Dnes Čtvrtek - oblacno 9°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 18. 4. 2024
Svátek má Valérie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Troji chystají výstavu motýlů, z anglické farmy míří do Prahy tisíce kukel
Na výstavě nebudou chybět asijské druhy motýlů, jako například Danaus chrysippus. Foto: BZHMP

V Troji chystají výstavu motýlů, z anglické farmy míří do Prahy tisíce kukel

V pátek 7. dubna začne ve skleníku Fata Morgana přehlídka tropických motýlů. Letošní, už dvacátá výstava poodhalí tajemství metamorfózy. Do Prahy jako každoročně doputuje přes 5000 kukel z motýlí farmy ve Stratfordu nad Avonou. Z nich se ve skleníku Fata Morgana postupně vylíhnou krasavci několika desítek druhů. Informovala o tom mluvčí trojské botanické zahrady Michaela Bičíková.

Do trojské botanické zahrady postupně dorazí přes 5000 kukel několika desítek druhů. V této „sbírce“ živých motýlů nebudou chybět tropičtí krasavci Morpho peleides a Morpho achilles s blankytně modrými křídly, průsvitné babočky Methona confusa, motýlí cestovatelé – monarchové stěhovaví a jejich asijský příbuzný Danaus plexippus, pestrobarevní otakárci a ani velcí soví motýli rodu Caligo.

Návštěvníci se mohou těšit i na další pestré asijské motýly včetně působivého otakárka Atrophaneura semperi nebo největšího motýla – martináče Attacus atlas, který dostal své jméno podle obra Atlanta.

Tajemství metamorfózy návštěvníkům poodhalí vzdělávací panely s řadou zajímavých informací, ale i nadživotní vývojový model – od vajíčka přes housenku až po krásného motýla. S motýli a jejich životem se mohou seznámit také žáci základních a středních škol v rámci vzdělávacích programů botanické zahrady.

„Letos společně s návštěvníky poodhalíme tajemství proměny motýla z housenky přes kuklu v nádherného jedince. Jelikož naše výstavy mají i vzdělávací potenciál, na tuto proměnu se podíváme pěkně zblízka, a to díky vývojovému modelu. Jako každý rok se mohou návštěvníci těšit na přehlídku několika desítek tropických druhů motýlů, a to jak z Asie, tak i z dalších oblastí,“ uvedl k výstavě Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy. 

Výstava Motýli, kouzlo proměny se koná v tropickém skleníku fata Morgana od 7. dubna do 21. května.  Skleník je otevřen vždy od úterý do neděle od 9 do 19 hodin. Mimořádně bude otevřeno o Velikonočním pondělí – 10. dubna a o květnových svátcích 1. a 8. května. Výstava potrvá až do 21. května.


Autor: puc

Praha 4: Zájemci si mohou vyzkoušet dobrovolnictví

Dnes ve 14:02

Ústav sociálních služeb v Praze 4 (ÚSS4) se v letošním roce zapojí do celorepublikových Dnů dobrovolnictví. Ve dnech 25. až 28. dubna si zájemci mohou vyzkoušet různé dobrovolnické aktivity a načerpat informace, jak se stát dobrovolníkem a jak se v dobrovolnictví neztratit. Máte chuť se do...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 17. týden

Dnes ve 12:27

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Garážový výprodej v Praze 6

Dnes v 09:59

V ulicích Polní, Na rovni, Štolbova a Na Okraji v Praze 6 se koná garážový výprodej. Přijďte si nakoupit, popovídat se sousedy a ochutnat domácí koláče, domácí limonádu, čaj nebo kávu.

Pálení Čarodějnic a stavění májky

Dnes v 09:33

Spolek za veselejší Střížkov a Praha 9 zvou na tradiční Pálení Čarodějnic a stavění májky v Parku Václavka. Masky čarodějnic a čarodějů vítány.

První městská část udělí pět Čestných občanství a dvě Ceny Prahy 1

Včera ve 23:33

Zastupitelstvo městské části Praha 1 schválilo udělení dvou Čestných občanství Prahy 1, a to starostovi jihofrancouzského města Nîmes Jeanu-Paulu Fournierovi a in memoriam muzikoložce Lence Hlávkové. Už dříve zastupitelé souhlasili s udělením Ceny Prahy 1 lékaři Jaroslavu Eliášovi a tanečnici,...

Pozvánka Prahy 4: Poslední adresa Antonína Šindeláře

Včera ve 14:34

V pátek 19. dubna ve 12 hodin si městská část Praha 4 připomene úspěšného stavitele a politika Antonína Šindeláře, kterého komunistický režim připravil o podnikání, majetek a nakonec i život. Na domě číslo 1664/1 v ulici Sdružení v Nuslích bude umístěna pamětní tabulka Poslední adresa. Bude...

Slavnostní umístění pamětních tabulek

Včera v 11:56

Praha 6 zve na slavnostní umístění pamětní tabulky Poslední adresa staviteli a účastníkovi III. odboje Jaroslavu Klabíkovi na domě v ulici Milady Horákové 115/107 v Praze 6 u příležitosti výročí jeho úmrtí.

Praha 1 poděkovala pracovníkům školství

Včera v 11:51

Muziky, tance, vybraných pochoutek i výhledů na historické centrum metropole si užívali účastníci plavby pro zaměstnance škol, kterou v pondělí 15. dubna zorganizovala radnice Prahy 1.

První jarní košt

Včera v 09:07

Vítání jara se sklenkou v ruce v sobotu 20. dubna na náplavce v Praze 2.

Praha 14 zahájila sběr věcí pro Swap

Včera v 08:33

Dnes začíná sběr oblečení a knih pro Swap, který proběhne 25. dubna před metrem Rajská zahrada v rámci Den Země a Reuse den Prahy 14.

Další články
Nahoru