dnes
Čtvrtek - zatazeno
4°C
zítra
Pátek - oblacno
10°C
pozítří
Sobota - oblacno
11°C
V srpnu bude jasněji, zda v branické ruině bude pivovar. Sdělte nám připomínky, vyzývá investor
Zemský pivovar pozval ve čtvrtek zájemce o prohlídku do areálu, kde je seznámil se záměrem a čepoval zde i pivo. Foto: Veronika Rose / www.veronika-rose.cz

V srpnu bude jasněji, zda v branické ruině bude pivovar. Sdělte nám připomínky, vyzývá investor

Když zastupitelé Prahy 4 na svém jednání 18. června schválili záměr Zemského Pivovaru dlouhodobě si pronajmout areál Dominikánského dvora pro účel výstavby a provozu malého pivovaru, zároveň rozhodli, že do připravované nájemní smlouvy mají být zapracovány všechny relevantní připomínky občanů. Lidé je mohou předložit do pondělí 30. června. Zástupci pivovaru se obrátili na veřejnost formou otevřeného dopisu, v uplynulém týdnu pustili zájemce do zchátralého areálu na prohlídku a v pondělí pořádají další veřejné setkání.

„Chápeme iniciativu místních občanských sdružení. Chápeme jejich nedůvěru a určitě rozumíme jejich veřejnému pesimismu. Ale z prvních diskusí s vámi, občany, cítíme, že braničtí si přejí, aby Dominikánský dvůr nadále nechátral. Věříme, že náš záměr je odpovědí na tento všeobecný sentiment,“ píše se v dopise.

Dále je zde připomenuto, že investor má kromě Braníku v záloze i jiné lokality, nicméně o toto místo stojí. „Investor má vytipováno dalších 5 možných lokalit, kde svůj záměr – stavbu malého pivovaru v Praze – může realizovat. Přesto Genius loci říká: Dominikánský Dvůr! I přes to, že stavba na zelené louce by stála mnohem méně peněz a byla realizovaná mnohem rychleji,“ stojí ve veřejném dopise.

Dále je v něm uvedeno, že investor se chce podřídit připomínkám veřejnosti: „Investor je ochoten naslouchat občanům, aby následná investice do cizího majetku odrážela i onen veřejný zájem.“

Další setkání obyvatel Braníka se zástupci Zemského pivovaru, kde mohou být vzneseny náměty a připomínky k záměru vybudovat v zchátralém Dominikánském dvoře pivovar, se uskuteční v úterý 1. července od 13 hodin v kavárně Periferie v Branické ulici.

Dominikánský dvůr - barokní památka v žalostném stavu

O nájemní smlouvě bude jednat zastupitelstvo Prahy 4 v srpnu. Příští měsíc by tak mohlo být jasněji, zda bude ambiciózní projekt, jehož návratnost je spočítána na 25 let, realizován. A nesouvisí to jen s jednáním zastupitelů.

„Zástupce Investora bere jako závazné datum 28. srpna 2014. Musí svůj záměr obhájit u investorů a respektovat procesy a harmonogramy, které s tímto záměrem souvisí,“ píše se v otevřeném dopise.

„Těší mne, že mohu obyvatelům oznámit, že po několika neúspěšných pokusech máme konečně investora, který může, pokud příští zastupitelstvo schválí nájemní smlouvu, zajistit obnovu této ohrožené kulturní památky a současně obohatit kulturní a společenský život v Braníku,“ uvedl již nedávno starosta Prahy 4 Pavel Caldr.


Okupační stávka se přesunula z Filosofické fakulty na Rektorát Univerzity Karlovy

Včera v 19:09

Okupační stávka za klima pokračuje na Rektorátu Univerzity Karlovy. Sem se studenti a studentky přesunuli z Filosofické fakulty, kterou okupovali od úterního rána. Požadují rezignaci rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimy.  

V univerzitní okupační stávce chtějí studenti pokračovat i v noci

12. listopadu 2019 v 18:44

Univerzitní okupační stávka bude pokračovat i přes noc. Vedení fakulty studentům vzkázalo, že pokud budovu neopustí po desáté hodině, vyzve policii k jejich vyklizení. I navzdory tomuto varování však studenti plánují zůstat přes noc. Dohodli se na tom všichni účastníci okupační stávky na...

Praha 2: Společenské setkání k výročím boje proti komunismu na radnici

12. listopadu 2019 ve 12:56

Praha 2 zve na společenské setkání k 30. výročí sametové revoluce i k 50. výročí sebeobětování Jana Palacha, které se koná ve čtvrtek 14. listopadu v 16 hodin ve výstavním prostoru ÚMČ Praha 2, náměstí Míru 20, 1. patro.

Náměstí v Komořanech ozdobí platany a okrasné třešně

11. listopadu 2019 v 17:13

Práce na revitalizaci náměstí v Komořanech pokračují podle předpokladů a závěrečnou tečkou I. etapy bude vysazení nových stromů – platanů, javorů, akátů a okrasných třešní.

Další články
Nahoru