dnes
Středa - prehanky-dest
28°C
zítra
Čtvrtek - prehanky-dest
28°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
24°C
V tanečních kurzech pro mládež je jako obvykle i letos převaha dívek
Ilustrační foto: Facebook TŠ HES Praha / www.tanecniskola.cz

V tanečních kurzech pro mládež je jako obvykle i letos převaha dívek

V mnoha pražských tanečních kurzech pro středoškoláky je jako obvykle převaha dívek. Chlapci se mohou stále do kurzů společenského tance přihlašovat, taneční školy je lákají na nižší ceny kurzovného. Vyplývá to z internetových stránek vybraných tanečních škol. Většinu kurzů tance a společenského chování zahajují pražské taneční školy v prvních říjnových dnech.

Volná místa pro pány hlásí z kurzů taneční školy Plamínek, Hes, Vavruška a taneční kurzy v Národním domě na Vinohradech. Dohromady pořádají 31 základních tanečních kurzů, chlapci se mohou přihlásit ještě do 18 z nich. Taneční školy Plamínek a Vavruška v tuto chvíli nabízejí chlapcům slevu zhruba 1500 korun ze základní ceny kurzovného, která se v pražských tanečních školách pohybuje kolem 3700 korun.

Nižší kurzovné však mohou chlapci zaplatit od začátku přihlašování do tanečních. Školy nabízí slevy pro skupinky chlapců. Za kurzy v Národním domě na Vinohradech páni zaplatí o 1100 korun méně než dívky, v taneční škole Hes o 400 korun méně. Pro celé páry nabízejí školy slevy.

Zda si všichni účastníci v kurzech zatančí, však záleží na docházce. „Samozřejmě se ale stává, že v některém kurzu mají lepší docházku slečny, v jiném zase ale naopak pánové, takže občas se stane, že je na lekci mírná převaha dívek, jindy ale úplně stejně dojde k přebytku pánů," uvedl Jakub Vavruška.

„My se snažíme do výuky zapojit i ty, na koho zrovna partner nevyšel. Tančí s ní či s ním naši asistenti a především se během hodin několikrát střídá," dodal taneční mistr.

Středoškoláci, kteří se do kurzů přihlašují, mají odlišnou tělesnou zdatnost. „Zvýšily se rozdíly v pohybové připravenosti dětí. Jakýkoliv sport, který ve školním věku děti dělali, je v lekcích vidět. Někdy mám pocit, že suplujeme tělesnou východu. Je to vidět především na držení těla a jemné motorice, která se podstatně zhoršila za posledních zhruba pět až sedm let," sdělil ČTK Jindřich Hes.

Kromě kurzů pro středoškoláky pořadatelé organizují také kurzy pro vysokoškoláky a dospělé, do kterých se mnohdy vrací absolventi základních kurzů pro mládež. „Vracejí se i po delší době – absolvují například taneční pro mládež na střední škole v 16 letech, pak si najdou na vysoké škole svého životního partnera a chodí spolu třeba v pětadvaceti do tanečních pro vysokoškoláky," dodal Vavruška.

V roce 1895 vznikl Svaz tanečních mistrů Království českého. Od té doby se taneční konají v podstatě ve stejné formě jako dnes. Nástupnickou organizací je nyní Svaz učitelů tance, který vznikl v roce 1968. Kromě klasických tanečních kurzů pro mládež a dospělé organizují taneční školy i hodiny latinskoamerických tanců jenom pro ženy.


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

Včera v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

17. června 2019 ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Nadace Pražské děti předá šek na 1,1 milionu korun pro kliniku dětské hematologie a onkologie

17. června 2019 v 18:01

Ve čtvrtek 20. června dopoledne předá Nadace Pražské děti (předseda správní rady a 1. místostarosta Prahy 1 Petr Hejma a další členové správní rady) šek na 1,1 milionu korun, a to přednostovi Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol Janu Starému. Předání se uskuteční na klinice...

Další články
Nahoru