Dnes Pondělí - polojasno 20°C
Zítra Úterý - polojasno 25°C
Pondělí 25. 9. 2023
Svátek má Zlata
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
V ulici Na Petřinách je nově vyznačen pruh pro autobusy
Nově vyznačený pruh pro autobusy. Foto: Ondřej Matěj Hrubeš

V ulici Na Petřinách je nově vyznačen pruh pro autobusy

Vzhledem ke zpožďování městské hromadné dopravy před křižovatkou, vznikl na základě požadavku organizace Ropid nový pruh pro autobusy v ulici Na Petřinách. Vyznačen je od začátku července. Informoval o tom Ondřej Matěj Hrubeš (ODS), radní pro dopravu Prahy 6.

BUS pruh vede od zastávky Větrník ke křižovatce Na Petřinách x Na Větrníku. Cílem podle radního je zrychlit MHD a celkově i dopravu v této oblasti. 

„Preferovat spoje MHD je pro nás důležité, proto jsme souhlasili s požadavkem Ropidu na vytvoření BUS pruhu. Čím rychlejší MHD je, tím atraktivnější je pro občany. Toto opatření zrychlí linky 108, 164, 168, 191 a školní linku 260," řekl Hrubeš. 

BUS pruh vede od zastávky Větrník směrem ke křižovatce Na Petřinách x Na Větrníku. Končí u dosud zúženého profilu komunikace na konci tramvajové zastávky Větrník, jehož stavební rozšíření je rovněž v přípravě.  

Cílem je zrychlit městskou hromadnou dopravu tím, že se autobusy po výjezdu ze zastávky Větrník nemusí ihned řadit do kolony vozidel před křižovatkou, ale její část až k řadícím pruhům novým pravým pruhem předjedou. 

„Nově autobusy ve směru do centra za Šantrochovou ulicí od zastávky Větrník využijí BUS pruh, ze kterého následně mohou pokračovat do volnějšího pravého řadicího pruhu. Na jeho začátku je sice jistým omezením šířka komunikace u západního konce tramvajové zastávky, ale při ohleduplnosti a vstřícnosti řidičů ani toto místo nemusí být příčinou zdržení a autobusy, zejména linek 168 a 191, zde mohou uspořit až 3 minuty,“ řekl k opatření Tomáš Prousek z oddělení koncepce městské dopravy Ropid.

 


Autor: puc

Silniční běh Běchovice - Praha přinese dopravní omezení

23. září 2023 v 06:05

V neděli 24. září se uskuteční 127. ročník silničního běhu Běchovice – Praha, který budou doprovázet dopravní opatření.  

Praha 14: Rekonstrukce přechodu u kostela sv. Bartoloměje

16. září 2023 v 09:21

Od pondělí 18. do 26. září bude u kostela sv. Bartoloměje v Praze 14 probíhat komplexní rekonstrukce zvýšeného přechodu, která si vyžádá nezbytné omezení provozu.

Další články
Nahoru