dnes
Čtvrtek - skorojasno
30°C
zítra
Pátek - prehanky-dest
28°C
pozítří
Sobota - bourky
24°C
V TOP 10 návštěvnosti turistických cílů v Česku má Praha šest zástupců, její hegemonii narušuje ostravská kometa
Jedním ze vzácných zvířat chovaných v Praze je gibon stříbrný. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

V TOP 10 návštěvnosti turistických cílů v Česku má Praha šest zástupců, její hegemonii narušuje ostravská kometa

Nejnavštěvovanějším turistickým cílem v Česku se v roce 2018 opět stal Pražský hrad. Do jeho areálu přišlo 2,45 milionu návštěvníků, meziroční nárůst byl 2,8 procenta. Druhé místo si udržela lanovka na Petřín, svezlo se jí 2,03 milionu lidí. Zde byl však pokles o 1,6 procenta lidí. Třetí skončila na žebříčku agentury CzechTourism pražská zoo s 1,43 milionu návštěvníky.

V první desítce nejnavštěvovanějších turistických cílů má Praha další tři zástupce. Na pátém místě skončil čestlický aquapark Aquapalace Praha (loni 820 milionů návštěvníků, meziroční pokles o 1,9 procenta), na sedmém místě Petřínská rozhledna (697,6 milionu návštěvníků, pokles o 2,2 procenta), na osmém místě skončila Pinkasova synagoga (682,1 milionu návštěvníků, nárůst o 1,1 procenta) a na desátém místě žebříčku se umístila Staroměstská radnice. Zde byl nárůst návštěvníků téměř 59 procent. To však bylo způsobeno tím, že po většinu roku 2017 byla věž historické radnice kvůli rekonstrukci uzavřena.

O tom, že pražské synagogy jsou turistickým magnetem, nesvědčí jen zájem o Pinkasovu synagogu. Na 15. místě se umístila Klausová synagoga (469,5 milionu návštěvníků, pokles 0,3 procenta) a hned za ní skončila Španělská synagoga (465 milionu návštěvníků, pokles 0,7 procenta). Ta se však před pár týdny uzavřela. Modernizace expozic a zázemí potrvá rok a půl.

Na 23. místě žebříčku se umístila pražská botanická zahrada (371,3 milionu návštěvníků, nárůst 7,9 procenta) a hned za ní bludiště na Petříně (368,4 milionů návštěvníků, pokles 5,8 procenta).

Nejnavštěvovanějším muzeem loňského roku v Česku se stal pražský Veletržní palác. Navštívilo ho 363,9 milionu lidí, což je nárůst o 44,6 procenta. V TOP 50 má Praha ještě další čtyři zástupce. Národní technické muzeum, Maiselovu synagogu, lanovku v zoo a Království železnic na Smíchově.


Radnice Prahy 1 mění úřední hodiny

Dnes ve 12:59

Od 1. září stanovila radnice první městské části úřední hodiny úřadu na pondělí od 8 do 18 hodin a středu od 8 do 18 hodin.

Tragická nehoda na Pražském okruhu

11. srpna 2020 v 15:17

Dva mladí muži dnes zemřeli dopoledne při dopravní nehodě na Pražském okruhu. K tragédii došlo kolem půl jedenácté na 60. kilometru ve směru na Běchovice. Nákladní auto se srazilo s dodávkou, ve které zůstali muži zaklíněni. Pražský okruh byl u Běchovic neprůjezdný, policie dopravu...

Dotazník: Průzkum spokojenosti občanů Prahy 9

10. srpna 2020 v 16:54

Praha 9 v současné době zpracovává Strategický plán rozvoje. Na základě tohoto dokumentu chce vypracovat podklady pro rozhodnutí, jakým směrem se bude rozvoj Devítky ubírat v následujících letech. 

Zdravotnický materiál do Libanonu

10. srpna 2020 v 16:11

Ochranné rukavice, ústenky, respirátory, jednorázové jehly, obinadla, ochranné overaly a další zdravotnické pomůcky poslali dnes zástupci Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) do libanonského Bejrútu.

Další články
Nahoru