Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - polojasno 16°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Tuchoměřicích u Prahy hořel opuštěný mlýn
Požár starého tuchoměřického mlýna likvidovalo 21 jednotek hasičů. Foto: hzscr.cz

V Tuchoměřicích u Prahy hořel opuštěný mlýn

V noci na neděli vyhlásili hasiči při zásahu u hořícího starého parního mlýna v Tuchoměřicích u Prahy třetí stupeň poplachu. Na místě bylo v jednu chvíli přes 70 hasičů z jednadvaceti jednotek. Škoda na budově byla předběžně vyčíslena na minimálně 20 milionů korun. Za středočeské hasiče o tom informoval Ladislav Holomčík.

V noci na neděli 6. srpna byl pár minut po půl čtvrté ohlášen na tísňovou linku středočeských hasičů požár bývalého Prchalova mlýna v obci Tuchoměřice v okrese Praha-západ. Postupně byly vyhlášeny druhý a třetí poplachový stupeň. Do Tuchoměřic zamířily středočeské i pražské profesionální a dobrovolné jednotky.

V objektu se začaly hroutit trámy z jednotlivých pater a dovnitř se propadla i celá střecha. Kvůli možnému zranění zakázal velitel zásahu vstup do budovy a veškeré hasební práce probíhaly z vnějších stran.

Celkem měl velitel k dispozici asi 75 hasičů, 17 cisternových automobilových stříkaček a protiplynový automobil na doplňování dýchací techniky.

Před sedmou hodinou byl stupeň poplachu snížen na dvojku, v půl jedenácté dopoledne po další redukci jednotek na základní úroveň. Další hasební práce pak pokračovaly až do odpoledních hodin. Nejvíce skrytých ohnisek bylo uvnitř objektu pod propadlými stropy a střechou. Na posouzení technického stavu objektu byl přizván statik.

„Příčinu vzniku požáru objasní vyšetřování, na kterém bude vyšetřovatel HZS Středočeského kraje v pondělí spolupracovat s expertní skupinou Technického ústavu požární ochrany Praha a kriminální policií. K dispozici budou mít i výsledky průzkumu psa vycvičeného na vyhledávání akcelerantů hoření. Předběžná škoda byla stavena na 20 milionů korun,“ sdělil Holomčík.

 

 


Autor: puc

Změna územního plánu umožní výstavbu bytového komplexu

Dnes v 10:51

Do cíle doputovala dlouholetá kauza týkající se pozemků, na nichž stojí bývalá sportovní hala Tatry Smíchov a fotbalové hřiště SK Smíchov. Zastupitelé Prahy ve čtvrtek schválili změnu územního plánu, které celý téměř tříhektarový sportovní areál u železničního mostu převádí do smíšené funkce....

Pražští hasiči zasahovali kvůli následkům bouřky jen u pár drobných případů

Včera ve 12:15

Kvůli pátečnímu pásmu bouřek v Česku posílili pražští hasiči souvislosti s výstrahou na velmi silné bouřky operační středisko. Prověřili jejich běžná opatření a v režimu zvýšené pohotovosti bylo připraveno 16 dobrovolných jednotek. Nakonec byl klid, hasiči zasahovali jen u pěti případů zlomených...

V Praze se konalo mezinárodní setkání partnerů projektu Interreg Europe Repower Industries

21. června 2024 v 17:20

V Praze se uskutečnilo úvodní setkání projektu Interreg Europe Repower Industries pod záštitou ČVUT UCEEB jako vedoucího partnera projektu, který má za cíl v průběhu čtyř let zlepšit podmínky pro podporu energetické nezávislosti, účinnosti a udržitelnosti v průmyslu. Setkání se zúčastnili...

Další články
Nahoru