Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražský životVýstavy

V uniformě Pražských záchranářů. Výstava v KD Mlejn

20. 2. 2023
Výstava foyer KD Mlejn v Praze 13 se skládá z padesáti fotografií, které jsou svým způsobem unikátní a popisuje jak běžný život na základně záchranářů, tak i jiné všední i nevšední okamžiky. Každá fotografie je doplněna krátkým příběhem.

Cílem výstavy je pokusit se překonat pomyslnou hranici mezi lidmi, jimž při práci pod pokličku koukat nesmíme a námi ostatními. Pokusit se uvidět i tu nejobyčejnější každodennost jejich povolání, navzdory všem dramatům, která denně zažívají. Cílem druhým, ale neméně důležitým, je pak popsat práci u ZZS zevnitř případným zájemcům o toto povolání.

Výstava vznikla k výročí 165. let existence Pražské záchranky. Což z ní dělá jednoznačně nejstarší záchrannou službu ve střední Evropě a možná i na světě. Toto výročí proběhlo 8. prosince loňského roku společně s otevřením výstavy v budově magistrátu, odkud se přesunula do KD Mlejn.

V foyeru, které je zároveň kavárnou “KafeMlejnek”, bude výstava slavnostně otevřena 20. února ve 14 hodin za přítomnosti ředitele Záchranné služby hl. města Prahy Petra Koloucha. K vidění potom bude v otevírací době kavárny od pondělí do čtvrtka mezi 14 – 18 hodinou a každé úterý už od 10 hodin dopoledne.

Autorem fotografií je záchranář Michal Motyčka, který slouží u ZZS HMP již od roku 2010. Výstava je zdarma.


Autor: Alo

Pražský festival piva představí 50 pivovarů

Dnes v 11:09

Ve dnech 31. března a 1. dubna se v areálu Pražské tržnice v Holešovicích v hale 13 a v přilehlém okolí koná Pražský festival piva.

Den Země Prahy 14: Městská část chystá bohatý program

Včera v 10:07

Hry, soutěže i poučení a bohatý doprovodný program v podobě nejrůznějších vystoupení. To všechno vás čeká ve čtvrtek 20. dubna na Dni Země Prahy 14 na prostranství u stanice metra Rajská zahrada.

Mezinárodní výstava koček 2023

Včera v 09:43

Mezinárodní výstava ušlechtilých koček se uskuteční ve dnech 1. a 2. dubna v tělocvičně ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

Zoo Praha zahájí v sobotu hlavní sezónu

Včera v 09:12

V sobotu 25. března zahájí Zoo Praha svou 92. hlavní sezónu. Slavnostní program začne v 11 hodin na terase Vzdělávacího centra.

Vtípečky se zelím a vodní dýmky

Včera v 08:59

Spojení humoru a vodních dýmek nabízí akce komediální skupiny Vtípečky se zelím, která se koná v sobotu 25. března od 20 hodin v pražském podniku Mopra Lounge & Bar. Do shisha baru zavítá celkem šest neokoukaných tváří českého stand upu – Lukáš Kaňka, Jiří Štraub, Zdeněk Hruška, Ondřej Cabal,...

Čarodějnice Prahy 14

Včera v 06:44

V Parku U Čeňku se v neděli 30. dubna od 14 do 22 hodin budou pálit čarodějnice. Pro děti jsou připraveny malování na obličej a skákací loď, dospělí se mohou těšit na Pavla Čadka a ve 21 hodin vystoupí VOXEL. Na místě budou čtyři ohniště na opékání buřtů. Vstup je...

Komentovaná prohlídka Starého židovského hřbitova na Žižkově

20. března 2023 v 17:54

Komentované prohlídky Starého židovského hřbitova na Žižkově v Mahlerových sadech, který sloužil v mezidobí let 1787–1890 jako hlavní pohřebiště pražské židovské obce, se můžete účastnit v neděli 26. března v 16 hodin.

Divadelní Bazaar Festival přináší výrazné hlasy z Pobaltí

20. března 2023 v 16:58

V programu letošního divadelního a tanečního Bazaar Festivalu je výrazná estonská stopa. Festival zahájí svou poeticko-dokumentární performance výtvarnice a vypravěčka Kristina Norman, která v loňském roce reprezentovala Estonsko na Benátském bienále. Sobotní festivalový večer pak bude v režii...

Další články
Nahoru