Dnes Neděle - zatazeno 5°C
Zítra Pondělí - zatazeno 5°C
Neděle 23. 1. 2022
Svátek má Zdeněk
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
V Uhříněvsi se při požáru částečně zřítila skladovací hala
Požár v Uhříněvsi. Foto: Policie ČR

V Uhříněvsi se při požáru částečně zřítila skladovací hala

V Uhříněvsi v Bečovské ulici dnes odpoledne hořela hala o ploše deset krát 30 metrů. Sloužila pro skladování drogistického zboží. Během požáru se částečně zřítila. Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu.

Hasiči vyjížděli k požáru kolem sedmnácté hodiny, kolem 18:30 hodin zasahovalo na místě už třiadvacet jednotek.

Policisté kvůli požáru uzavřeli Bečovskou ulici od kruhového objezdu a museli evakuovat několik desítek lidí ze sousední haly.

Na místě byli také z preventivních důvodů záchranáři, ošetřit museli pouze jednoho vyčerpaného hasiče. Zraněn nebyl nikdo.

Postupně se hasičům dařilo dostávat požár pod kontrolu. „Informace o požáru a o měření koncentrací byly předány zástupcům dotčených městských částí,“ uvedl hasiči.

Hořící hala se částečně zřítila. Nejprve se propadla část boční stěny a následně i střešní konstrukce. Po ohlášení lokalizace požáru hasiči uvedli, že budou ještě místo dohašovat.


Autor: red

Praha má Strategii pro přechod na cirkulární ekonomiku

19. ledna 2022 v 07:53

Rada hl. m. Prahy dnes schválila klíčovou strategii, která má za cíl v hlavním městě výrazně snížit spotřebu primárních surovin, produkci odpadů a emisí skleníkových plynů. Strategie cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství navazuje na Klimatický plán Prahy do roku 2030. Principy...

Pětice aktivistů se spoutala řetězem na Nuselském mostě

18. ledna 2022 ve 14:56

Na Nuselském mostě se dnes ráno pět lidí spoutalo řetězem a zablokovali automobilovou dopravu ve směru do centra.

Pražská propagace očkování se stala nejlepší reklamní kampaní v Česku za rok 2021

18. ledna 2022 ve 13:18

Odborníci na marketing v rámci dlouhodobého projektu Reklamní katovna na webu mediar.cz vyhodnotili kampaň k očkování Magistrátu hl. m. Prahy od agentury DDB Prague jako jednu ze dvou nejlepších v České republice za uplynulý rok.

Evropský vzdělávací festival Science on Stage míří do Prahy

17. ledna 2022 ve 14:14

V březnu se hlavní město bude moci pyšnit pořádáním největšího evropského vzdělávacího veletrhu pro učitele Science on Stage 2022. Uskuteční se poprvé v České republice, a to od 24. do 27. března. 

Další články
Nahoru