Dnes Pondělí - skorojasno 8°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
V ulici U Městských domů má být nový bytový dům a škola
Současné hřiště se posune o několik metrů na sever. Foto: iscus.cz

V ulici U Městských domů má být nový bytový dům a škola

V pražských Holešovicích by mohl v ulici U Městských domů vzniknout nový bytový dům a škola. Budova by měla na délku něco přes 100 metrů a v podzemí by byla široká zhruba 17 metrů a nad zemí 13 metrů. Stavba by byla součástí proměny sportovního areálu TJ Lokomotiva Praha, kde jsou plánovány nové stavby i v jižní části podél ulice U Průhonu.

Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí projednají zastupitelé Prahy 7. Investorem je společnost ACS Sparta, která chce vytvořit centrum amatérského a juniorského fotbalu.

Zastupitelé projednají změnu územního plánu takzvaným zkráceným postupem. Změna územního plánu je nutná pro to, aby se mohlo stavět. „Plocha (…) by měla sloužit dle investorem zpracované podkladové studie pro umístění bytového domu o rozsahu zhruba 5890 metrů čtvereční hrubých podlažních ploch a školského zařízení o rozsahu přibližně 1450 metrů čtverečních podlažních ploch," píše se v dokumentu. Kolik tam vznikne bytů, není z dokumentu jasné.

Investor v minulosti jednal s radnicí a místními obyvateli a přistoupil na některé z jejich požadavků. Mezi nimi bylo třeba, že dům bude menší než plocha pozemku a nepůjde až k jeho hraně, vzniknou předzahrádky a budou vysazeny stromy.

„Ve prospěch městské části Praha 7 pak byla učiněna nabídka převedení pozemku o velikosti 209,1 metru čtverečních pro umístění samostatného objektu školy v jižní části domu… Dále je investor ochoten se také podílet na stavbě školy v rámci kontribucí," uvádí materiál.

Budovy mají vyrůst také v jižní části, pro kterou už bylo zahájeno územní řízení. Na rohu ulic U Průhonu a U Městských domů je plánován polyfunkční dům s komerčními plochami, fitness či kancelářemi klubu.

Vedle něj má směrem k Argentinské ulici vzniknout druhá budova, která bude sloužit jako ubytovací zařízení. Severně od první budovy má být postavena sportovní hala. Nynější budova sloužící jako zázemí klubu zůstane beze změny, pouze budou přidány tribuny. Současné fotbalové hřiště se totiž posune o několik metrů na sever.


Autor: ČTK

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru