Dnes Pondělí - polojasno 24°C
Zítra Úterý - skorojasno 27°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V trojské zoo se uskutečnilo setkání pěstounů, dorazilo 74 rodin
Pěstounské rodiny sledovaly vystoupení lachtanů. Foto: Jan Schejbal

V trojské zoo se uskutečnilo setkání pěstounů, dorazilo 74 rodin

V úterý 6. června se uskutečnilo již tradiční setkání pěstounských rodin v Zoo Praha. Dorazilo na něj více jak 70 rodin. Toto setkání organizuje každoročně pražský magistrát jako součást Dnů pěstounství. Ty jsou především poděkováním stávajícím pěstounům a motivací pro rodiny, které by se případně chtěly stát pěstouny také.  V rámci těchto dnů se snaží hlavní město mimo jiné o osvětu široké veřejnosti. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman.

 

Do Zoo Praha zavítalo v rámci setkání celkem 74 rodin, z toho 48 rodin dlouhodobých pěstounů a 26 rodin přechodných pěstounů. Na programu byla komentovaná prohlídka zoo, především děti pak zaujal program s lachtany. V rámci setkání také referentky z náhradní rodinné péče nabízely poradenství a aktuální informace o pěstounství lidem, kteří o ně měli zájem.

„O pěstounství se v naší společnosti stále málo hovoří. Proto se snažíme toto téma otevírat a přibližovat ho veřejnosti. A kdybychom osvětou získali další, byť jednotky pěstounů, a umožnili tak dalším dětem získat nový domov, má to smysl. Pěstouni jsou opravdoví hrdinové naší společnosti, kteří si zaslouží náš hluboký respekt. Den v zoo je jen malým střípkem naší podpory, kterou se pražským pěstounským rodinám snažíme nabízet,“ řekla Alexandra Udženija (ODS), náměstkyně primátora pro oblast sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví.

„Těší nás, že setkání pěstounských rodin probíhá opakovaně u nás v Zoo Praha. Pěstouni si nepochybně zaslouží ocenit za své zásluhy a zoologické zahrady jsou tu koneckonců i proto, aby dělaly radost dětem – a nejen jim,“ sdělil ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Dny pěstounství pokračují v letošním roce až do 20. června. Hlavní město v rámci programu hledá nové pěstouny, kteří by umožnili dětem, o které se nemohou jejich biologičtí rodiče postarat, vyrůstat v rodině. Detaily naleznete zde.


Autor: Hla

Výstava vítězů soutěže dětí z MŠ a ZŠ

Dnes v 11:56

Ve středu 19. června proběhla za účasti radního pro kulturu, sport a školství Prahy 1 Davida Bodečka a zastupitelky Evy Špačkové vernisáž výstavy vítězných výtvorů soutěže určené pro dětí z mateřských a základních škol v Praze 1.

Osudy zajímavých osobností očima žáků z Prahy 2

Dnes v 11:24

Disidentka a dcera Kamily Moučkové, dcera statkáře živořícího v 50. letech v cihelně, válečný utečenec nebo divadelní a filmový herec, jehož dětství zasáhl proces s Miladou Horákovou. Tyto a mnoho dalších fascinujících příběhů přinášejí žáci z Prahy 2, kteří se zapojili do dokumentaristického...

V The Loop Jazz clubu vystoupí Skety

Dnes v 10:03

Blíží se další akce v hostivařském The Loop Jazz clubu. V rámci festivalu Prague Proms se ve čtvrtek 29. června představí vokální soubor SKETY a předvede průřez svým repertoárem.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 26. týden

Dnes v 07:43

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Nadace Kooperativy se stala partnerem Kampaně na podporu asistence

Včera v 11:56

Cílem kampaně je dostat k veřejnosti zprávu, že lidé s postižením potřebují pomoc a asistenci druhých, aby mohli žít normální, svobodný život. Zájemci o asistenci se často nemusí učit nic nového a mohou tak snadno najít práci, která dává smysl.

Loni provedla THMP 920 tisíc kontrol lamp, lidé mohou závady hlásit

Včera v 10:10

Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) loni provedla 920 000 pravidelných servisních, nočních i revizních kontrol lamp. Informovala o tom na sociálních sítích. Vyřešila také 20 000 poruch. „Nefunkční lampy nebo jiné závady na veřejném osvětlení nám můžete jednoduše hlásit...

Praha 6: Budoucnost altánu na Dědině

Včera v 06:21

Altán na Dědině vznikl jako jeden z úspěšných Nápadů pro šestku v roce 2021 a má sloužit jako místo pro trávení odpočinku.

Praha 6: Budoucnost sportoviště na Macharově náměstí

22. června 2024 v 06:47

Představitelé Prahy 6 zvou zájemce z řad místních obyvatel i širokou veřejnost na diskuzi o budoucnosti a způsobu využívání sportoviště na Macharově náměstí.

Praha 15: Letní zahradní slavnost

21. června 2024 v 11:09

Praha 15 ve spolupráci s CSOP Praha 15 vás zve na Letní zahradní slavnost, která se koná 25. června od 15:30 v zahradě Domu s pečovatelskou službou v Janovské ulici 486.

ZŠ Hostivař slaví čtyřicet let

20. června 2024 ve 14:04

Oslava výročí ZŠ Hostivař v Praze 15 se koná ve čtvrtek 25. června od 16 hodin.

Další články
Nahoru