dnes
Úterý - obcasny-dest
13°C
zítra
Středa - obcasny-dest
14°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
14°C
Pražská politika

V Suchdole se hlasuje pro návrhy participativního rozpočtu

V městské části Praha-Suchdol se rozběhlo hlasování pro návrhy pilotního ročníku tzv. participativního rozpočtování. Suchdoláci rozhodují, jaké nápady se budou realizovat.

Občané hlasují pro návrhy, díky nimž mohou vylepšit svou městskou část. Radnice má na dobré nápady připraveno 360 tisíc korun. Příležitost vylepšit své okolí zajímavým nápadem využilo 15 navrhovatelů, do hlasování postoupilo o dva méně, tedy celkem 13 návrhů. Maximální částka na jeden projekt byla stanovena na 120 tisíc korun.

Suchdoláci tak mohou dát svůj hlas finančně náročnějším projektům, které se pohybují u limitu pro návrh: jedná se např. o workoutové hřiště, zabudovanou trampolínu, zastínění s lezeckou stěnou či solární lampu. Ke středně náročným nápadům patří pítka na náměstích, hudební hřiště, úprava prostoru se sakurami či oplocení malého hřiště spolu s umístěním houpačky.

Pět projektů pak bylo předloženo s náklady do 30 tisíc korun – dřevěná houpačka, odpočinkový prostor, zastínění pískoviště, piknikové místo a knihobudky. Své favority si tak mohou nalézt rodiče malých dětí i ti, jejichž děti již dávno odrostli. Každý návrh může dostat pouze jeden hlas, hlasovat lze pro nejvýše tři projekty.

Hlasovat mohou občané městské části starší 15 let osobně na radnici v provozní době či vždy odpoledne až do 18 hodin v pracovní dny v místní knihovně. Dále je k dispozici jedna hlasovací schránka, která umožní hlasování na různých oblíbených místech v městské části či si o její návštěvu mohou zažádat imobilní spoluobčané.
TOP 09 v Praze 10 poskytla volební plochy kampani Díky mami, díky tati

20. října 2018 v 08:08

TOP 09 v Praze 10 se rozhodla, že plochy, které si pronajala před komunálními volbami, přenechá Klubu K2. Na billboardech i světelných poutačích u metra tak bude k vidění kampaň „Díky mami, díky tati“.

Zástupci Pirátů a nezávislých, ODS a ANO podepsali koaliční smlouvu v Praze 5

17. října 2018 v 19:17

Piráti a nezávislí (SNOP 5), ODS a ANO dnes podepsali v Praze 5 koaliční smlouvu s názvem Za lepší Prahu 5. Koalice bude mít ve 43členném zastupitelstvu 27 hlasů.

Další články
Nahoru