dnes
Úterý - snih-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
2°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
V tunelech metra byl na části linky A spuštěn mobilní signál
Ilustrační foto: archiv

V tunelech metra byl na části linky A spuštěn mobilní signál

Cestující pražskou MHD si tak od dnešního dne mohou vychutnat po celé délce trasy Bořislavka – Motol jak volání, tak i datové připojení s vysokorychlostní síť LTE.

Anketa

Vadí vám telefonující cestující v MHD?

„Jedná se důležité vykročení k tomu, aby se mobilní signál stal samozřejmou součástí celého pražského metra a ještě tak zvýšil jeho kvalitu a atraktivitu. Naším cílem musí být, aby MHD nebyla jen levnou, rychlou a ekologickou variantou cestování po Praze, ale nabízela cestujícím i další bonusy, například v tom, že si po cestě budou moci vyřídit své pracovní či soukromé záležitosti," řekl náměstek pražské primátorky Petr Dolínek (ČSSD).

„Spuštění mobilního signálu v prvním zkušebním úseku se dá bez nadsázky považovat za vánoční dárek pro cestující pražskou MHD. Pevně věříme, že se tímto krokem dále zvýší komfort cestování v metropoli. Zároveň doufáme, že se po skončení zkušebního provozu bude signál rozšiřovat i na další úseky metra,“ uvedl Jaroslav Ďuriš, generální ředitel pražského dopravního podniku.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru