Dnes Středa - prehanky-dest 25°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V ulici U Městských domů má být nový bytový dům a škola
Současné hřiště se posune o několik metrů na sever. Foto: iscus.cz

V ulici U Městských domů má být nový bytový dům a škola

V pražských Holešovicích by mohl v ulici U Městských domů vzniknout nový bytový dům a škola. Budova by měla na délku něco přes 100 metrů a v podzemí by byla široká zhruba 17 metrů a nad zemí 13 metrů. Stavba by byla součástí proměny sportovního areálu TJ Lokomotiva Praha, kde jsou plánovány nové stavby i v jižní části podél ulice U Průhonu.

Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí projednají zastupitelé Prahy 7. Investorem je společnost ACS Sparta, která chce vytvořit centrum amatérského a juniorského fotbalu.

Zastupitelé projednají změnu územního plánu takzvaným zkráceným postupem. Změna územního plánu je nutná pro to, aby se mohlo stavět. „Plocha (…) by měla sloužit dle investorem zpracované podkladové studie pro umístění bytového domu o rozsahu zhruba 5890 metrů čtvereční hrubých podlažních ploch a školského zařízení o rozsahu přibližně 1450 metrů čtverečních podlažních ploch," píše se v dokumentu. Kolik tam vznikne bytů, není z dokumentu jasné.

Investor v minulosti jednal s radnicí a místními obyvateli a přistoupil na některé z jejich požadavků. Mezi nimi bylo třeba, že dům bude menší než plocha pozemku a nepůjde až k jeho hraně, vzniknou předzahrádky a budou vysazeny stromy.

„Ve prospěch městské části Praha 7 pak byla učiněna nabídka převedení pozemku o velikosti 209,1 metru čtverečních pro umístění samostatného objektu školy v jižní části domu… Dále je investor ochoten se také podílet na stavbě školy v rámci kontribucí," uvádí materiál.

Budovy mají vyrůst také v jižní části, pro kterou už bylo zahájeno územní řízení. Na rohu ulic U Průhonu a U Městských domů je plánován polyfunkční dům s komerčními plochami, fitness či kancelářemi klubu.

Vedle něj má směrem k Argentinské ulici vzniknout druhá budova, která bude sloužit jako ubytovací zařízení. Severně od první budovy má být postavena sportovní hala. Nynější budova sloužící jako zázemí klubu zůstane beze změny, pouze budou přidány tribuny. Současné fotbalové hřiště se totiž posune o několik metrů na sever.


Autor: ČTK

V Zoo Praha se narodilo mládě velblouda dvouhrbého domácího

Dnes v 10:37

Do skupiny velbloudů dvouhrbých domácích v pražské zoo přibylo mládě. Samce, který se narodil v sobotu 20. července, mohou lidé spatřit ve venkovním výběhu spolu s ostatními členy stáda. Mládě i matka dobře prospívají, malému velbloudovi sílí nohy. ČTK to sdělila kurátorka kopytníků Zoo Praha...

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

Včera ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

Včera v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

Včera v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

Další články
Nahoru