dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
V soutěži Stavba roku má Praha i ve druhém kole stále několik aspirantů na prestižní titul
Aviatica je první budovou rozsáhlého developmentu na území Waltrovky, kterým investiční skupina Penta navazuje na svůj projekt Florentinum.

V soutěži Stavba roku má Praha i ve druhém kole stále několik aspirantů na prestižní titul

Z rekordního počtu 72 projektů přihlášených do letošní soutěže Stavba roku vybrala odborná porota 30 staveb, které postupují do 2. kola a budou bojovat o nominace. Praha má stále několik soutěžících.

Stavba roku, která je organizovaná Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství, vznikla v roce 1992 a je nejprestižnější soutěží na poli české architektury. Více o soutěži i projektech najdete na www.stavbaroku.cz.

„Stavebnictví zažilo v posledních letech obrovský nástup technologických změn, které jsou dnes obecně definovány jako průmyslová revoluce 4.0,“ řekl Jan Fibiger předseda správní rady Nadace ABF.

„V minulých ročnících se mě často ptali, v čem se soutěž Stavba roku změnila a co přinesla nového. Právě obrovský nástup těchto změn je to, co soutěž symbolizuje,“ dodal.

 „Je prima, že se staveb hlásí čím dál víc, ale porota může věnovat posuzování staveb jen jeden měsíc,“ řekla předsedkyně poroty Radomíra Sedláková.

Z celkového počtu 72 přihlášených staveb bylo 67 z nich realizováno na území České republiky a 5 projektů bylo postaveno v zahraničí. Udílení nominací proběhne 10. září v sídle Nadace ABF.

Pražské stavby, které postoupily do druhého kola:
EcoCity v Malešicích v Praze
Prodloužení trasy A metra v Praze
Trojský most v Praze
Polyfunkční objekt Quadrio v Praze
Obytný soubor Kajetánka v Praze
Výstavba technologické části metra stanice Dejvická – Motol
Air House – informační středisko ČVUT v Praze
FORUM Karlín v Praze

Odborné porotě už tedy zbývá pouhý měsíc na to, aby vybrala 15 projektů, které se utkají o titul Stavba roku 2015. Pět vítězných staveb pak bude vyhlášeno 13. října na slavnostním finálovém večeru, který proběhne v historických prostorách Betlémské kaple v Praze 1.


Další články
Nahoru