Dnes Čtvrtek - zatazeno -1°C
Zítra Pátek - snih -2°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
V ulicích a parcích Prahy 2 je 65 nových stromů, radnice chce vysadit dalších dvaadvacet
Nedávná výsadba v parcích Prahy 2. Foto: P2

V ulicích a parcích Prahy 2 je 65 nových stromů, radnice chce vysadit dalších dvaadvacet

Parky a odpočinkové zóny v Praze 2 nově zdobí 65 stromů, které zahradníci vysázeli v těchto dnech ve Folimance, v Havlíčkových a Riegrových sadech a na dalších místech. V plánu vedení městské části je výsadba dalších 22 stromů. O tomto záměru za 1,3 milionu korun bude ještě rozhodovat zastupitelstvo. Informovala o tom mluvčí radnice Andrea Zoulová.

Pokud zastupitelé záměr schválí, ještě letos v ulicích Prahy 2 přibude 22 stromů. Vzrostlé dřezovce, jilmy, hlohy, akáty, javory a lípy by se mohly objevit například v Budečské, Šumavské, Španělské, Lublaňské, U Vodárny nebo v Moravské, Římské, Třebízkého a v ulici Vnislavova.

Praha 2 chce dosadbou chybějících stromů v parcích podle starostky Alexandry Udženije (ODS) zkvalitnit život občanů a doplněním alejí snížit dopady dopravy v této centrální městské části.

„Obnova zeleně je pro udržení zdravého životního prostředí naprosto klíčová, zvlášť ve městě. Vzrostlá zeleň v ulicích a parcích také pomáhá ochlazovat prostor v horkých letních dnech, kdy je nedostatek srážek. Pokud chceme, aby naši občané i jejich děti žili v lepším a zdravějším prostředí, musíme pro to také něco udělat,“ řekla Udženija, která mimo jiné koordinuje projekty programu Udržitelná dvojka.

Prostřednictvím tohoto projektu, který radnice spustila na podzim roku 2020, mají občané Prahy 2 přehled o připravovaných, probíhajících, nebo realizovaných opatřeních v oblasti životního prostředí, adaptace na klimatické změny a energetiky.

„Pravidelně obnovujeme dřeviny, které musely být odstraněny z důvodu poškození nebo onemocnění. K výsadbě do parků i do uličních stromořadí vybíráme takové druhy dřevin, které jsou odolné a přizpůsobivé. Přestože uliční stromořadí nemáme jako městská část ve své správě, jejich obnovu z našeho rozpočtu každoročně dotujeme. Nedílnou součástí je péče o vysazené stromy, která je zásadní zejména v prvních letech,“ dodal místostarosta Václav Vondrášek (ODS), který má oblast životního prostředí ve své gesci.

Parky a odpočinkové zóny nově zdobí 65 stromů. Javory, lípy, višně, habry, ale také jasany nebo jehličnaté modříny, borovice a jedle v těchto dnech zahradníci vysázeli v těchto dnech na Karlovském předmostí, ve Folimance, v Havlíčkových a Riegrových sadech, sadech Svatopluka Čecha a Bratří Čapků, v Perucké stráni nebo v parku Nad Bělehradskou ulicí.

Ročně vydá radnice druhé městské části na zeleň zhruba 20 milionů korun.


Autor: puc

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

Dnes ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

Dnes v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

Dnes v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Schola Pragensis pomáhá s výběrem střední školy i po skončení veletrhu

Dnes v 07:28

Minulý týden se v Praze od čtvrtka do soboty uskutečnil největší veletrh středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh již 28 let pomáhá tisícům středoškoláků z Prahy a okolí s výběrem správné střední školy. 

Praha podpoří Dětské centrum Paprsek, zvýší příspěvek pro budoucí pěstouny

Včera ve 13:04

Hlavní město navýší příspěvek pro Dětské centrum Paprsek. Centrum získá pro budoucí pěstounské rodiče celkovou částku 248 400 korun. Příspěvek má sloužit pěstounským párům, které se připravují na přijetí dítěte do rodiny. Navýšení příspěvku v pondělí schválili pražští...

Praha spustí další etapu přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod

Včera v 07:42

Radní Prahy na svém jednání odsouhlasili uskutečnění veřejné zakázky na stavbu Nátokového labyrintu – levý břeh, který je další etapou projektu celkové přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Samotná stavba by měla trvat zhruba...

Další články
Nahoru