dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Pražský život

V srpnu začne fungovat nový pražský přívoz, jeho pojmenování navrhne veřejnost

Už za tři týdny vypluje na Vltavu nová loď, která bude zajišťovat přepravu na trase přívozu P7 mezi Holešovicemi, Štvanicí a Karlínem. Radnice sedmé městské části ve spolupráci s dalšími organizátory přívozu hledá pro nové plavidlo jméno. To bude vybráno z návrhů veřejnost.

Návrhy, jaké jméno by se pro novou loď, která bude propojovat Holešovice, Štvanici a Karlín, nejvíce hodilo, lze posílat na e-mail: privoz@praha7.cz nebo uvést na Facebooku Prahy 7, nejpozději do pátku 31. července, do 12 hodin. Zapojit se může kdokoli.

„Všechny zajímavé nápady jsou vítány. Kromě návrhu jména lodi nezapomeňte uvést také své jméno a kontaktní údaje,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský, který stál u zrodu myšlenky přívoz v dané lokalitě zřídit.  

Výsledné pojmenování lodi vyberou zástupci organizací, které se na přívozu podílejí. Autor vítězného návrhu bude pozván na oficiální zahájení přívozu, zúčastní se slavnostního křtu lodě a první plavby. Zároveň pro něj budou připraveny drobné dárky a pozornosti od partnerů.

Nový přívoz na Vltavu poprvé vypluje v pátek 7. srpna. Odpoledne bude připraven říční piknik na ostrově Štvanice s doprovodným programem pro celou rodinu. Přívoz bude zapojen do systému Pražské integrované dopravy, tudíž na něm bude platit jízdné používané v MHD.


Další články
Nahoru