Dnes Pondělí - jasno 23°C
Zítra Úterý - skorojasno 21°C
Pondělí 29. 5. 2023
Svátek má Maxmilián a Maxim
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
V souvislosti s prodloužením tramvajové trati do Libuše nastanou trvalé změny v MHD
Za pár dní začnou po nové trati jezdit tramvaje. Zdroj foto: Ropid / DPP

V souvislosti s prodloužením tramvajové trati do Libuše nastanou trvalé změny v MHD

V reakci na prodloužení tramvajové trati do Libuše dojde od soboty 27. května k prodloužení poloviny spojů linky 17 do nového úseku se čtyřmi novými zastávkami: Hasičská stanice Modřany, Observatoř Libuš, Sídliště Libuš a Libuš. Tramvaje tady budou jezdit ve špičkách každých 8 minut, ve všední dny přes poledne každých 10 minut, o víkendech po 15 minutách a večer každých 20 minut. Zároveň ale dojde k celé řadě změn autobusových linek v oblasti Jižního Města, Libuše, Modřan i Zbraslavi. Informoval o tom Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje MHD v Praze.

Nejzásadnější změnou v autobusové dopravě bude zrušení linky 165. „Bohužel souběžně s novým tramvajovým úsekem již není možné vést jakoukoli autobusovou linku, nicméně ve zbytku trasy bude plnohodnotně nahrazena. Mezi Modřany a Zbraslaví ji nahradí prodloužené linky 139 a 246, mezi Libuší a Jižním Městem ji nahradí přetrasovaná linka 154,“ vysvětlil Drápal.

Na základě četných podnětů cestujících dojde ke zpravidelnění obsluhy zastávek na Jižním Městě v úseku Háje – Brechtova – Donovalská – Benkova – Chodov. Místo dvou obtížně koordinovatelných linek 154 a 197 zde bude jezdit ve stejném, ale pravidelném intervalu nová linka 126 z Kolejí Jižní Město přes Chodov, Brechtovu, Brodského a Háje, která bude dále pokračovat přes Křeslice a Pitkovice místo linky 213 k Nádraží Uhříněves. „Díky tomu bude oproti současné lince 213 výrazně posílena právě obsluha Křeslic a Pitkovic. Linka 213 bude zkrácena do trasy Želivského – Jižní Město,“ podotkl mluvčí.

Linka 197 bude ve směru od Libuše a Chodova přesměrována ke stanici metra Roztyly, kde posílí obsluhu zastávky Dědinova. Na Zbraslavi pojede ve směru od Komořan místo linky 165 polovina spojů linky 139 do konečné Sídliště Zbraslav. Linka 246 už nebude končit na Zbraslavském náměstí, ale bude prodloužena až k Poliklinice Modřany. Díky tomu se také obnoví přímé spojení Modřan a Komořan s Radotínem.

Pro zajištění dopravy školních dětí bez nutného přestupu bude vybraný spoj této linky prodloužen z Polikliniky Modřany do zastávky Levského jako nová školní linka 274. Linka 247 bude prodloužena přes Žabovřesky do nové konečné Zbraslav v místě dosavadní zastávky Na Drahách.

V souvislosti s novými tramvajovými zastávkami dojde také k přejmenování některých stávajících zastávek. Zastávka Pavlíkova se bude nově jmenovat Libuš, dosavadní zastávka Libuš ponese nový název Stará Libuš. A dnešní zastávka Na Drahách se bude jmenovat Zbraslav.

Stavbu prodloužené tramvajové trati z Modřan na Libuš zahájil pražský dopravní podnik (DPP) loni v dubnu. Nový úsek měří 1,7 kilometru a vyjde podle dřívějších informací DPP na 304 milionů korun. 


Autor: Jan Puci

Na Rock for People vlakem a se slevou

Dnes v 11:33

Od 8. do 11. června se bude v Hradci Králové konat hudební festival Rock for People. Návštěvníci, kteří se na něj vypraví vlakem Českých drah, mohou využít cenově zvýhodněné nabídky Vlak+ Rock for People.

Dopravní vycházka v Praze 6: Elektrifikace linky 131

26. května 2023 v 11:59

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve v pondělí 29. května na dopravní vycházku na téma elektrifikace linky 131.

Praha 11: Linku 213 se povedlo zachránit, změn v dopravě bude od soboty hodně

25. května 2023 ve 20:05

Od soboty 27. května dojde v souvislosti s prodloužením tramvajové tratě z Modřan na Libuš k několika změnám v dopravě v rámci Jižního Města. Například nová linka 126 nabídne od poslední květnové soboty obyvatelům Jižního Města časté spojení s Křeslicemi a nádražím v Uhříněvsi. Nahradí například...

ČD posílí dopravu na sobotní Pochod Praha – Prčice

18. května 2023 ve 12:26

České dráhy výrazně posílí dopravu na 56. ročník Pochodu Praha – Prčice, který se koná už tuto sobotu 20. května. Vzhledem k očekávanému velkému zájmu o přepravu do míst startů dopravce vypraví na trati z Prahy přes Benešov u Prahy a Olbramovice do Tábora a Sedlčan posilové vlaky a zvětší kapacitu...

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 6: Nové možnosti parkování pro dědinské

16. května 2023 v 08:49

Obyvatelé Dědiny mohou od května parkovat na nevyužívané odstavné ploše v blízkosti sídliště. Praha 6 se na tom dohodla s majitelem pozemku, ministerstvem obrany. Částečně se tak podaří nahradit parkovací místa, která dočasně chybí kvůli stavbě tramvajové trati a...

Další články
Nahoru