Dnes Čtvrtek - polojasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 28°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V souvislosti s prodloužením tramvajové trati do Libuše nastanou trvalé změny v MHD
Za pár dní začnou po nové trati jezdit tramvaje. Zdroj foto: Ropid / DPP

V souvislosti s prodloužením tramvajové trati do Libuše nastanou trvalé změny v MHD

V reakci na prodloužení tramvajové trati do Libuše dojde od soboty 27. května k prodloužení poloviny spojů linky 17 do nového úseku se čtyřmi novými zastávkami: Hasičská stanice Modřany, Observatoř Libuš, Sídliště Libuš a Libuš. Tramvaje tady budou jezdit ve špičkách každých 8 minut, ve všední dny přes poledne každých 10 minut, o víkendech po 15 minutách a večer každých 20 minut. Zároveň ale dojde k celé řadě změn autobusových linek v oblasti Jižního Města, Libuše, Modřan i Zbraslavi. Informoval o tom Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje MHD v Praze.

Nejzásadnější změnou v autobusové dopravě bude zrušení linky 165. „Bohužel souběžně s novým tramvajovým úsekem již není možné vést jakoukoli autobusovou linku, nicméně ve zbytku trasy bude plnohodnotně nahrazena. Mezi Modřany a Zbraslaví ji nahradí prodloužené linky 139 a 246, mezi Libuší a Jižním Městem ji nahradí přetrasovaná linka 154,“ vysvětlil Drápal.

Na základě četných podnětů cestujících dojde ke zpravidelnění obsluhy zastávek na Jižním Městě v úseku Háje – Brechtova – Donovalská – Benkova – Chodov. Místo dvou obtížně koordinovatelných linek 154 a 197 zde bude jezdit ve stejném, ale pravidelném intervalu nová linka 126 z Kolejí Jižní Město přes Chodov, Brechtovu, Brodského a Háje, která bude dále pokračovat přes Křeslice a Pitkovice místo linky 213 k Nádraží Uhříněves. „Díky tomu bude oproti současné lince 213 výrazně posílena právě obsluha Křeslic a Pitkovic. Linka 213 bude zkrácena do trasy Želivského – Jižní Město,“ podotkl mluvčí.

Linka 197 bude ve směru od Libuše a Chodova přesměrována ke stanici metra Roztyly, kde posílí obsluhu zastávky Dědinova. Na Zbraslavi pojede ve směru od Komořan místo linky 165 polovina spojů linky 139 do konečné Sídliště Zbraslav. Linka 246 už nebude končit na Zbraslavském náměstí, ale bude prodloužena až k Poliklinice Modřany. Díky tomu se také obnoví přímé spojení Modřan a Komořan s Radotínem.

Pro zajištění dopravy školních dětí bez nutného přestupu bude vybraný spoj této linky prodloužen z Polikliniky Modřany do zastávky Levského jako nová školní linka 274. Linka 247 bude prodloužena přes Žabovřesky do nové konečné Zbraslav v místě dosavadní zastávky Na Drahách.

V souvislosti s novými tramvajovými zastávkami dojde také k přejmenování některých stávajících zastávek. Zastávka Pavlíkova se bude nově jmenovat Libuš, dosavadní zastávka Libuš ponese nový název Stará Libuš. A dnešní zastávka Na Drahách se bude jmenovat Zbraslav.

Stavbu prodloužené tramvajové trati z Modřan na Libuš zahájil pražský dopravní podnik (DPP) loni v dubnu. Nový úsek měří 1,7 kilometru a vyjde podle dřívějších informací DPP na 304 milionů korun. 


Autor: Jan Puci

Parkovat v Nových Butovicích můžete za 50 korun

22. července 2024 v 18:49

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Mezi Prahou a severní Moravou pojede více Pendolin

21. července 2024 ve 21:09

Kvůli instalaci a zkušebnímu provozu bude do schválení moderního vlakového zabezpečovacího systému ETCS na elektrických jednotkách 680 Pendolino dočasné omezen provoz těchto souprav na spojích SC Pendolino Košičan. Naopak více Pendolin pojede mezi Prahou a severní Moravou, kde obslouží dva páry...

Zastávka Otakarova bude rozšířena

21. července 2024 v 07:13

V Praze 4 dojde ke kompletní úpravě zastávky MHD Otakarova a jejího okolí. Bude rozšířen nástupní ostrůvek, doplní se přístřešky a informační tabule o odjezdech, zkrátí se přechod v zadní části zastávky pro větší bezpečnost a bude doplněn cyklopruh.

Na trati Čelákovice–Neratovice vymění most

19. července 2024 v 08:15

Na železniční trati Čelákovice–Neratovice bude za výluky provozu na trati vyměněn most. Již nyní začínají přípravné práce, které zasáhnou do režimu jízdy na D10 u Brandýsa nad Labem. Odstranění stávajícího mostu se plánuje na víkendovou noc z 10. na 11. srpna. Následně proběhne výstavba nového...

Ulice Jenečská, Libocká a U Silnice budou uzavřeny

18. července 2024 v 06:21

Z důvodu rekonstrukce plynovodu budou od čtvrtka 18. července do neděle 25. srpna uzavřeny ulice Jenečská, Libocká a U Silnice v Praze 6.

Omezení dopravy v křižovatce Patočkova x Pod Královkou

17. července 2024 v 16:12

Od pondělí 15. července došlo v souvislosti s opravami inženýrských sítí v křižovatce Patočkova x Pod Královkou v Praze 6 k dočasné změně trasy a zastávek autobusů. Zároveň došlo v místě i k omezení pro osobní automobily.

Radnice chtějí u špatného parkování přitvrdit

17. července 2024 v 11:49

Praha 4 se připojila k iniciativě městských částí, která chce nedisciplinovaným řidičům více znepříjemnit špatné parkování. Půjde o změny v systému „nasazování botiček“, který v současné podobě již nepůsobí příliš preventivně.

Nová školní linka v Letňanech

16. července 2024 v 08:46

S novým školním rokem přichází i nová školní linka pro Letňany a od 2. září vyjede autobus č. 278, který zajistí pohodlnou dopravu pro školáky. Díky novým zastávkám a časovému rozvrhu se zvýší bezpečnost dětí.

Další články
Nahoru