Dnes Středa - prehanky-dest 25°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V soutěži Přívětivý úřad zvítězila v kategorii městských částí Praha 12
Radnice Prahy 12. Foto: archiv

V soutěži Přívětivý úřad zvítězila v kategorii městských částí Praha 12

Mezi pražskými městskými částmi v soutěži Přívětivý úřad, kterou již osmým rokem pořádá Ministerstvo vnitra, zvítězila Praha 12. Druhá byla sedmá městská část, na třetím místě se umístila Praha 5. Cílem tohoto projektu je mapovat a hodnotit otevřenost a vstřícnost úřadů vůči občanům.

V motivační soutěži, jejíž vyhlášení proběhlo na začátku listopadu v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze, se úřady obcí s rozšířenou působností a úřady městských částí Praha 1 až 22 utkaly o titul nejvíce přívětivého úřadu kraje i republiky.

Soutěž mapuje kvalitu proklientského přístupu úřadů. Sleduje míru online řešení agend, dostupnost služeb pro občany, otevřenost radnic, úroveň komunikace nebo například rozvinutost participace občanů na věcech veřejných.

Soutěž Přívětivý úřad si klade za cíl podporovat a motivovat veřejnou správu v poskytování co nejvíce efektivních, kvalitních a moderních služeb. Hodnocení jednotlivých měst a obcí je postaveno na komplexním posuzování přístupu radnic k výkonu jejich agendy a péči o občany.

Přes osmdesát kritérií hodnotí přístupnost a otevřenost úřadu, komunikaci s veřejností, digitalizaci služeb, realizaci kroků ke zvýšení udržitelnosti či zapojování občanů do věcí veřejných.

Vítězství mezi městskými částmi v metropoli ocenil starosta Prahy 12 Vojtěch Kos (ODS). „Je to systematickou prací, kdy se snažíme maximálně zlepšovat naše služby občanům a transparentností procesů. Dalším nesporným důvodem jsou spokojení zaměstnanci. Věřím, že k jejich spokojenosti přispěla i moderní budovat nové radnice MČ Praha 12,“ uvedl.

„Mám jedno velké poděkování zaměstnankyním a zaměstnancům úřadu. Velmi si vážím jejich práce a jsem rád, že se přístup celého úřadu odrazil i v této soutěži Ministerstva vnitra,“ dodal.

Praha 7 v této soutěži v roce 2020 obsadila 3. místo, o rok později 1. místo, v roce 2022 2. místo, které má i letos. „Obhajoba dobrého umístění bývá nejtěžší. Jsem proto za celý úřad velice rád, že se nám to povedlo a že se v konkurenci ostatních pražských městských částí opakovaně držíme na předních příčkách. Otevřenost a vstřícnost úřadu je nesmírně důležitá, aby občané věděli, že jsme tu pro ně a mohou se na nás bez obav obrátit. Chtěl bych poděkovat všem pracovníkům za jejich každodenní nasazení a ochotu dávat do práce něco navíc,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha 7 Sobě).

Tajemnice Úřadu městské části Praha 5 Kateřina Černá v reakci na vyhlášení výsledků soutěže ocenila „přívětivost a vstřícnost zaměstnanců na odborech, které mají přímý kontakt s klienty, a schopnost rychle a dobře vyřizovat životní události."

„To považuji za hlavní důvod, proč jsme ocenění získali. Mám z toho velkou radost, zejména proto, že patříme mezi největší obvody a počet nejrůznějších dokladů, které vydáváme, je skutečně vysoký,“ uvedla. 


Autor: Jan Puci

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

Včera ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

Včera v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

Včera v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

Další články
Nahoru