Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 4°C
Středa 14. 4. 2021
Svátek má Vincenc, Vincent
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

V Thomayerově nemocnici je hospitalizováno třicet covid+ pacientů

V Thomayerově nemocnici (TN) je v současné době hospitalizováno celkem 30 pacientů s onemocněním Covid-19 (stav k 22. 9.). Od vypuknutí koronavirové pandemie bylo v TN dosud léčeno více než 160 lidí s uvedenou virovou infekcí. 

Z toho bylo jen 9 dětí a nejstaršímu pacientovi bylo 105 let. Vysoký počet pacientů je dán tím, že nemocnice má pod sebou největší spádovou oblast v Praze, která čítá bezmála 500 tis. obyvatel z Prahy 4 a z části ze Středočeského kraje. Pacienti se tak do nemocnice dostali v rámci přirozené spádové oblasti.

Aktuálně je v TN hospitalizováno 30 pozitivních pacientů. TN léčí pacienty kombinací různých léčebných metod a léků (např. remdesivir) či krevní plazmy od vyléčených lidí z této virové infekce. Celkem 5 pacientů je v těžkém, ale ve stabilizovaném stavu a jsou umístěni na klinice ARO.

Na plicní klinice jsou nemocní se středně těžkým průběhem onemocnění vyžadující oxygenoterapii. Zbývající pacienti jsou stabilizovaní a bez závažnějších zdravotních komplikací. Celkem 12 pacientům je v současné době podáván lék remdesivir, a to na plicní klinice.

V současné době nedošlo k žádnému úmrtí u pacientů s onemocněním Covid-19.

Kromě uvedeného léku je v TN používána i krevní plazma od vyléčených pacientů. K dnešnímu dni byla využita už ve 14 případech, a to u hospitalizovaných pacientů s těžším průběhem onemocnění (zejména u nemocných s respiračním selháním atp.). Jedná se o možnou léčbu, která může být účinná především při jejím časném podání pacientovi, a to do 3 dnů od přijetí do nemocnice.

S přibývajícím počtem pozitivních pacientů se tak zvyšuje i spotřeba krevní plazmy, která je v tuto chvíli velice potřebná. O dárcovství krevní plazmy najdete informace zde:  http://www.ftn.cz/informace-pro-darce-189/


Praha 2 pomůže seniorům 65+

Dnes v 17:36

Senioři 65 let a více mohou kontaktovat radnici na bezplatné informační lince 800 604 604. Linka je v provozu každý všední den od 8 hod do 16 hodin.

Testovací centrum na covid-19 odbaví 180 lidí za hodinu bez rezervace a front

Včera v 09:00

Nové testovací centrum na covid-19 se otevřelo 28. března v Praze 11 ve zdravotnickém centru FYZIOklinika. Díky vlastní aplikaci pro rychlejší administraci sem může člověk přijít bez rezervace a po dvou minutách být hotov. Kapacity zdravotníků zvládají i nejvytíženější časy a firemní skupiny bez...

Praha 13 prominula podnikatelům poplatky z ubytování

Včera v 08:26

Vedení Prahy 13 svým aktuálním rozhodnutím prodloužilo dobu, ve které nemusí místní podnikatelé hradit poplatky z ubytování.

Praha 7 se zapojí do pilotního projektu PCR pooling testování

12. dubna 2021 v 16:55

Praha 7 ve spolupráci s hl. m. Prahou spouští v ZŠ Fr. Plamínkové pilotní testování metodou PCR poolingu. Systém průkazných a spolehlivých PCR testů nabízí možnost návratu všech dětí do škol při testování bezpečnou a šetrnou formou, cenově srovnatelnou se současnými antigenními...

Podnikatelé sídlící v prostorách hl. m. Prahy mohou žádat o slevu na nájemném

11. dubna 2021 v 08:38

Pražští podnikatelé sídlící v objektech hlavního města mohou nově podat až do konce května elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“. 

Praha 6 nabízí dětem šetrné testování

11. dubna 2021 v 08:01

První možnost testování před návratem dětí do školy již dnes odpoledne.

Zpravodaj k očkování do schránek Pražanů

10. dubna 2021 v 07:30

Magistrát v těchto dnech rozesílá všem obyvatelům metropole speciální zpravodaj s aktuálními informacemi k očkování proti onemocnění covid-19. Cílem je doručit skutečně všem Pražanům objektivní a ověřené informace o očkování.

Praha 9: Ochranné pomůcky pro seniory

8. dubna 2021 v 09:18

Praha 9 rozdává každé pondělí seniorům ochranné pomůcky proti covidu-19.

Další články
Nahoru