Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - oblacno 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Technická ulice v Praze 6 bude hostit koncerty a vzdělávací akce
V Technické ulici se před pár lety konala oslava japonského svátku jara. Foto: Martin Jakubec

Technická ulice v Praze 6 bude hostit koncerty a vzdělávací akce

Technická ulice v Praze 6 se do června změnila na pěší zónu. Budou se v ní konat kulturní a vzdělávací akce pro studenty okolních vysokých škol i pro veřejnost. Vyplývá to z informací na webu projektu Kampus Dejvická.

Za projektem stojí České vysoké učení technické, Vysoká škola chemicko-technologická, Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy, Ústav organické chemie a biochemie Akademie věd, Národní technická knihovna a městská část Praha 6.

Ulice mezi školními budovami v Dejvicích se do konce června promění „v experimentální společensko-vědecký prostor", stojí na webových stránkách projektu Kampus Dejvice.

Na veřejném prostranství se budou konat koncerty a vědeckopopularizační akce. Ulici ozvláštní venkovní kavárna se stolky a židlemi k posezení a amfiteátr s 25 místy, kde bude možné pořádat přednášky, prezentace nebo doučování.

Technická ulice je pro dopravu uzavřená v obou směrech v úseku mezi Studentskou a Šolínovou ulicí od dubna do června, sdělil ČTK mluvčí úřadu šesté pražské městské části Jiří Hannich. Vjezd do ulice mají nadále povolený cyklisté a zásobování.

Ostatní mohou uzavřenou ulici objet například přes Studentskou, Šolínovu, Zikovu nebo Velflíkovu ulici. Po dobu konání akcí v prostorách univerzitního kampusu neplatí také vyznačené zóny placeného stání.

Podle mluvčího by dočasné dopravní opatření v Technické ulici nemělo účastníkům silničního provozu způsobovat závažnější potíže. Lokalita totiž funguje jako kampus a v ulici nejsou jiné objekty než ty, které spadají pod univerzity a instituce zapojené do projektu Kampus Dejvice. Oblast je rovněž dobře dostupná městskou hromadnou dopravou, doplnil.

Veřejná prostranství v dejvickém vysokoškolském kampusu by měla doznat v budoucnu i trvalých změn. Na koncepci úprav areálu nyní pracuje architektonický ateliér MCA pod vedením Pavly Melkové a Miroslava Cikána. Cílem plánované revitalizace kampusu je to, aby byl přístupnější a pohodlnější pro studenty i ostatní obyvatele Prahy.


Autor: ČTK

Den Země Prahy 14: Městská část chystá bohatý program

Včera v 10:07

Hry, soutěže i poučení a bohatý doprovodný program v podobě nejrůznějších vystoupení. To všechno vás čeká ve čtvrtek 20. dubna na Dni Země Prahy 14 na prostranství u stanice metra Rajská zahrada.

Mezinárodní výstava koček 2023

Včera v 09:43

Mezinárodní výstava ušlechtilých koček se uskuteční ve dnech 1. a 2. dubna v tělocvičně ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

Zoo Praha zahájí v sobotu hlavní sezónu

Včera v 09:12

V sobotu 25. března zahájí Zoo Praha svou 92. hlavní sezónu. Slavnostní program začne v 11 hodin na terase Vzdělávacího centra.

Vtípečky se zelím a vodní dýmky

Včera v 08:59

Spojení humoru a vodních dýmek nabízí akce komediální skupiny Vtípečky se zelím, která se koná v sobotu 25. března od 20 hodin v pražském podniku Mopra Lounge & Bar. Do shisha baru zavítá celkem šest neokoukaných tváří českého stand upu – Lukáš Kaňka, Jiří Štraub, Zdeněk Hruška, Ondřej Cabal,...

Čarodějnice Prahy 14

Včera v 06:44

V Parku U Čeňku se v neděli 30. dubna od 14 do 22 hodin budou pálit čarodějnice. Pro děti jsou připraveny malování na obličej a skákací loď, dospělí se mohou těšit na Pavla Čadka a ve 21 hodin vystoupí VOXEL. Na místě budou čtyři ohniště na opékání buřtů. Vstup je...

Komentovaná prohlídka Starého židovského hřbitova na Žižkově

20. března 2023 v 17:54

Komentované prohlídky Starého židovského hřbitova na Žižkově v Mahlerových sadech, který sloužil v mezidobí let 1787–1890 jako hlavní pohřebiště pražské židovské obce, se můžete účastnit v neděli 26. března v 16 hodin.

Divadelní Bazaar Festival přináší výrazné hlasy z Pobaltí

20. března 2023 v 16:58

V programu letošního divadelního a tanečního Bazaar Festivalu je výrazná estonská stopa. Festival zahájí svou poeticko-dokumentární performance výtvarnice a vypravěčka Kristina Norman, která v loňském roce reprezentovala Estonsko na Benátském bienále. Sobotní festivalový večer pak bude v režii...

Příběhy našich sousedů z Prahy 2

20. března 2023 v 08:47

Prezentace projektu, který dětem přibližuje vzpomínky deseti proslulých i méně známých pamětníků z Prahy 2, jejichž životy významně ovlivnily dějinné události 20. století, se bude konat 3. dubna na Novoměstské radnici.

Praha 11 hledá letošní kandidáty na ocenění

20. března 2023 v 08:14

Praha 11 již tradičně oceňuje významné osobnosti Jižního Města udělením čestného občanství nebo Ceny městské části Prahy 11. Projevuje tak uznání občanům, skupinám, významným osobnostem a hostům za příkladný počin v oblasti vzdělávání, sportu, kultury nebo veřejného života. Do 30. dubna 2023 mohou...

Další články
Nahoru