letňany

Společně s výše uvedenou opravou bude zahájena oprava poslední části ulice Prosecká v úseku Čuprova – Františka Kadlece ve směru do Libně. Dokončena bude 4. listopadu. Provoz v tomto místě bude veden obousměrně po jižním pásu vozovky.

V dalším úseku Na Vyhlídce – Vysočanská by práce měly pokračovat v následujících měsících na uličních vpustech a v roce 2023 zde bude také položen nový povrch.


Autor: Cen

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru