dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - jasno
1°C
pozítří
Pátek - jasno
1°C
V tunelu metra mezi Muzeem a I. P. Pavlova je nově mobilní signál, brzy přibudou další úseky linky C
Ilustrační foto: archiv DPP

V tunelu metra mezi Muzeem a I. P. Pavlova je nově mobilní signál, brzy přibudou další úseky linky C

V tunelu metra na lince C mezi I. P. Pavlova a Muzeem ode dneška funguje mobilní signál. Do konce října až poloviny listopadu by měl být zaveden od Muzea až po Roztyly. Celou síť metra by měli signálem pokrýt nejpozději do konce roku 2021 a náklady konsorcia operátorů budou zhruba půl miliardy korun. 

V dubnu letošního roku byla po několika letech jednání podepsána smlouva s konsorciem mobilních operátorů, ve které byl stanoven i harmonogram prací. Vyzařovací kabely a ostatních technologie mohou dělníci instalovat pouze v době, kdy je metro uzavřené, tedy 3,5 hodiny v nočních hodinách. Ve veřejných prostorách stanic a v tunelech metra i mezistaničních úsecích bude k dispozici signál 4G s rychlým přenosem dat LTE.

Pokrytí úseku mezi dvěma stanicemi podle společnosti T-Mobile, která za konsorcium operátorů celý projekt zaštiťuje, vyjde až na 10 milionů korun a zabere dva měsíce. Práce se provádějí přes noc, když metro nejede.

Už v loňském roce město spustilo veřejné wi-fi připojení v prvních šesti stanicích metra (Florenc na lince C i B, Náměstí Republiky, Smíchovské nádraží, Hlavní nádraží, Pražského povstání), a letos v září se připojení rozšířilo i do stanice Muzeum.

 Mobilním signálem je nyní pokryto všech 61 stanic metra, z nichž některé, například stanice Depo Hostivař, využívají i signálu venkovních vysílačů. V nových stanicích metra A mezi Bořislavkou a Motolem zavedli operátoři pokrytí signálem GSM, 3G a rychlým internetem LTE, a to včetně tunelů. V ostatních stanicích je zajištěno pokrytí jen prostřednictvím technologie GSM vhodné pro telefonování.


Praha 6: Vánoční režim pro parkování

Dnes ve 12:40

Víkendy 22. – 23. prosince a 29. – 30. prosince je parkování v celé Praze 6 zdarma. V době vánočních prázdnin od 22. prosince do 2. ledna bude v Praze 6 ve smíšených – fialových – zónách omezena maximální cena parkovného na 20 – 40,– Kč/den dle cenového pásma, tedy Dejvice a Bubeneč 40 korun,...

Ze soboty na neděli bude uzavřen Bubenečský tunel

Dnes v 11:08

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude úplně uzavřen Bubenečský tunel od soboty 15. prosince od 23 hodin do neděle 16. prosince do 5 hodin.

Těšnov – Vltavská: V sobotu nepojedou tramvaje

Včera v 08:03

Z důvodu studijní zatěžovací zkoušky silničního mostu přes kolejovou křižovatku Vltavská dochází od soboty 15. prosince přibližně od 4.30 hodin do neděle 16. prosince do 0.30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Těšnov – Vltavská.

Další články
Nahoru