dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
13°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
12°C
V TOP 10 návštěvnosti turistických cílů v Česku má Praha šest zástupců, její hegemonii narušuje ostravská kometa
Jedním ze vzácných zvířat chovaných v Praze je gibon stříbrný. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

V TOP 10 návštěvnosti turistických cílů v Česku má Praha šest zástupců, její hegemonii narušuje ostravská kometa

Nejnavštěvovanějším turistickým cílem v Česku se v roce 2018 opět stal Pražský hrad. Do jeho areálu přišlo 2,45 milionu návštěvníků, meziroční nárůst byl 2,8 procenta. Druhé místo si udržela lanovka na Petřín, svezlo se jí 2,03 milionu lidí. Zde byl však pokles o 1,6 procenta lidí. Třetí skončila na žebříčku agentury CzechTourism pražská zoo s 1,43 milionu návštěvníky.

V první desítce nejnavštěvovanějších turistických cílů má Praha další tři zástupce. Na pátém místě skončil čestlický aquapark Aquapalace Praha (loni 820 milionů návštěvníků, meziroční pokles o 1,9 procenta), na sedmém místě Petřínská rozhledna (697,6 milionu návštěvníků, pokles o 2,2 procenta), na osmém místě skončila Pinkasova synagoga (682,1 milionu návštěvníků, nárůst o 1,1 procenta) a na desátém místě žebříčku se umístila Staroměstská radnice. Zde byl nárůst návštěvníků téměř 59 procent. To však bylo způsobeno tím, že po většinu roku 2017 byla věž historické radnice kvůli rekonstrukci uzavřena.

O tom, že pražské synagogy jsou turistickým magnetem, nesvědčí jen zájem o Pinkasovu synagogu. Na 15. místě se umístila Klausová synagoga (469,5 milionu návštěvníků, pokles 0,3 procenta) a hned za ní skončila Španělská synagoga (465 milionu návštěvníků, pokles 0,7 procenta). Ta se však před pár týdny uzavřela. Modernizace expozic a zázemí potrvá rok a půl.

Na 23. místě žebříčku se umístila pražská botanická zahrada (371,3 milionu návštěvníků, nárůst 7,9 procenta) a hned za ní bludiště na Petříně (368,4 milionů návštěvníků, pokles 5,8 procenta).

Nejnavštěvovanějším muzeem loňského roku v Česku se stal pražský Veletržní palác. Navštívilo ho 363,9 milionu lidí, což je nárůst o 44,6 procenta. V TOP 50 má Praha ještě další čtyři zástupce. Národní technické muzeum, Maiselovu synagogu, lanovku v zoo a Království železnic na Smíchově.


Sbírka na obnovu požárem zničeného kostela

Dnes ve 13:40

Ve středu odpoledne zničil požár kostel svatého Michaela v zahradě Kinských, známý také jako chrám sv. archanděla Michaela. Chrám je majetkem hlavního města Prahy, ale několik desítek let ho má ve správě a v užívání pravoslavná církev. Pražští radní odsouhlasili vznik veřejné sbírky na obnovu...

Praha 13: Kdy na úřad

Dnes ve 13:12

Radnice Prahy 13 bude pro veřejnost otevřena i nadále dva dny v týdnu, v pondělí a ve středu.

Praha 5 využije prvky městského mobiliáře

Včera ve 12:39

Rada městské části Praha 5 schválila možnost využívat prvky pražského mobiliáře. Od dohody s Magistrátem hl. m. Prahy si slibuje především úsporu finančních prostředků, kterou jednotný systém uličního vybavení nabízí. Dále také nový design, který má do budoucna za cíl nahradit různorodou směs...

Na několika místech v centru se demonstrovalo proti vládním opatřením

28. října 2020 v 19:12

Odpůrci vládních opatření proti šíření koronaviru se dnes sešli zhruba na hodinu a půl trvajícím protestu na náměstí Republiky. Policie po příchodu první stovky demonstrantů prostor před pódiem ohradila, protože opatření proti epidemii covidu-19 umožňují konat demonstrace maximálně se...

Praha podpoří přepravu seniorů a lidí se zdravotním znevýhodněním

28. října 2020 v 17:54

Rada hlavního města Prahy schválila poskytnutí finančních prostředků na specializovanou přepravu seniorů a Pražanů se zdravotním znevýhodněním, kterou poskytuje spolek HEWER. Necelý jeden milion korun poslouží k nákupu pohonných hmot, na platy řidičů nebo na zajištění zázemí...

Magistrát zajistil extra vakcíny proti chřipce

28. října 2020 v 17:49

Hlavní město zajistilo pět tisíc vakcín proti sezónní chřipce navíc, nyní je ve spolupráci s Městskou poliklinikou Praha distribuuje.

Další články
Nahoru