Dnes Středa - zatazeno 2°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 1°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
V ulicích Prahy 1 přibudou kamery, městská část požaduje i víc strážníků
Strážníci v centru Prahy. Foto: archiv

V ulicích Prahy 1 přibudou kamery, městská část požaduje i víc strážníků

Na Starém Městě se v nadcházejících týdnech budou do ulic montovat další kamery, aby se lépe dařilo monitorovat problematické jevy především v noci. Praha 1 by v zájmu zlepšení bezpečnosti ráda dosáhla navýšení počtu strážníků. Uvedli starosta první městské část Petr Hejma (STAN) a radní Richard Bureš (ODS).

Rušení nočního klidu, pití na veřejnosti i pouliční kriminalita se po covidové pauze podle Hejmy v historickém centru postupně zvyšuje. Problémy jsou například v ulicích Dlouhá, Rybná nebo Benediktská. Stejně tak postupně přibývá stížností na lidi, kteří v centru pobývají v bytech určených pro krátkodobá ubytování.

„Potřebovali bychom posílit stav strážníků, ideálně tak o čtyřicet,“ uvedl starosta. V současnosti je v nepřetržité služba na území Prahy celkem 145 strážníků, kteří slouží ve čtyřech na sebe navazujících směnách. Během jedné šestihodinové služby je tak v ulicích Prahy 1 naráz 36 strážníků.

Ve snaze předcházet nočním problémům na ulicích instalovala Praha 1 v rámci kampaně Enjoy and respect (Užívej a respektuj) informační panely, které v češtině i angličtině apelují na návštěvníky centra, aby nerušili noční klid, nekonzumovali alkohol na veřejných prostranstvích a neničili mobiliář.

„Budeme se snažit spolupracovat s ambasádami, cestovními kancelářemi, hotely i restauracemi, aby nám pomohly s propagací této vlídné kampaně. Máme ambici kultivovat klientelu turistů,“ pokračoval Hejma.

Podle radního Richarda Bureše se radnici podařilo ve spolupráci s městskou i státní policií eliminovat problémy s drogami na Václavském náměstí, kde i ubylo kapesních krádeží a dalších trestných činů.

Městská část se snaží kamerovým místem pokrývat problematická místa. „Podařilo se zastaralé kamery modernizovat. Během září budou instalovány další kamery do lokalit mezi Revoluční ulicí a Smetanovým nábřežím, takže například v Rybné, Masné nebo Karlově ulici,“ řekl Bureš.

„Cílem je také zvýšit počet dohledových míst, na kterých jsou záběry z kamer sledovány. Bez zesíleného monitoringu by zvýšení kamer nebylo dostatečně efektivní,“ doplnil radní.


Autor: puc

Socha skřeta s obličejem Putina dočasně stojí na místě Koněvova pomníku

Včera v 09:13

Na náměstí Interbrigády v Praze 6 od včerejška dočasně stojí socha znázorňující ruského prezidenta Vladimira Putina jako skřeta, který utahuje plynový kohout. Na místě, kde stál dříve pomník kontroverzního sovětského maršála Ivana Koněva, bude 30 dnů a následně půjde do dražby. Vydražené peníze...

Čestné uznání na konferenci Úřad na cestě k rovnosti pro Prahu 5

Včera v 07:32

Ve čtvrtek 1. prosince proběhla na Úřadu vlády ČR ve Strakově akademii konference k soutěži „Úřad na cestě k rovnosti“, kterou společně pořádají Institut pro veřejnou správu Praha, Ministerstvo vnitra a Úřad vlády.

Další články
Nahoru