Dnes Úterý - obcasny-dest 28°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 3. 10. 2023
Svátek má Bohumil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
V Tuchoměřicích u Prahy hořel opuštěný mlýn
Požár starého tuchoměřického mlýna likvidovalo 21 jednotek hasičů. Foto: hzscr.cz

V Tuchoměřicích u Prahy hořel opuštěný mlýn

V noci na neděli vyhlásili hasiči při zásahu u hořícího starého parního mlýna v Tuchoměřicích u Prahy třetí stupeň poplachu. Na místě bylo v jednu chvíli přes 70 hasičů z jednadvaceti jednotek. Škoda na budově byla předběžně vyčíslena na minimálně 20 milionů korun. Za středočeské hasiče o tom informoval Ladislav Holomčík.

V noci na neděli 6. srpna byl pár minut po půl čtvrté ohlášen na tísňovou linku středočeských hasičů požár bývalého Prchalova mlýna v obci Tuchoměřice v okrese Praha-západ. Postupně byly vyhlášeny druhý a třetí poplachový stupeň. Do Tuchoměřic zamířily středočeské i pražské profesionální a dobrovolné jednotky.

V objektu se začaly hroutit trámy z jednotlivých pater a dovnitř se propadla i celá střecha. Kvůli možnému zranění zakázal velitel zásahu vstup do budovy a veškeré hasební práce probíhaly z vnějších stran.

Celkem měl velitel k dispozici asi 75 hasičů, 17 cisternových automobilových stříkaček a protiplynový automobil na doplňování dýchací techniky.

Před sedmou hodinou byl stupeň poplachu snížen na dvojku, v půl jedenácté dopoledne po další redukci jednotek na základní úroveň. Další hasební práce pak pokračovaly až do odpoledních hodin. Nejvíce skrytých ohnisek bylo uvnitř objektu pod propadlými stropy a střechou. Na posouzení technického stavu objektu byl přizván statik.

„Příčinu vzniku požáru objasní vyšetřování, na kterém bude vyšetřovatel HZS Středočeského kraje v pondělí spolupracovat s expertní skupinou Technického ústavu požární ochrany Praha a kriminální policií. K dispozici budou mít i výsledky průzkumu psa vycvičeného na vyhledávání akcelerantů hoření. Předběžná škoda byla stavena na 20 milionů korun,“ sdělil Holomčík.

 

 


Autor: puc

Čtrnáctka podle vás. Setkání nad projekty

Včera ve 14:02

Čtvrtý ročník participativního rozpočtu Čtrnáctka podle vás dospěl do další fáze. Během čtyř měsíců mohli občané podávat projekty na zvelebení městské části. Celkem jich na radnici dorazilo 14. Ty, které odborníci a místní radní vyhodnotí jako realizovatelné, budou v závěru října představeny...

Praha 4: Společná debata s obyvateli přinesla nové podněty

Včera ve 13:22

Setkání veřejnosti s radními k úpravě parkování v ulici Horní přineslo nové podněty. Praha 4 uspořádala společnou debatu s obyvateli, aby zmapovala potřeby a problémy v lokalitě a návrhy na jejich možné řešení, které by uspokojilo většinu obyvatel v ulici Horní...

Začíná čtvrtý ročník Hromadného darování krve s Vězeňskou službou ČR

1. října 2023 v 19:51

V pondělí 2. října zahájí Vězeňská služba ČR již čtvrtý ročník Hromadného darování krve. Odběrů v Ústřední vojenské nemocnici se účastní generální ředitelství, Ministerstvo spravedlnosti a pět věznic (Pankrác, Ruzyně, Jiřice, Vinařice, Oráčov). Dohromady do ÚVN přijde celkem 60 dárců. Osobně bude...

Objev vědců o rozrůznění druhů ocenil časopis Nature Communications

1. října 2023 ve 13:50

Vědci a vědkyně z Centra pro teoretická studia Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR použili matematické moduly evoluce k potvrzení Darwinových předpokladů o tom, že velká míra rozrůzňování živočišných druhů souvisí s velikostí území, na kterém se změny odehrávají. Zároveň ale objevili výjimečné...

Další články
Nahoru