Dnes Sobota - polojasno 3°C
Zítra Neděle - polojasno -1°C
Sobota 27. 2. 2021
Svátek má Alexandr
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V srpnu bude jasněji, zda v branické ruině bude pivovar. Sdělte nám připomínky, vyzývá investor
Zemský pivovar pozval ve čtvrtek zájemce o prohlídku do areálu, kde je seznámil se záměrem a čepoval zde i pivo. Foto: Veronika Rose / www.veronika-rose.cz

V srpnu bude jasněji, zda v branické ruině bude pivovar. Sdělte nám připomínky, vyzývá investor

Když zastupitelé Prahy 4 na svém jednání 18. června schválili záměr Zemského Pivovaru dlouhodobě si pronajmout areál Dominikánského dvora pro účel výstavby a provozu malého pivovaru, zároveň rozhodli, že do připravované nájemní smlouvy mají být zapracovány všechny relevantní připomínky občanů. Lidé je mohou předložit do pondělí 30. června. Zástupci pivovaru se obrátili na veřejnost formou otevřeného dopisu, v uplynulém týdnu pustili zájemce do zchátralého areálu na prohlídku a v pondělí pořádají další veřejné setkání.

„Chápeme iniciativu místních občanských sdružení. Chápeme jejich nedůvěru a určitě rozumíme jejich veřejnému pesimismu. Ale z prvních diskusí s vámi, občany, cítíme, že braničtí si přejí, aby Dominikánský dvůr nadále nechátral. Věříme, že náš záměr je odpovědí na tento všeobecný sentiment,“ píše se v dopise.

Dále je zde připomenuto, že investor má kromě Braníku v záloze i jiné lokality, nicméně o toto místo stojí. „Investor má vytipováno dalších 5 možných lokalit, kde svůj záměr – stavbu malého pivovaru v Praze – může realizovat. Přesto Genius loci říká: Dominikánský Dvůr! I přes to, že stavba na zelené louce by stála mnohem méně peněz a byla realizovaná mnohem rychleji,“ stojí ve veřejném dopise.

Dále je v něm uvedeno, že investor se chce podřídit připomínkám veřejnosti: „Investor je ochoten naslouchat občanům, aby následná investice do cizího majetku odrážela i onen veřejný zájem.“

Další setkání obyvatel Braníka se zástupci Zemského pivovaru, kde mohou být vzneseny náměty a připomínky k záměru vybudovat v zchátralém Dominikánském dvoře pivovar, se uskuteční v úterý 1. července od 13 hodin v kavárně Periferie v Branické ulici.

Dominikánský dvůr - barokní památka v žalostném stavu

O nájemní smlouvě bude jednat zastupitelstvo Prahy 4 v srpnu. Příští měsíc by tak mohlo být jasněji, zda bude ambiciózní projekt, jehož návratnost je spočítána na 25 let, realizován. A nesouvisí to jen s jednáním zastupitelů.

„Zástupce Investora bere jako závazné datum 28. srpna 2014. Musí svůj záměr obhájit u investorů a respektovat procesy a harmonogramy, které s tímto záměrem souvisí,“ píše se v otevřeném dopise.

„Těší mne, že mohu obyvatelům oznámit, že po několika neúspěšných pokusech máme konečně investora, který může, pokud příští zastupitelstvo schválí nájemní smlouvu, zajistit obnovu této ohrožené kulturní památky a současně obohatit kulturní a společenský život v Braníku,“ uvedl již nedávno starosta Prahy 4 Pavel Caldr.


V Praze 13 začala závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova

Včera v 11:09

Ve středu 24. února byla zahájena třetí, závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova. Projekt rekonstrukce celého vnitrobloku byl v roce 2018 projednán s veřejností v rámci místní Agendy 21.

Praha 1 opět podpoří Městskou knihovnu na Pohořelci

25. února 2021 v 09:42

Radnice Prahy 1 odsouhlasila poskytnutí účelové dotace pro Městskou knihovnu, pobočku Hradčany, a to ve výši půl milionu korun na tento rok.

Zemřel František Šedivý, předseda Klubu dr. Milady Horákové

24. února 2021 ve 21:33

Ve věku 93 let zemřel v úterý dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové, bývalý místopředseda Konfederace politických vězňů František Šedivý.

Další články
Nahoru