Dnes Neděle - oblacno 8°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 21. 4. 2024
Svátek má Alexandra
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V ulicích Prahy 2 bude vysazeno přes dvacet stromů
Sázení stromů v ulici Moravská. Foto: archiv P2

V ulicích Prahy 2 bude vysazeno přes dvacet stromů

Zastupitelé Prahy 2 na svém pondělním jednání schválili poskytnutí finančních prostředků ve výši 1,3 milionu korun z rozpočtu městské části na dosadbu chybějících stromů v uličních stromořadích. Náklady zahrnují výsadbu celkem 23 stromů včetně následné péče o vysazené stromy po dobu tří let. Informovala o tom mluvčí vinohradské radnice Andrea Zoulová. 

Druhá městská část se tak podle Zoulové v souladu se svým Programovým prohlášením rady a dlouhodobou snahou o zlepšení životního prostředí na svém území  rozhodla vložit do obnovy pouliční zeleně své vlastní finanční prostředky.

„Obnova zeleně je pro udržení zdravého životního prostředí naprosto klíčová, zvlášť ve městě. Stromy v parcích a ulicích Prahy 2 proto pravidelně doplňujeme, a vysazujeme takové druhy dřevin, které jsou odolné a přizpůsobivé," uvedl místostarosta Prahy 2 Jan Recman (ODS), který má v gesci oblast životního prostředí a oblast územního rozvoje.

„Přestože uliční stromořadí nemáme jako městská část ve své správě, jejich obnovu z rozpočtu naší městské části každoročně dotujeme. Nedílnou součástí je i zajištění péče o vysazené stromy, která je zásadní zejména v prvních letech,“ řekl.

Technická správa komunikací hl. m. Prahy na základě poskytnuté finanční částky zajistí výsadbu v šesti vybraných ulicích. Největší počet nových dřevin bude vysázen v ulici Korunní. Další stromy pak přibydou v ulicích Jana Masaryka, U Nemocnice, Fričova, Rubešova a Italská. Konkrétně se bude jednat o akáty, lípy a javory.


Autor: red

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

Včera v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Tragická nehoda na železnici

18. dubna 2024 ve 13:22

Mezi Stodůlkami a Jinonicemi ve čtvrtek ráno po deváté hodině srazil vlak člověka, který zraněním na místě podlehl. Provoz v uvedeném úseku trati zhruba dvě hodiny stál, cestující museli místo vlaku použít MHD či jiný způsob dopravy.

Do kolejiště ve stanici metra Flora spadl muž

18. dubna 2024 ve 13:17

Zhruba pětapadesátiletý cestující spadl ve čtvrtek dopoledne kolem půl desáté do kolejiště ve stanici metra Flora na lince A. Utrpěl zranění hlavy, byl převezen do nemocnice. Provoz metra mezi stanicemi Želivského a Náměstí Míru byl obnoven v 10:43 hodin.  

Další články
Nahoru