Dnes Sobota - jasno 9°C
Zítra Neděle - jasno 9°C
Sobota 3. 6. 2023
Svátek má Tamara
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
V ulicích Prahy 10 přibylo kontejnerů na tříděný odpad, zvýšila se i četnost svozů
Stanoviště nádob na tříděný odpad. Foto: P10

V ulicích Prahy 10 přibylo kontejnerů na tříděný odpad, zvýšila se i četnost svozů

V některých oblastech Prahy 10 došlo ke zvýšení četnosti svozů plastů, papíru a dalších tříděných komodit. Na jednačtyřiceti místech byla instalovaná zcela nová nádoba na kovy. 

Loni podala radnice desáté městské části 135 požadavků na rozšíření tříděného sběru komunálního odpadu, magistrát vyhověl v 125 případech.

„Nová svozová místa vznikla převážně na základě podnětů našich občanů. Během jediného roku se podařilo zlepšit situaci na desítkách míst naší městské části. Letos si klademe stejně ambiciózní cíle,“ uvedla Jana Komrsková (Piráti), místostarostka odpovědná za oblast životního prostředí.

„Ve 45 případech došlo ke zvýšení frekvence svozu papíru, ve 30 se rozšířil odvoz plastů. Četnost svozu se pak dle potřeby zvyšovala i u skla, nápojových kartonů a kovových obalů. Pro zlepšení dostupnosti sběru kovů byla na 41 místech přistavena nová nádoba,“ popsala.

Aktuálně je na území městské části k dispozici 276 stanovišť tříděného odpadu s kontejnery na plasty, papír a sklo. Většina sběrných míst je také vybavena nádobou na nápojové kartony, někde lze navíc roztřídit sklo na barevné a čiré a nově jsou přidána i místa sběru použitých kuchyňských olejů.

„Třídit lze i přímo v bytových objektech, a to formou domovních stanovišť tříděného sběru. Naši obyvatelé, respektive společenství vlastníků jednotek, si o ně mohou zažádat. Tato služba je poskytována v rámci standardního poplatku za komunální odpad. Majitel domu si za tyto nádoby již nepřiplácí,“ doporučila místostarostka Komrsková.

Systém sběru a svozu komunálního odpadu je organizován magistrátem. Jednotlivé městské části mu své požadavky na zlepšení tříděného sběru zasílají, přičemž podněty se vždy musí týkat konkrétních míst, plošné změny nejsou možné.

Pro navýšení kapacity sběrných nádob musí být vždy přiložena fotodokumentace. K žádosti o zřízení zcela nového separačního stanoviště se dokládá souhlas vlastníka pozemku a silničního správního úřadu v případě pozemních komunikací.


Autor: red

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

Dnes v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Praha 4: Zapojte se do diskuse o rozvoji městské části

1. června 2023 v 07:42

V červnu se v Praze 4 uskuteční několik veřejných akcí, do kterých se může zapojit veřejnost. Mluvit se bude o ulicích Pujmanové, Podolí, sídlišti Antala Staška a Zátišském potoku, jejich plánovaných proměnách a rozvoji městské části, které Prahu 4 čekají.

Další články
Nahoru