Dnes Středa - obcasny-dest 15°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 20°C
Středa 22. 9. 2021
Svátek má Darina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
V Uhříněvsi se při požáru částečně zřítila skladovací hala
Požár v Uhříněvsi. Foto: Policie ČR

V Uhříněvsi se při požáru částečně zřítila skladovací hala

V Uhříněvsi v Bečovské ulici dnes odpoledne hořela hala o ploše deset krát 30 metrů. Sloužila pro skladování drogistického zboží. Během požáru se částečně zřítila. Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu.

Hasiči vyjížděli k požáru kolem sedmnácté hodiny, kolem 18:30 hodin zasahovalo na místě už třiadvacet jednotek.

Policisté kvůli požáru uzavřeli Bečovskou ulici od kruhového objezdu a museli evakuovat několik desítek lidí ze sousední haly.

Na místě byli také z preventivních důvodů záchranáři, ošetřit museli pouze jednoho vyčerpaného hasiče. Zraněn nebyl nikdo.

Postupně se hasičům dařilo dostávat požár pod kontrolu. „Informace o požáru a o měření koncentrací byly předány zástupcům dotčených městských částí,“ uvedl hasiči.

Hořící hala se částečně zřítila. Nejprve se propadla část boční stěny a následně i střešní konstrukce. Po ohlášení lokalizace požáru hasiči uvedli, že budou ještě místo dohašovat.


Autor: red

Zastaralý areál Rugby Clubu Tatra Smíchov se dočká rekonstrukce

Dnes v 08:20

Pražští radní odsouhlasili investiční záměr projektu rekonstrukce sportovního areálu Rugby Club Tatra Smíchov Národní sportovní agenturou. Spolufinancování investičních projektů rozvoje sportovní infrastruktury ve vlastnictví hl. m. Prahy je v souladu se strategií Plánu rozvoje sportu a...

Anglo-americká vysoká škola vypsala stipendia pro afghánské uprchlíky

Včera ve 22:36

Anglo-americká vysoká škola v Praze (AAU) se rozhodla vypsat dvě stipendia na celý studijní program pro afghánské uprchlíky, kteří byli letos v srpnu dopraveni do České republiky z Afghánistánu v rámci záchranné operace. Stipendium by mělo pokrýt náklady na školné a další případné výdaje....

Budovy a pozemky pošty ve Vysočanech se stanou součástí školního areálu

Včera ve 20:41

Radní Prahy vyhověli žádosti městské části Praha 9 a odsouhlasili úplatné nabytí nemovitostí České pošty do vlastnictví hlavního města, které by následně svěřili do správy Prahy 9. Jedná se o budovu pošty a související objekty a pozemky v katastrálním území Vysočan. V budoucnu by potom mohly...

Tři osobnosti se stanou Čestnými občany Prahy 8

20. září 2021 v 18:38

Zastupitelé Prahy 8 schválili ocenění Čestný občan městské části Praha 8 pro další tři osobnosti. Slavnostní udílení čestných občanství proběhne v Praze 8 již posedmé.

V Praze 2 se přednášelo o obětech trestných činů

17. září 2021 ve 13:59

Ve středu 15. září proběhla na půdě Městského soudu v Praze další ze série tematických přednášek v rámci společného projektu MČ Praha 2 a Bílého kruhu bezpečí Praha 2 – městská část vlídná k obětem zaměřená na práva a ochranu obětí.

Další články
Nahoru