Dnes Pátek - jasno 1°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 4°C
Pátek 3. 12. 2021
Svátek má Svatoslav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
V ulicích Prahy 1 přibudou kamery, městská část požaduje i víc strážníků
Strážníci v centru Prahy. Foto: archiv

V ulicích Prahy 1 přibudou kamery, městská část požaduje i víc strážníků

Na Starém Městě se v nadcházejících týdnech budou do ulic montovat další kamery, aby se lépe dařilo monitorovat problematické jevy především v noci. Praha 1 by v zájmu zlepšení bezpečnosti ráda dosáhla navýšení počtu strážníků. Uvedli starosta první městské část Petr Hejma (STAN) a radní Richard Bureš (ODS).

Rušení nočního klidu, pití na veřejnosti i pouliční kriminalita se po covidové pauze podle Hejmy v historickém centru postupně zvyšuje. Problémy jsou například v ulicích Dlouhá, Rybná nebo Benediktská. Stejně tak postupně přibývá stížností na lidi, kteří v centru pobývají v bytech určených pro krátkodobá ubytování.

„Potřebovali bychom posílit stav strážníků, ideálně tak o čtyřicet,“ uvedl starosta. V současnosti je v nepřetržité služba na území Prahy celkem 145 strážníků, kteří slouží ve čtyřech na sebe navazujících směnách. Během jedné šestihodinové služby je tak v ulicích Prahy 1 naráz 36 strážníků.

Ve snaze předcházet nočním problémům na ulicích instalovala Praha 1 v rámci kampaně Enjoy and respect (Užívej a respektuj) informační panely, které v češtině i angličtině apelují na návštěvníky centra, aby nerušili noční klid, nekonzumovali alkohol na veřejných prostranstvích a neničili mobiliář.

„Budeme se snažit spolupracovat s ambasádami, cestovními kancelářemi, hotely i restauracemi, aby nám pomohly s propagací této vlídné kampaně. Máme ambici kultivovat klientelu turistů,“ pokračoval Hejma.

Podle radního Richarda Bureše se radnici podařilo ve spolupráci s městskou i státní policií eliminovat problémy s drogami na Václavském náměstí, kde i ubylo kapesních krádeží a dalších trestných činů.

Městská část se snaží kamerovým místem pokrývat problematická místa. „Podařilo se zastaralé kamery modernizovat. Během září budou instalovány další kamery do lokalit mezi Revoluční ulicí a Smetanovým nábřežím, takže například v Rybné, Masné nebo Karlově ulici,“ řekl Bureš.

„Cílem je také zvýšit počet dohledových míst, na kterých jsou záběry z kamer sledovány. Bez zesíleného monitoringu by zvýšení kamer nebylo dostatečně efektivní,“ doplnil radní.


Autor: puc

Milostivé léto v Praze 2

Včera v 11:58

Do 28. ledna 2022 probíhá akce umožňující fyzickým osobám zbavit se exekucí vedených vůči nim městskou částí Praha 2 vzniklých především v souvislosti s nájmem obecních bytů a nebytových prostor.

Praha pošle nemocnicím další čtyři miliony korun

Včera v 07:57

Rada Prahy na pondělním jednání odsouhlasila návrh na poskytnutí finančních prostředků v celkové výši 4 miliony korun na dofinancování lékařské pohotovostní služby pro vybrané smluvní poskytovatele zdravotních služeb na území hlavního města.

Zákazníkům zkrachovalých dodavatelů energií pomůže nový web

Včera v 07:48

Hlavní město se snaží pomoci Pražanům lépe se orientovat v aktuálně složité situaci v oblasti odběru energií, zejména v souvislosti s nedávným ukončením činnosti společnosti Bohemia Energy, kdy její zákazníci nyní dočasně odebírají zemní plyn a elektřinu v režimu tzv. Dodavatelů poslední instance...

Provoz úřadu Prahy 11 zůstává beze změn

1. prosince 2021 v 09:39

Co se týče úřadu městské části, zůstává pro veřejnost otevřen beze změn. S ohledem na zajištění maximální bezpečnosti zaměstnanců úřadu i návštěvníků však byly prostory určené pro styk s veřejností upraveny a jsou pravidelně dezinfikovány.

Praha 13 ruší vítání občánků i farmářské trhy

1. prosince 2021 v 08:31

S ohledem na současnou epidemiologickou situaci se ruší Vítání občánků, které mělo proběhnout ve čtvrtek 2. prosince v obřadní síni radnice Prahy 13.

Projekt školní ulice v Praze 6 se osvědčil, radnice v něm bude pokračovat

1. prosince 2021 v 08:08

V září a říjnu proběhl zkušební provoz projektu školní ulice před ZŠ Hanspaulka v Praze 6. Omezení provozu v ulici Na Čihadle v úseku mezi ulicemi Finkovská a Na Hanspaulce platilo půlhodinu před začátkem vyučování. Mezi půl osmou a osmou hodinou nesměla před školu vjíždět auta. Protože se režim...

Praha podpoří inovativní projekty ke zlepšení plynulosti dopravy

1. prosince 2021 v 07:14

Radní Prahy v pondělí odsouhlasili poskytnutí dotace z Operačního programu Praha – pól růstu ve výši téměř 20 milionů korun na projekt vývoje systému Vytěžování dopravních dat na základě vstupu do Centrálního registru vozidel a dalších databází. Informační systém poskytne data o charakteristikách...

Hlasování třetího ročníku participativního rozpočtu Prahy 15 skončilo, radnice rozdělí 400 tisíc korun

1. prosince 2021 v 07:09

Do závěrečného hlasování obyvatel Prahy 15 se probojovalo 11 návrhů, které splnily podmínky vyhlášené radou městské části. Hlasování probíhalo na webových stránkách Občane, zapoj se! v období od 25. října do 25. listopadu a zúčastnilo se ho 505 lidí, jejichž hlasy se započítaly do celkového pořadí...

Další články
Nahoru