Dnes Čtvrtek - mlha 2°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 3°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V soutěži Úřad na cestě k rovnosti zvítězil opět pražský magistrát
Vstup do budovy pražského magistrátu na Mariánském náměstí. Foto: archiv

V soutěži Úřad na cestě k rovnosti zvítězil opět pražský magistrát

Pražský magistrát zvítězil v kategorii krajských úřadů v soutěži Úřad na cestě k rovnosti. Vyhodnocen byl mezi ostatními krajskými úřady jako nejlepší v oblasti rovných příležitostí pro ženy a muže. Pod vedením ředitele Martina Kubelky obdržel úřad ocenění již druhým rokem.

Ocenění v úterý 28. listopadu osobně převzal ředitel magistrátu Martin Kubelka společně s Pavlem Uhlíkem, ředitelem odboru sociálních věcí a Lukášem Stránským, ředitelem odboru služeb. 

Slavnostní vyhlášení vítězů a předání ocenění nejlepším vybraným úřadům se uskutečnilo na konferenci v prostorách Lichtenštejnského paláce v Praze na Kampě.  Součástí konference byla i odborná část s panelovou diskusí.  

„Skutečnost, že jsme ocenění obdrželi druhý rok po sobě mě osobně velice těší, vnímám to jako ujištění, že kráčíme správným směrem. Je za tím práce celého našeho úřadu a všem našim zaměstnancům bych touto cestou moc rád poděkoval. Zasazovat se za rovné příležitost a společenské postavení žen vnímám jako něco zcela samozřejmého,“ řekl Kubelka.

Soutěž je zaměřena na monitoring a podporu rovnosti žen a mužů na úřadech veřejné správy na obecní, městské i krajské úrovni. Letošní, již 17. ročník, se konkrétně věnuje genderové diskriminaci na pracovišti včetně sexuálního obtěžování a podpoře žen ohrožených sociálním vyloučením. 

Klání tradičně vyhlašuje Institut pro veřejnou správu Praha a Ministerstvo vnitra České republiky ve spolupráci s Úřadem vlády České republiky. Pražská magistrát se soutěže zúčastňuje již od roku 2007, v loňském roce převzal ocenění rovněž za 1. místo v kategorii Krajských úřadů.


Autor: Cen

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

Další články
Nahoru