Dnes Sobota - obcasny-dest 16°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V srpnu bude jasněji, zda v branické ruině bude pivovar. Sdělte nám připomínky, vyzývá investor
Zemský pivovar pozval ve čtvrtek zájemce o prohlídku do areálu, kde je seznámil se záměrem a čepoval zde i pivo. Foto: Veronika Rose / www.veronika-rose.cz

V srpnu bude jasněji, zda v branické ruině bude pivovar. Sdělte nám připomínky, vyzývá investor

Když zastupitelé Prahy 4 na svém jednání 18. června schválili záměr Zemského Pivovaru dlouhodobě si pronajmout areál Dominikánského dvora pro účel výstavby a provozu malého pivovaru, zároveň rozhodli, že do připravované nájemní smlouvy mají být zapracovány všechny relevantní připomínky občanů. Lidé je mohou předložit do pondělí 30. června. Zástupci pivovaru se obrátili na veřejnost formou otevřeného dopisu, v uplynulém týdnu pustili zájemce do zchátralého areálu na prohlídku a v pondělí pořádají další veřejné setkání.

„Chápeme iniciativu místních občanských sdružení. Chápeme jejich nedůvěru a určitě rozumíme jejich veřejnému pesimismu. Ale z prvních diskusí s vámi, občany, cítíme, že braničtí si přejí, aby Dominikánský dvůr nadále nechátral. Věříme, že náš záměr je odpovědí na tento všeobecný sentiment,“ píše se v dopise.

Dále je zde připomenuto, že investor má kromě Braníku v záloze i jiné lokality, nicméně o toto místo stojí. „Investor má vytipováno dalších 5 možných lokalit, kde svůj záměr – stavbu malého pivovaru v Praze – může realizovat. Přesto Genius loci říká: Dominikánský Dvůr! I přes to, že stavba na zelené louce by stála mnohem méně peněz a byla realizovaná mnohem rychleji,“ stojí ve veřejném dopise.

Dále je v něm uvedeno, že investor se chce podřídit připomínkám veřejnosti: „Investor je ochoten naslouchat občanům, aby následná investice do cizího majetku odrážela i onen veřejný zájem.“

Další setkání obyvatel Braníka se zástupci Zemského pivovaru, kde mohou být vzneseny náměty a připomínky k záměru vybudovat v zchátralém Dominikánském dvoře pivovar, se uskuteční v úterý 1. července od 13 hodin v kavárně Periferie v Branické ulici.

Dominikánský dvůr - barokní památka v žalostném stavu

O nájemní smlouvě bude jednat zastupitelstvo Prahy 4 v srpnu. Příští měsíc by tak mohlo být jasněji, zda bude ambiciózní projekt, jehož návratnost je spočítána na 25 let, realizován. A nesouvisí to jen s jednáním zastupitelů.

„Zástupce Investora bere jako závazné datum 28. srpna 2014. Musí svůj záměr obhájit u investorů a respektovat procesy a harmonogramy, které s tímto záměrem souvisí,“ píše se v otevřeném dopise.

„Těší mne, že mohu obyvatelům oznámit, že po několika neúspěšných pokusech máme konečně investora, který může, pokud příští zastupitelstvo schválí nájemní smlouvu, zajistit obnovu této ohrožené kulturní památky a současně obohatit kulturní a společenský život v Braníku,“ uvedl již nedávno starosta Prahy 4 Pavel Caldr.


Autor: Jan Puci

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Nadační fond Dvojka srdcem opět nabízí příspěvek dětem na letní tábory

16. května 2024 v 07:19

S blížícím se obdobím letních prázdnin přichází Nadační fond Dvojka srdcem s nabídkou pomoci pro rodiny s dětmi, které si nemohou dovolit poslat děti na tábory.

Další články
Nahoru