Dnes Pondělí - zatazeno 27°C
Zítra Úterý - oblacno 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V ulicích a parcích Prahy 2 je 65 nových stromů, radnice chce vysadit dalších dvaadvacet
Nedávná výsadba v parcích Prahy 2. Foto: P2

V ulicích a parcích Prahy 2 je 65 nových stromů, radnice chce vysadit dalších dvaadvacet

Parky a odpočinkové zóny v Praze 2 nově zdobí 65 stromů, které zahradníci vysázeli v těchto dnech ve Folimance, v Havlíčkových a Riegrových sadech a na dalších místech. V plánu vedení městské části je výsadba dalších 22 stromů. O tomto záměru za 1,3 milionu korun bude ještě rozhodovat zastupitelstvo. Informovala o tom mluvčí radnice Andrea Zoulová.

Pokud zastupitelé záměr schválí, ještě letos v ulicích Prahy 2 přibude 22 stromů. Vzrostlé dřezovce, jilmy, hlohy, akáty, javory a lípy by se mohly objevit například v Budečské, Šumavské, Španělské, Lublaňské, U Vodárny nebo v Moravské, Římské, Třebízkého a v ulici Vnislavova.

Praha 2 chce dosadbou chybějících stromů v parcích podle starostky Alexandry Udženije (ODS) zkvalitnit život občanů a doplněním alejí snížit dopady dopravy v této centrální městské části.

„Obnova zeleně je pro udržení zdravého životního prostředí naprosto klíčová, zvlášť ve městě. Vzrostlá zeleň v ulicích a parcích také pomáhá ochlazovat prostor v horkých letních dnech, kdy je nedostatek srážek. Pokud chceme, aby naši občané i jejich děti žili v lepším a zdravějším prostředí, musíme pro to také něco udělat,“ řekla Udženija, která mimo jiné koordinuje projekty programu Udržitelná dvojka.

Prostřednictvím tohoto projektu, který radnice spustila na podzim roku 2020, mají občané Prahy 2 přehled o připravovaných, probíhajících, nebo realizovaných opatřeních v oblasti životního prostředí, adaptace na klimatické změny a energetiky.

„Pravidelně obnovujeme dřeviny, které musely být odstraněny z důvodu poškození nebo onemocnění. K výsadbě do parků i do uličních stromořadí vybíráme takové druhy dřevin, které jsou odolné a přizpůsobivé. Přestože uliční stromořadí nemáme jako městská část ve své správě, jejich obnovu z našeho rozpočtu každoročně dotujeme. Nedílnou součástí je péče o vysazené stromy, která je zásadní zejména v prvních letech,“ dodal místostarosta Václav Vondrášek (ODS), který má oblast životního prostředí ve své gesci.

Parky a odpočinkové zóny nově zdobí 65 stromů. Javory, lípy, višně, habry, ale také jasany nebo jehličnaté modříny, borovice a jedle v těchto dnech zahradníci vysázeli v těchto dnech na Karlovském předmostí, ve Folimance, v Havlíčkových a Riegrových sadech, sadech Svatopluka Čecha a Bratří Čapků, v Perucké stráni nebo v parku Nad Bělehradskou ulicí.

Ročně vydá radnice druhé městské části na zeleň zhruba 20 milionů korun.


Autor: puc

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru