Dnes Sobota - zatazeno 17°C
Zítra Neděle - polojasno 16°C
Sobota 18. 9. 2021
Svátek má Kryštof
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
V ulicích Prahy 1 přibudou kamery, městská část požaduje i víc strážníků
Strážníci v centru Prahy. Foto: archiv

V ulicích Prahy 1 přibudou kamery, městská část požaduje i víc strážníků

Na Starém Městě se v nadcházejících týdnech budou do ulic montovat další kamery, aby se lépe dařilo monitorovat problematické jevy především v noci. Praha 1 by v zájmu zlepšení bezpečnosti ráda dosáhla navýšení počtu strážníků. Uvedli starosta první městské část Petr Hejma (STAN) a radní Richard Bureš (ODS).

Rušení nočního klidu, pití na veřejnosti i pouliční kriminalita se po covidové pauze podle Hejmy v historickém centru postupně zvyšuje. Problémy jsou například v ulicích Dlouhá, Rybná nebo Benediktská. Stejně tak postupně přibývá stížností na lidi, kteří v centru pobývají v bytech určených pro krátkodobá ubytování.

„Potřebovali bychom posílit stav strážníků, ideálně tak o čtyřicet,“ uvedl starosta. V současnosti je v nepřetržité služba na území Prahy celkem 145 strážníků, kteří slouží ve čtyřech na sebe navazujících směnách. Během jedné šestihodinové služby je tak v ulicích Prahy 1 naráz 36 strážníků.

Ve snaze předcházet nočním problémům na ulicích instalovala Praha 1 v rámci kampaně Enjoy and respect (Užívej a respektuj) informační panely, které v češtině i angličtině apelují na návštěvníky centra, aby nerušili noční klid, nekonzumovali alkohol na veřejných prostranstvích a neničili mobiliář.

„Budeme se snažit spolupracovat s ambasádami, cestovními kancelářemi, hotely i restauracemi, aby nám pomohly s propagací této vlídné kampaně. Máme ambici kultivovat klientelu turistů,“ pokračoval Hejma.

Podle radního Richarda Bureše se radnici podařilo ve spolupráci s městskou i státní policií eliminovat problémy s drogami na Václavském náměstí, kde i ubylo kapesních krádeží a dalších trestných činů.

Městská část se snaží kamerovým místem pokrývat problematická místa. „Podařilo se zastaralé kamery modernizovat. Během září budou instalovány další kamery do lokalit mezi Revoluční ulicí a Smetanovým nábřežím, takže například v Rybné, Masné nebo Karlově ulici,“ řekl Bureš.

„Cílem je také zvýšit počet dohledových míst, na kterých jsou záběry z kamer sledovány. Bez zesíleného monitoringu by zvýšení kamer nebylo dostatečně efektivní,“ doplnil radní.


Autor: puc

V Praze 2 se přednášelo o obětech trestných činů

Včera ve 13:59

Ve středu 15. září proběhla na půdě Městského soudu v Praze další ze série tematických přednášek v rámci společného projektu MČ Praha 2 a Bílého kruhu bezpečí Praha 2 – městská část vlídná k obětem zaměřená na práva a ochranu obětí.

Disident Simon Cheng vystoupil na zastupitelstvu Prahy 3

15. září 2021 v 08:02

Na pozvání radnice Prahy 3 přiletěl do České republiky hongkongský prodemokratický aktivista Simon Cheng. S poselstvím o nebezpečí čínského komunismu a apelem na přijetí Magnitského zákona vystoupil na zastupitelstvu Prahy 3. V následujících dnech jej čekají debaty s veřejností, studenty, setkání...

Byt v centru Prahy byl pronajímán v rozporu s kolaudací, potvrdil magistrát

13. září 2021 ve 22:58

Odbor stavebního řádu Magistrátu hl. m. Prahy (MHMP) se postavil za stanovisko stavebního úřadu Prahy 1, podle kterého byl byt v Růžové ulici v Praze 1 krátkodobě pronajímán v rozporu s účelem vymezeným kolaudačním rozhodnutím.

Další články
Nahoru