dnes
Středa - oblacno
-1°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
-1°C
pozítří
Pátek - oblacno
-2°C
V Uhříněvsi rozšířili ZŠ o 270 míst a chystají novou školu
Novostavba má devět kmenových tříd, třídu na dělenou výuku jazyků, kabinety, sociální zázemí a sklad sportovního náčiní. Foto (2x): P22

V Uhříněvsi rozšířili ZŠ o 270 míst a chystají novou školu

Základní škola U Obory v pražské Uhříněvsi nabídne od nového školního roku 270 nových míst. V přístavbě za 64 milionů korun vzniklo devět běžných učeben a jedna odborná. Původně byla maximální kapacita školy 550 míst. Uhříněves připravuje ve spolupráci s hlavním městem také stavbu nové školy za 320 milionů. ČTK to řekl starosta Prahy 22 Martin Turnovský (za Pro Prahu).

Stavba přístavby začala loni v srpnu a pokračovala i za plného provozu školy. Z 80 procent byl projekt financován z evropských fondů, zbývající částka putovala z peněz hlavního města a městské části.

nova-skola-praha-22-starosta

Otevření přístavby se zúčastnil i starosta Turnovský

Připravovaná nová škola je ve fázi územního řízení, kde zbývá vyjádření společnosti Pražské vodovody a kanalizace. Ve škole bude 27 tříd s celkovou kapacitou 860 žáků. Projekt počítá se školní jídelnou, dvěma tělocvičnami i venkovním sportovním areálem, který by mohl mimo školní hodiny sloužit i občanům. Podle Turnovského by škola mohla být hotova v roce 2021 nebo 2022.

„Zatím kapacity díky přístavbám stíháme, ale kdybychom ji nenavýšili, tak bychom na tom byli špatně, protože všechna místa jsou obsazena. Máme výhodu, že jsme nemuseli odmítnout nikoho a všechny děti byly přijaty," řekl Turnovský.

Rozšíření kapacit škol připravují i jiné městské části. Například základní škola ve Štěrboholech se díky přístavbě za 92 milionů korun rozšíří ze 136 míst na 250. Je hotová hrubá stavba a dokončena bude v létě 2019. V Letňanech by se základní škola měla rozrůst o 270 míst, v Čakovicích připravují přístavbu ZŠ Dr. Edvarda Beneše za 108 milionů korun, díky které se kapacita zvýší o 210 míst.

V Prahu 22 tvoří Uhříněves, Hájek a Pitkovice a žije v ní zhruba 11 510 obyvatel. Městská část je v městském obvodu Praha 10. Ve volbách do pětadvacetičlenného zastupitelstva se před čtyřmi lety o hlasy ucházelo osm subjektů. Volby vyhrálo hnutí Pro Prahu se ziskem osmi mandátů, následováno Starosty a nezávislými se sedmi mandáty. V zastupitelstvu také usedli zástupci ODS, TOP 09, Sousedů, Pirátů a ČSSD.


Praha 2 vypisuje finanční podporu v sedmi oblastech. O granty lze žádat do 25. března

21. ledna 2019 ve 20:12

Městská část Praha 2 poskytne na celé období letošního a 1. čtvrtletí příštího roku veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní prostředí, prevence kriminality a dále prevence sociálně patologických jevů a...

Skleněná sobota nabídne design v Portheimce

20. ledna 2019 v 10:06

Prodejní přehlídka autorského designu, jehož vůdčím materiálem je sklo proběhne v sobotu 23. února od 10 do 18 hodin v přízemí Musea skla, v sále pro krátkodobé výstavy.

Stav muže, který se zapálil v centru, je vážný

19. ledna 2019 v 18:08

Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Jana Roubalová.

Další články
Nahoru