Dnes Neděle - zatazeno 9°C
Zítra Pondělí - polojasno 4°C
Neděle 2. 4. 2023
Svátek má Erika
Velikonoce
Tipy na pražské velikonoční akce pro děti i dospělé
V ulicích a parcích Prahy 2 je 65 nových stromů, radnice chce vysadit dalších dvaadvacet
Nedávná výsadba v parcích Prahy 2. Foto: P2

V ulicích a parcích Prahy 2 je 65 nových stromů, radnice chce vysadit dalších dvaadvacet

Parky a odpočinkové zóny v Praze 2 nově zdobí 65 stromů, které zahradníci vysázeli v těchto dnech ve Folimance, v Havlíčkových a Riegrových sadech a na dalších místech. V plánu vedení městské části je výsadba dalších 22 stromů. O tomto záměru za 1,3 milionu korun bude ještě rozhodovat zastupitelstvo. Informovala o tom mluvčí radnice Andrea Zoulová.

Pokud zastupitelé záměr schválí, ještě letos v ulicích Prahy 2 přibude 22 stromů. Vzrostlé dřezovce, jilmy, hlohy, akáty, javory a lípy by se mohly objevit například v Budečské, Šumavské, Španělské, Lublaňské, U Vodárny nebo v Moravské, Římské, Třebízkého a v ulici Vnislavova.

Praha 2 chce dosadbou chybějících stromů v parcích podle starostky Alexandry Udženije (ODS) zkvalitnit život občanů a doplněním alejí snížit dopady dopravy v této centrální městské části.

„Obnova zeleně je pro udržení zdravého životního prostředí naprosto klíčová, zvlášť ve městě. Vzrostlá zeleň v ulicích a parcích také pomáhá ochlazovat prostor v horkých letních dnech, kdy je nedostatek srážek. Pokud chceme, aby naši občané i jejich děti žili v lepším a zdravějším prostředí, musíme pro to také něco udělat,“ řekla Udženija, která mimo jiné koordinuje projekty programu Udržitelná dvojka.

Prostřednictvím tohoto projektu, který radnice spustila na podzim roku 2020, mají občané Prahy 2 přehled o připravovaných, probíhajících, nebo realizovaných opatřeních v oblasti životního prostředí, adaptace na klimatické změny a energetiky.

„Pravidelně obnovujeme dřeviny, které musely být odstraněny z důvodu poškození nebo onemocnění. K výsadbě do parků i do uličních stromořadí vybíráme takové druhy dřevin, které jsou odolné a přizpůsobivé. Přestože uliční stromořadí nemáme jako městská část ve své správě, jejich obnovu z našeho rozpočtu každoročně dotujeme. Nedílnou součástí je péče o vysazené stromy, která je zásadní zejména v prvních letech,“ dodal místostarosta Václav Vondrášek (ODS), který má oblast životního prostředí ve své gesci.

Parky a odpočinkové zóny nově zdobí 65 stromů. Javory, lípy, višně, habry, ale také jasany nebo jehličnaté modříny, borovice a jedle v těchto dnech zahradníci vysázeli v těchto dnech na Karlovském předmostí, ve Folimance, v Havlíčkových a Riegrových sadech, sadech Svatopluka Čecha a Bratří Čapků, v Perucké stráni nebo v parku Nad Bělehradskou ulicí.

Ročně vydá radnice druhé městské části na zeleň zhruba 20 milionů korun.


Autor: puc

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

30. března 2023 ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Další články
Nahoru