dnes
Pátek - jasno
20°C
zítra
Sobota - polojasno
21°C
pozítří
Neděle - prehanky-dest
22°C
V tunelu metra mezi Muzeem a I. P. Pavlova je nově mobilní signál, brzy přibudou další úseky linky C
Ilustrační foto: archiv DPP

V tunelu metra mezi Muzeem a I. P. Pavlova je nově mobilní signál, brzy přibudou další úseky linky C

V tunelu metra na lince C mezi I. P. Pavlova a Muzeem ode dneška funguje mobilní signál. Do konce října až poloviny listopadu by měl být zaveden od Muzea až po Roztyly. Celou síť metra by měli signálem pokrýt nejpozději do konce roku 2021 a náklady konsorcia operátorů budou zhruba půl miliardy korun. 

V dubnu letošního roku byla po několika letech jednání podepsána smlouva s konsorciem mobilních operátorů, ve které byl stanoven i harmonogram prací. Vyzařovací kabely a ostatních technologie mohou dělníci instalovat pouze v době, kdy je metro uzavřené, tedy 3,5 hodiny v nočních hodinách. Ve veřejných prostorách stanic a v tunelech metra i mezistaničních úsecích bude k dispozici signál 4G s rychlým přenosem dat LTE.

Pokrytí úseku mezi dvěma stanicemi podle společnosti T-Mobile, která za konsorcium operátorů celý projekt zaštiťuje, vyjde až na 10 milionů korun a zabere dva měsíce. Práce se provádějí přes noc, když metro nejede.

Už v loňském roce město spustilo veřejné wi-fi připojení v prvních šesti stanicích metra (Florenc na lince C i B, Náměstí Republiky, Smíchovské nádraží, Hlavní nádraží, Pražského povstání), a letos v září se připojení rozšířilo i do stanice Muzeum.

 Mobilním signálem je nyní pokryto všech 61 stanic metra, z nichž některé, například stanice Depo Hostivař, využívají i signálu venkovních vysílačů. V nových stanicích metra A mezi Bořislavkou a Motolem zavedli operátoři pokrytí signálem GSM, 3G a rychlým internetem LTE, a to včetně tunelů. V ostatních stanicích je zajištěno pokrytí jen prostřednictvím technologie GSM vhodné pro telefonování.


Koncert skupiny Muse v neděli omezí dopravu

22. května 2019 ve 14:12

V neděli 26. května bude v souvislosti s koncertem britské skupiny Muse na letišti v Letňanech, kde se očekává velké množství návštěvníků, omezen provoz na některých komunikacích v okolí. 

V ulicích Komořan budou provedeny výkopové práce

22. května 2019 v 11:13

Komořany čekají od konce května výkopové práce, které budou provedené v chodnících. Naplánovány jsou do první červencové dekády, kdy budou pokládány optické kabely pro UPC.

Malostranská – Chotkovy sady: V neděli nepojedou tramvaje

22. května 2019 v 09:05

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v neděli 26. května od 8 hodin do 20 hodin k přerušení provozu tramvají v úseku Malostranská – Chotkovy sady, v uvedeném směru.   

Chotkovy sady – Malostranská: V sobotu nepojedou tramvaje

22. května 2019 v 09:00

Z důvodu údržby tramvajové trati dojde v sobotu 25. května od 8 do 20 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Chotkovy sady – Malostranská.

Bubenečský tunel - tubus A bude uzavřen

21. května 2019 v 08:02

Z důvodu závady na požárních čidlech v úseku části tubusu A bude uzavřen Bubenečský tunel – tubus A (směr Barrandovský most) 22. května od 0,30 hodin do 2,30 hodin.

Další články
Nahoru