dnes
Pondělí - skorojasno
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
4°C
pozítří
Středa - zatazeno
6°C
V Uhříněvsi rozšířili ZŠ o 270 míst a chystají novou školu
Novostavba má devět kmenových tříd, třídu na dělenou výuku jazyků, kabinety, sociální zázemí a sklad sportovního náčiní. Foto (2x): P22

V Uhříněvsi rozšířili ZŠ o 270 míst a chystají novou školu

Základní škola U Obory v pražské Uhříněvsi nabídne od nového školního roku 270 nových míst. V přístavbě za 64 milionů korun vzniklo devět běžných učeben a jedna odborná. Původně byla maximální kapacita školy 550 míst. Uhříněves připravuje ve spolupráci s hlavním městem také stavbu nové školy za 320 milionů. ČTK to řekl starosta Prahy 22 Martin Turnovský (za Pro Prahu).

Stavba přístavby začala loni v srpnu a pokračovala i za plného provozu školy. Z 80 procent byl projekt financován z evropských fondů, zbývající částka putovala z peněz hlavního města a městské části.

nova-skola-praha-22-starosta

Otevření přístavby se zúčastnil i starosta Turnovský

Připravovaná nová škola je ve fázi územního řízení, kde zbývá vyjádření společnosti Pražské vodovody a kanalizace. Ve škole bude 27 tříd s celkovou kapacitou 860 žáků. Projekt počítá se školní jídelnou, dvěma tělocvičnami i venkovním sportovním areálem, který by mohl mimo školní hodiny sloužit i občanům. Podle Turnovského by škola mohla být hotova v roce 2021 nebo 2022.

„Zatím kapacity díky přístavbám stíháme, ale kdybychom ji nenavýšili, tak bychom na tom byli špatně, protože všechna místa jsou obsazena. Máme výhodu, že jsme nemuseli odmítnout nikoho a všechny děti byly přijaty," řekl Turnovský.

Rozšíření kapacit škol připravují i jiné městské části. Například základní škola ve Štěrboholech se díky přístavbě za 92 milionů korun rozšíří ze 136 míst na 250. Je hotová hrubá stavba a dokončena bude v létě 2019. V Letňanech by se základní škola měla rozrůst o 270 míst, v Čakovicích připravují přístavbu ZŠ Dr. Edvarda Beneše za 108 milionů korun, díky které se kapacita zvýší o 210 míst.

V Prahu 22 tvoří Uhříněves, Hájek a Pitkovice a žije v ní zhruba 11 510 obyvatel. Městská část je v městském obvodu Praha 10. Ve volbách do pětadvacetičlenného zastupitelstva se před čtyřmi lety o hlasy ucházelo osm subjektů. Volby vyhrálo hnutí Pro Prahu se ziskem osmi mandátů, následováno Starosty a nezávislými se sedmi mandáty. V zastupitelstvu také usedli zástupci ODS, TOP 09, Sousedů, Pirátů a ČSSD.


Veletrh vzdělávání Schola Pragensis 2018

Dnes ve 12:32

Hlavní město Praha zve veřejnost na již 23. ročník oblíbeného veletrhu vzdělávání a nabídky pražských středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh se tradičně uskuteční v prostorách Kongresového centra na pražském Vyšehradě ve dnech 22. až...

Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

16. listopadu 2018 ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

15. listopadu 2018 ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Další články
Nahoru