Dnes Sobota - skorojasno 15°C
Zítra Neděle - polojasno 11°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V ulicích Prahy 10 přibylo kontejnerů na tříděný odpad, zvýšila se i četnost svozů
Stanoviště nádob na tříděný odpad. Foto: P10

V ulicích Prahy 10 přibylo kontejnerů na tříděný odpad, zvýšila se i četnost svozů

V některých oblastech Prahy 10 došlo ke zvýšení četnosti svozů plastů, papíru a dalších tříděných komodit. Na jednačtyřiceti místech byla instalovaná zcela nová nádoba na kovy. 

Loni podala radnice desáté městské části 135 požadavků na rozšíření tříděného sběru komunálního odpadu, magistrát vyhověl v 125 případech.

„Nová svozová místa vznikla převážně na základě podnětů našich občanů. Během jediného roku se podařilo zlepšit situaci na desítkách míst naší městské části. Letos si klademe stejně ambiciózní cíle,“ uvedla Jana Komrsková (Piráti), místostarostka odpovědná za oblast životního prostředí.

„Ve 45 případech došlo ke zvýšení frekvence svozu papíru, ve 30 se rozšířil odvoz plastů. Četnost svozu se pak dle potřeby zvyšovala i u skla, nápojových kartonů a kovových obalů. Pro zlepšení dostupnosti sběru kovů byla na 41 místech přistavena nová nádoba,“ popsala.

Aktuálně je na území městské části k dispozici 276 stanovišť tříděného odpadu s kontejnery na plasty, papír a sklo. Většina sběrných míst je také vybavena nádobou na nápojové kartony, někde lze navíc roztřídit sklo na barevné a čiré a nově jsou přidána i místa sběru použitých kuchyňských olejů.

„Třídit lze i přímo v bytových objektech, a to formou domovních stanovišť tříděného sběru. Naši obyvatelé, respektive společenství vlastníků jednotek, si o ně mohou zažádat. Tato služba je poskytována v rámci standardního poplatku za komunální odpad. Majitel domu si za tyto nádoby již nepřiplácí,“ doporučila místostarostka Komrsková.

Systém sběru a svozu komunálního odpadu je organizován magistrátem. Jednotlivé městské části mu své požadavky na zlepšení tříděného sběru zasílají, přičemž podněty se vždy musí týkat konkrétních míst, plošné změny nejsou možné.

Pro navýšení kapacity sběrných nádob musí být vždy přiložena fotodokumentace. K žádosti o zřízení zcela nového separačního stanoviště se dokládá souhlas vlastníka pozemku a silničního správního úřadu v případě pozemních komunikací.


Autor: red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

18. května 2022 v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Další články
Nahoru