Dnes Neděle - zatazeno 9°C
Zítra Pondělí - zatazeno 8°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Technická ulice v Praze 6 bude hostit koncerty a vzdělávací akce
V Technické ulici se před pár lety konala oslava japonského svátku jara. Foto: Martin Jakubec

Technická ulice v Praze 6 bude hostit koncerty a vzdělávací akce

Technická ulice v Praze 6 se do června změnila na pěší zónu. Budou se v ní konat kulturní a vzdělávací akce pro studenty okolních vysokých škol i pro veřejnost. Vyplývá to z informací na webu projektu Kampus Dejvická.

Za projektem stojí České vysoké učení technické, Vysoká škola chemicko-technologická, Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy, Ústav organické chemie a biochemie Akademie věd, Národní technická knihovna a městská část Praha 6.

Ulice mezi školními budovami v Dejvicích se do konce června promění „v experimentální společensko-vědecký prostor", stojí na webových stránkách projektu Kampus Dejvice.

Na veřejném prostranství se budou konat koncerty a vědeckopopularizační akce. Ulici ozvláštní venkovní kavárna se stolky a židlemi k posezení a amfiteátr s 25 místy, kde bude možné pořádat přednášky, prezentace nebo doučování.

Technická ulice je pro dopravu uzavřená v obou směrech v úseku mezi Studentskou a Šolínovou ulicí od dubna do června, sdělil ČTK mluvčí úřadu šesté pražské městské části Jiří Hannich. Vjezd do ulice mají nadále povolený cyklisté a zásobování.

Ostatní mohou uzavřenou ulici objet například přes Studentskou, Šolínovu, Zikovu nebo Velflíkovu ulici. Po dobu konání akcí v prostorách univerzitního kampusu neplatí také vyznačené zóny placeného stání.

Podle mluvčího by dočasné dopravní opatření v Technické ulici nemělo účastníkům silničního provozu způsobovat závažnější potíže. Lokalita totiž funguje jako kampus a v ulici nejsou jiné objekty než ty, které spadají pod univerzity a instituce zapojené do projektu Kampus Dejvice. Oblast je rovněž dobře dostupná městskou hromadnou dopravou, doplnil.

Veřejná prostranství v dejvickém vysokoškolském kampusu by měla doznat v budoucnu i trvalých změn. Na koncepci úprav areálu nyní pracuje architektonický ateliér MCA pod vedením Pavly Melkové a Miroslava Cikána. Cílem plánované revitalizace kampusu je to, aby byl přístupnější a pohodlnější pro studenty i ostatní obyvatele Prahy.


Autor: ČTK

Praha 4 podpořila cvičení na podporu lidí s roztroušenou sklerózou

Dnes v 10:48

Starosta Ondřej Kubín (ODS) poskytl záštitu 13. ročníku MaRS maratonu. 24hodinový charitativní maraton cvičení pro lidi s roztroušenou sklerózu proběhne 22. – 23. března.

Den Vltavy 2024

Včera v 08:32

Vševltavský spolek chystá i letos Den Vltavy. Již tradičně se akce koná první jarní dny jako symbolické otevření lodní sezóny na Vltavě, tentokrát v neděli 17. března od 9 do 16 hodin.

Setkání v parku Generála Lázaro Cárdenase

Včera v 07:37

Praha 6 zve na procházku, na které představí obnovu stromů v parku Generála Lázaro Cárdenase. Setkání se koná 27. února od 16 hodin, místem setkání je roh parku u ulic Terronská a A. Čermáka.

Rock’n’roll na Barče

Včera v 07:16

V sobotu 24. února Rock’n’roll na Barče. Od 18:30 vystoupí skupina hrající Shadows revival se zajímavým názvem Geront.

Praha 6: StaroMatějská pouť 2024

23. února 2024 v 09:29

První jarní pouť v historickém termínu, svátku sv. Matěje, 24. února.

V březnu začínají trhy na Kulaťáku

23. února 2024 v 09:20

Patnáctá sezóna trhů na Kulaťáku v Praze 6 startuje v sobotu 2. března. Od 8 do 14 hodin se můžete těšit na oblíbené prodejce a na nový sortiment.

Park Rajská zahrada je opět otevřen

23. února 2024 v 08:14

V parku Rajská zahrada v Praze 3 začala v konci loňského roku rozsáhlá oprava mlatových cest. Z toho důvodu byl park pro veřejnost do minulého týdne uzavřený.

Hloubětínská pobočka DDM Praha 9 nabízí řadu aktivit

22. února 2024 v 15:15

Od loňského podzimu na místě bývalého komunitního centra v ulici Kardašovská na Lehovci funguje nová, hloubětínská pobočka Domu dětí a mládeže Praha 9 (DDM), která stejně jako dříve centrum nabízí širokou škálu aktivit pro různé věkové skupiny.

Neděle: Procházka Ďáblickým hřbitovem

22. února 2024 ve 12:24

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února ve 13:30 hodin se projdete Ďáblickým hřbitovem.

PVK: Do konce února nepoteče voda v těchto ulicích

22. února 2024 v 11:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 5: Den pro Život dětem

22. února 2024 v 09:41

Připojte se k Charitativnímu zážitkovému dnu pro Život dětem v sobotu 24. února. Akce se koná v Praze 5 v Aréně sportu, na Hořejším nábřeží. Začíná se v 10 hodin, program potrvá do 19 hodin.

Další články
Nahoru