Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - oblacno 4°C
Pondělí 24. 1. 2022
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Koronavirus

V Thomayerově nemocnici je hospitalizováno třicet covid+ pacientů

V Thomayerově nemocnici (TN) je v současné době hospitalizováno celkem 30 pacientů s onemocněním Covid-19 (stav k 22. 9.). Od vypuknutí koronavirové pandemie bylo v TN dosud léčeno více než 160 lidí s uvedenou virovou infekcí. 

Z toho bylo jen 9 dětí a nejstaršímu pacientovi bylo 105 let. Vysoký počet pacientů je dán tím, že nemocnice má pod sebou největší spádovou oblast v Praze, která čítá bezmála 500 tis. obyvatel z Prahy 4 a z části ze Středočeského kraje. Pacienti se tak do nemocnice dostali v rámci přirozené spádové oblasti.

Aktuálně je v TN hospitalizováno 30 pozitivních pacientů. TN léčí pacienty kombinací různých léčebných metod a léků (např. remdesivir) či krevní plazmy od vyléčených lidí z této virové infekce. Celkem 5 pacientů je v těžkém, ale ve stabilizovaném stavu a jsou umístěni na klinice ARO.

Na plicní klinice jsou nemocní se středně těžkým průběhem onemocnění vyžadující oxygenoterapii. Zbývající pacienti jsou stabilizovaní a bez závažnějších zdravotních komplikací. Celkem 12 pacientům je v současné době podáván lék remdesivir, a to na plicní klinice.

V současné době nedošlo k žádnému úmrtí u pacientů s onemocněním Covid-19.

Kromě uvedeného léku je v TN používána i krevní plazma od vyléčených pacientů. K dnešnímu dni byla využita už ve 14 případech, a to u hospitalizovaných pacientů s těžším průběhem onemocnění (zejména u nemocných s respiračním selháním atp.). Jedná se o možnou léčbu, která může být účinná především při jejím časném podání pacientovi, a to do 3 dnů od přijetí do nemocnice.

S přibývajícím počtem pozitivních pacientů se tak zvyšuje i spotřeba krevní plazmy, která je v tuto chvíli velice potřebná. O dárcovství krevní plazmy najdete informace zde:  http://www.ftn.cz/informace-pro-darce-189/


Autor: TZ, red

Praha 1: Nemocnice Na Františku naočkovala téměř 29 tisíc lidí

11. ledna 2022 ve 12:57

Před rokem začal tým Nemocnice Na Františku s očkováním proti covidu. Za tu dobu stihli podat téměř 29 tisíc dávek.

Další články
Nahoru