Dnes Sobota - oblacno 5°C
Zítra Neděle - zatazeno 7°C
Sobota 5. 12. 2020
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V ulicích V Zahradách a Na Sypkém v Praze 8 vznikají nové přechody pro chodce
Foto: P8

V ulicích V Zahradách a Na Sypkém v Praze 8 vznikají nové přechody pro chodce

Nový přechod pro chodce byl dnes vyznačen v ulici V Zahradách. Stanovil ho odbor dopravy osmé městské části na základě podnětu občana. Druhý přechod u téže křižovatky bude vyznačen po dokončení novostavby domu v ulici Na Sypkém.

Oba přechody vzniknou na místě již existujících „míst pro přecházení“. Místním obyvatelům ale vyznačení přechodů umožní bezpečnější pohyb přes vozovku, a naopak řidiče výrazněji upozorní, že se přes ulici můžou pohybovat chodci.

Došlo také k vyznačení dopravních stínů v křižovatce, aby bylo řidičům parkujících vozidel zřejmé, kde se kvůli rozhledům chodců i řidičů nemá parkovat.


Strahovský tunel v sobotu v noci uzavřen

Včera ve 14:04

Z důvodu pravidelné údržby a čištění kamer bude Strahovský tunel od soboty 5. prosince od 23 hodin do neděle 6. prosince do 5 hodin uzavřen.

Dnes v noci budou tunely Brusnický a Dejvický uzavřeny

3. prosince 2020 v 07:00

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie budou Brusnický a Dejvický tunel od 3.12.2020 od 23 hodin do 4.12.2020 do 5 hodin uzavřeny.

Příští týden bude obnoven plný provoz denních příměstských autobusových linek

2. prosince 2020 ve 14:02

V návaznosti na další uvolňování vládních protiepidemických opatření a na základě rozhodnutí Středočeského kraje bude od pondělí 7. prosince obnoven plný provoz denních příměstských autobusových linek PID, končí tedy prázdninové omezení u části z nich.

V úterý se vrátí provoz do uzavřeného úseku v Prosecké ulici

30. listopadu 2020 ve 20:41

Technická správa komunikací dokončila 30. listopadu práce na kompletní rekonstrukci komunikace a chodníků v Prosecké ulici v úseku od ulice Františka Kadlece po ulici Na Labuťce, a tím se nejpozději v úterý 1. prosince 2020 vrátí do toho úseku provoz v obou směrech.

Další články
Nahoru