dnes
Čtvrtek - zatazeno
8°C
zítra
Pátek - skorojasno
4°C
pozítří
Sobota - oblacno
1°C
Pražská politika

V Suchdole se hlasuje pro návrhy participativního rozpočtu

V městské části Praha-Suchdol se rozběhlo hlasování pro návrhy pilotního ročníku tzv. participativního rozpočtování. Suchdoláci rozhodují, jaké nápady se budou realizovat.

Občané hlasují pro návrhy, díky nimž mohou vylepšit svou městskou část. Radnice má na dobré nápady připraveno 360 tisíc korun. Příležitost vylepšit své okolí zajímavým nápadem využilo 15 navrhovatelů, do hlasování postoupilo o dva méně, tedy celkem 13 návrhů. Maximální částka na jeden projekt byla stanovena na 120 tisíc korun.

Suchdoláci tak mohou dát svůj hlas finančně náročnějším projektům, které se pohybují u limitu pro návrh: jedná se např. o workoutové hřiště, zabudovanou trampolínu, zastínění s lezeckou stěnou či solární lampu. Ke středně náročným nápadům patří pítka na náměstích, hudební hřiště, úprava prostoru se sakurami či oplocení malého hřiště spolu s umístěním houpačky.

Pět projektů pak bylo předloženo s náklady do 30 tisíc korun – dřevěná houpačka, odpočinkový prostor, zastínění pískoviště, piknikové místo a knihobudky. Své favority si tak mohou nalézt rodiče malých dětí i ti, jejichž děti již dávno odrostli. Každý návrh může dostat pouze jeden hlas, hlasovat lze pro nejvýše tři projekty.

Hlasovat mohou občané městské části starší 15 let osobně na radnici v provozní době či vždy odpoledne až do 18 hodin v pracovní dny v místní knihovně. Dále je k dispozici jedna hlasovací schránka, která umožní hlasování na různých oblíbených místech v městské části či si o její návštěvu mohou zažádat imobilní spoluobčané.
Pražští Piráti představili své nominanty do eurovoleb

11. ledna 2019 v 15:59

Ladislav Koubek, Mikuláš Peksa, Matěj Šandor a Jiří Hoskovec. To jsou čtyři Piráti, kteří získali podporu v nominaci do evropských voleb. Jejich jména se tak mohou s vysokou pravděpodobností objevit na hlasovacích lístcích ve volbách do Evropského parlamentu. Volí se už letos...

Radní Prahy 10 se sešli, aby nepropadla milionová dotace na základní školu

28. prosince 2018 ve 20:02

Jen pár dnů před vánočními svátky dorazila z hlavního města dotace jeden milion korun pro ZŠ U Roháčových kasáren. Aby dotace nepropadla, musela se k jejímu rozdělení sejít Rada MČ Praha 10 takřka ze dne na den, konrétně ve čtvrtek 20. prosince. „Roháčovky“ tak o peníze na opravu sportovního...

Radního vyměnili zastupitelé Prahy 3

19. prosince 2018 v 19:59

Praha 3 bude mít nového radního pro majetek a investice. Bude jím Jan Materna (TOP 09). Nahradí Jana Bínu (TOP 09), který odstoupil ze zdravotních důvodů. Rozhodli o tom včera zastupitelé městské části, informovala ČTK.

Další články
Nahoru