Dnes Středa - zatazeno 11°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 10°C
Středa 17. 4. 2024
Svátek má Rudolf
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Doprava

V úseku mezi ulicemi Na Vyhlídce a Na Rozhraní pokračuje rekonstrukce Prosecké

Technická správa komunikací (TSK) provádí do 20. listopadu opravu vozovky v další části Prosecké ulice v úseku Na Vyhlídce – Na Rozhraní. Práce tak navazují na již zrekonstruované úseky z minulých let.

V rámci opravy vozovky, která v současné době vykazuje četné výtluky a síťové trhliny obrusné vrstvy, bude odfrézována a položena nová obrusná vrstva vozovky. Dále budou provedeny nezbytné sanace neúnosného podloží, lokálně vyrovnány obrubníky, opraveno odvodnění a bude obnoveno vodorovné dopravní značení.

Práce budou probíhat ve dvou etapách po podélných polovinách a dopravní provoz bude po celou dobu stavby zachován jednosměrně z Proseku do Libně.

Oprava se dotkne i autobusových linek MHD, kdy BUS linky 140 bude ve směru od Čakovic odkloněn v období pracovních dnů z Proseku na Vysočanskou a Českomoravskou, o víkendech bude linka ukončena v Letňanech.

Pro individuální automobilovou dopravu budou ve směru na Prosek vyznačeny objízdné trasy:

Směr Libeň:
Ulicí U Pekařky → Prosecká → Zenklova → Libeň

Směr Letňany:
Ulicí Zenklova → Vosmíkových → Na Stráži → Prosek → Letňany

Společně s výše uvedenou opravou bude zahájena oprava poslední části ulice Prosecká v úseku Čuprova – Františka Kadlece ve směru do Libně. Dokončena bude 4. listopadu. Provoz v tomto místě bude veden obousměrně po jižním pásu vozovky.

V dalším úseku Na Vyhlídce – Vysočanská by práce měly pokračovat v následujících měsících na uličních vpustech a v roce 2023 zde bude také položen nový povrch.


Autor: Cen

V úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí nahradí tramvaje autobusy

15. dubna 2024 v 10:22

Od středy 17. dubna do neděle 28. dubna bude z důvodu oprav přerušen tramvajový provoz v úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí.

Praha 6: Přestupky nově vyřešíte v Poliklinice Pod Marjánkou

8. dubna 2024 v 07:17

Ve dnech 18. a 19. dubna bude pro veřejnost uzavřený odbor přestupkového řízení, protože se bude stěhovat z adresy Dr. Zikmunda Wintra 768/20 do Polikliniky Pod Marjánkou.

Další články
Nahoru