dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
V tramvajích bude možné zaplatit jízdenku bezkontaktní platební kartou
Novinka bude testována v tramvajích ForCity. Foto: archiv

V tramvajích bude možné zaplatit jízdenku bezkontaktní platební kartou

Pražští radní schválili zavedení pilotního projektu, kterým bude umožněna platba za nákup vybraných jízdenek na tramvajové lince 22 bezkontaktní platební kartou.

„Pevně věřím, že pilotní projekt bude úspěšný a možnost platby kartou se podaří co nejrychleji zavést jako standardně nabízenou službu cestujícím. Pražanům i návštěvníkům Prahy by to významně usnadnilo cestování a ještě více zatraktivnilo využívání MHD,“ uvedl náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek.

Anketa

Myslíte, že bude pilotní projekt placení jízdného platební kartou v tramvajích úspěšný?

66.7%
(66.7%)
33.3%
(33.3%)
Pilotní projekt se připravuje v první etapě ve dvou vozech typu 15T  (ForCity). Spuštěn by měl být v první polovině letošního roku. V provozu budou nasazeny v každém vozu celkem tři validátory s integrovanou tiskárnou vybavené integrovanou čtečkou bezkontaktních platebních karet.

Validátor bude připojen k palubní sběrnici a bude tak dostávat informace o trase a vozidle. Odbavení bude vždy zcela bezkontaktní a jízdní doklady se budou prodávat bez jakékoli přirážky.

Jízdenka vydaná z tohoto terminálu bude již platná s časem začátku cesty. Proto lze v jedné transakci zakoupit pouze jednu jízdenku.

Pokud se pilotní projekt osvědčí, nákup by byl postupně možný ve všech dvaadvacítkách, postupně by se přidaly další linky.


Další články
Nahoru