Dnes Neděle - oblacno 20°C
Zítra Pondělí - polojasno 23°C
Neděle 19. 5. 2024
Svátek má Ivo
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V ulici Na Petřinách je nově vyznačen pruh pro autobusy
Nově vyznačený pruh pro autobusy. Foto: Ondřej Matěj Hrubeš

V ulici Na Petřinách je nově vyznačen pruh pro autobusy

Vzhledem ke zpožďování městské hromadné dopravy před křižovatkou, vznikl na základě požadavku organizace Ropid nový pruh pro autobusy v ulici Na Petřinách. Vyznačen je od začátku července. Informoval o tom Ondřej Matěj Hrubeš (ODS), radní pro dopravu Prahy 6.

BUS pruh vede od zastávky Větrník ke křižovatce Na Petřinách x Na Větrníku. Cílem podle radního je zrychlit MHD a celkově i dopravu v této oblasti. 

„Preferovat spoje MHD je pro nás důležité, proto jsme souhlasili s požadavkem Ropidu na vytvoření BUS pruhu. Čím rychlejší MHD je, tím atraktivnější je pro občany. Toto opatření zrychlí linky 108, 164, 168, 191 a školní linku 260," řekl Hrubeš. 

BUS pruh vede od zastávky Větrník směrem ke křižovatce Na Petřinách x Na Větrníku. Končí u dosud zúženého profilu komunikace na konci tramvajové zastávky Větrník, jehož stavební rozšíření je rovněž v přípravě.  

Cílem je zrychlit městskou hromadnou dopravu tím, že se autobusy po výjezdu ze zastávky Větrník nemusí ihned řadit do kolony vozidel před křižovatkou, ale její část až k řadícím pruhům novým pravým pruhem předjedou. 

„Nově autobusy ve směru do centra za Šantrochovou ulicí od zastávky Větrník využijí BUS pruh, ze kterého následně mohou pokračovat do volnějšího pravého řadicího pruhu. Na jeho začátku je sice jistým omezením šířka komunikace u západního konce tramvajové zastávky, ale při ohleduplnosti a vstřícnosti řidičů ani toto místo nemusí být příčinou zdržení a autobusy, zejména linek 168 a 191, zde mohou uspořit až 3 minuty,“ řekl k opatření Tomáš Prousek z oddělení koncepce městské dopravy Ropid.

 


Autor: puc

Národní technické muzeum spouští v expozici Doprava mobilního průvodce TourStories

17. května 2024 ve 14:12

Přijďte oslavit Mezinárodní den muzeí do Národního technického muzea. Do všech poboček NTM bude v sobotu 18. května snížené vstupné. V Praze se muzeum připojuje k festivalu Máme otevřeno a pro návštěvníky připravilo zdarma program: poprvé si mohou vyzkoušet v Dopravní hale průvodce v aplikaci...

Stržená trolej zastavila provoz tramvají na Výtoni

16. května 2024 v 09:16

Provoz tramvají na Výtoni zastavila dnes ráno krátce před půl sedmou stržená trolej. Na svědomí to měl řidič nákladního auta, které projíždělo frekventovanou křižovatkou. K obdobným událostem dochází v místě opakovaně. Jak uvedl dopravní podnik na svém webu, ke stržení troleje a přerušení provozu...

Praha 6 slaví 45 let linky 180

16. května 2024 v 08:17

Třikrát byla zavedená, dvakrát zrušená. Od 28. května 1979 jezdí linka 180 v trase, která z velké části vede Prahou 6. Ve čtvrtek 30. května od 18 hodin můžete oslavit 45 let linky 180 na šestce jízdou muzejním autobusem jak v historické, tak současné trase.

Nové zóny placeného stání na Hradčanech a ve Vokovicích

15. května 2024 ve 14:25

Na základě požadavku Prahy 6 došlo k rozšíření zón placeného stání v oblasti Hradčan a Vokovic.

Kvůli závadě nejezdilo na soupravě nejezdilo metro na části linky B

15. května 2024 v 09:37

Technická závada na jedné ze souprav přerušila ve středu od 6:45 na půl hodiny provoz metra na lince B v úseku mezi stanicemi Českomoravská a Černý Most. Cestující mohli v době omezení využít autobusové a tramvajové linky, dopravní podnik jejich trasy prodloužil.

Setkání veřejnosti k plánovaným změnám křižovatky Táborská a Sezimova

13. května 2024 v 08:03

Praha 4 zve obyvatele na veřejné setkání k plánovaným změnám na křižovatce ulic Táborská a Sezimova. Dlouholetým problémem je zde přechod u základní školy, místo je nepřehledné a rizikové.

Uzavření Lednické ulice

11. května 2024 v 10:54

V termínu od 13. do 22. května bude obousměrně uzavřena Lednická ulice v úseku mezi nádražím Kyje a Morušovou ulicí. V celém úseku se bude opravovat povrch vozovky a mostní konstrukce.

Další články
Nahoru