Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Technická ulice v Praze 6 bude hostit koncerty a vzdělávací akce
V Technické ulici se před pár lety konala oslava japonského svátku jara. Foto: Martin Jakubec

Technická ulice v Praze 6 bude hostit koncerty a vzdělávací akce

Technická ulice v Praze 6 se do června změnila na pěší zónu. Budou se v ní konat kulturní a vzdělávací akce pro studenty okolních vysokých škol i pro veřejnost. Vyplývá to z informací na webu projektu Kampus Dejvická.

Za projektem stojí České vysoké učení technické, Vysoká škola chemicko-technologická, Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy, Ústav organické chemie a biochemie Akademie věd, Národní technická knihovna a městská část Praha 6.

Ulice mezi školními budovami v Dejvicích se do konce června promění „v experimentální společensko-vědecký prostor", stojí na webových stránkách projektu Kampus Dejvice.

Na veřejném prostranství se budou konat koncerty a vědeckopopularizační akce. Ulici ozvláštní venkovní kavárna se stolky a židlemi k posezení a amfiteátr s 25 místy, kde bude možné pořádat přednášky, prezentace nebo doučování.

Technická ulice je pro dopravu uzavřená v obou směrech v úseku mezi Studentskou a Šolínovou ulicí od dubna do června, sdělil ČTK mluvčí úřadu šesté pražské městské části Jiří Hannich. Vjezd do ulice mají nadále povolený cyklisté a zásobování.

Ostatní mohou uzavřenou ulici objet například přes Studentskou, Šolínovu, Zikovu nebo Velflíkovu ulici. Po dobu konání akcí v prostorách univerzitního kampusu neplatí také vyznačené zóny placeného stání.

Podle mluvčího by dočasné dopravní opatření v Technické ulici nemělo účastníkům silničního provozu způsobovat závažnější potíže. Lokalita totiž funguje jako kampus a v ulici nejsou jiné objekty než ty, které spadají pod univerzity a instituce zapojené do projektu Kampus Dejvice. Oblast je rovněž dobře dostupná městskou hromadnou dopravou, doplnil.

Veřejná prostranství v dejvickém vysokoškolském kampusu by měla doznat v budoucnu i trvalých změn. Na koncepci úprav areálu nyní pracuje architektonický ateliér MCA pod vedením Pavly Melkové a Miroslava Cikána. Cílem plánované revitalizace kampusu je to, aby byl přístupnější a pohodlnější pro studenty i ostatní obyvatele Prahy.


Autor: ČTK

Oslava Dne stromů u Stodůleckého rybníka

Dnes v 08:17

Oslavu Dne stromů v Centrálním parku, která bude zahájena společnou výsadbou vícekmeného javoru tatarského na loučce poblíž rybníka pořádá Praha 13 ve středu 12. října.

Dvojka sbírá staré mobily

Dnes v 07:59

Radnice Prahy 2 ve spolupráci s neziskovou společností Remobil sbírá až do 21. října staré mobily pro následnou recyklaci. Deset korun za každý odevzdaný přístroj navíc pomůže Jedličkovu ústavu v Praze.

V poledne proběhne pravidelná zkouška sirén

Dnes v 07:47

Ve středu 5. října se uskuteční na celém území Prahy pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění.

Praha 11 se zapojila do kampaně 100 gramů pro přírodu

Včera v 17:52

Kampaň na podporu recyklace mobilních telefonů k umožnění opětovného využití surovin. V rámci grantu hl. m. Prahy a ve spolupráci se společností Remobil se k ní od 3. do 21. října připojila jedenáctá městská část.

Praha 1 zve na trhy, budou sýry

Včera v 16:05

Na Malostranském náměstí se ve čtvrtek 6. října opět konají trhy. Kromě běžné nabídky můžete nakoupit francouzské sýry, které už nějakou dobu na trzích schází, ale také vína, zavařeniny a další lahůdky.

Semínkovna oslaví narozeniny, už sedm let učí Čechy semenařit

Včera v 09:44

Iniciativa Semínkovna slaví. Už sedmým rokem si Češi mohou vyměňovat semínka v rámci semínkových knihoven neboli Semínkoven. Letošní rok je pro iniciativu v mnoha ohledech zlomový. Zájemci najdou semínkovnu již na více než 200 místech v České republice, a několik jich je také na...

Praha 6: Nejlepší učitelé převzali ocenění

3. října 2022 v 16:22

Radnice Prahy 6 pravidelně oceňuje nejlepší učitele ve svých základních školách. Titul Vynikající učitel převzali pedagogové, kteří do své náročné práce přinášejí něco navíc, ať už jsou to atraktivní metody práce, inovace, spolupráce s dalšími institucemi, integrace znevýhodněných žáků nebo...

Opatření pro pražské domácnosti ohrožené inflací

3. října 2022 v 08:30

Balíček pomoci Pražanům, kteří jsou nejvíce ohroženi chudobou či ztrátou bydlení, je připraven. Informoval o tom pražský magistrát.

Anketa a vycházky. Zapojte se do tvorby budoucí podoby Trojmezí

3. října 2022 v 07:11

Od 3. do 13. října mohou zájemci navštívit informační a participační kontejner, kde se dozví všechny důležité informace o návrhu podoby území tzv. Trojmezí. Zároveň se bude moci zapojit do jeho finální podoby prostřednictvím ankety, která bude připravena on-line i v papírové verzi a k dispozici na...

Dobročinný bazar v kapli sv. Václava

2. října 2022 v 09:03

V kapli sv. Václava ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze 4 proběhne od čtvrtka 6. října do soboty 8. října Dobročinný bazar, kde si můžete nakoupit něco slušivého, potřebného nebo hezkého.

Hasičský bál v Malostranské besedě

2. října 2022 v 07:08

Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 pořádá v sobotu 8. října v Malostranské besedě již desátý Hasičský bál.

Praha 14: Retro Party na Plechárně

30. září 2022 v 10:08

Přijďte si v pátek 7. října zatančit na Plechárnu, začíná se ve 14 hodin.

Další články
Nahoru