dnes
Čtvrtek - zatazeno
12°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
13°C
Zpravodajství

V soutěži inovačních projektů jsou pražští studenti třetí

Již 17. ročník vzdělávacího programu ENERSOL letos vyvrcholil celostátní konferencí programu ENERSOL ČR 2020, která se konala v Hradci Králové ve dnech 24. – 25. září 2020. Součástí konference byla i soutěž krajských týmů v inovačních vzdělávacích projektech žáků vyšších odborných a středních škol na témata snižování energetické náročnosti a úspor energií, obnovitelných zdrojů energií, hospodaření s vodou a snižování emisí v dopravě. Nosné téma letošního ročníku bylo, stejně jako loni, hospodaření s vodou a elektromobilita.

Hlavní město Prahu na konferenci reprezentovali studenti z VOŠ stavební a SPŠ stavební v Praze 1, ze SŠ-COPTH v Praze 9 a ze SPŠ dopravní a.s. v Praze 5. Letos se podařilo dát dohromady výborný tým a hlavní město Praha obsadilo v soutěži krajů velmi pěkné 3. místo. Na dobré reprezentaci se podíleli všichni prezentující studenti. 

Právo reprezentovat Českou republiku na mezinárodní konferenci projektu ENERSOL EU 2020 v Táboře získal Vojtěch Smetana z VOŠ stavební a SPŠ stavební, který se svým projektem „Zelené střechy“ získal nejvíce bodů ze všech členů pražského týmu.


Na několika místech v centru se demonstrovalo proti vládním opatřením

Včera v 19:12

Odpůrci vládních opatření proti šíření koronaviru se dnes sešli zhruba na hodinu a půl trvajícím protestu na náměstí Republiky. Policie po příchodu první stovky demonstrantů prostor před pódiem ohradila, protože opatření proti epidemii covidu-19 umožňují konat demonstrace maximálně se...

Praha podpoří přepravu seniorů a lidí se zdravotním znevýhodněním

Včera v 17:54

Rada hlavního města Prahy schválila poskytnutí finančních prostředků na specializovanou přepravu seniorů a Pražanů se zdravotním znevýhodněním, kterou poskytuje spolek HEWER. Necelý jeden milion korun poslouží k nákupu pohonných hmot, na platy řidičů nebo na zajištění zázemí...

Magistrát zajistil extra vakcíny proti chřipce

Včera v 17:49

Hlavní město zajistilo pět tisíc vakcín proti sezónní chřipce navíc, nyní je ve spolupráci s Městskou poliklinikou Praha distribuuje.

Praha 8 si dnes připomene založení samostatného československého státu

Včera v 08:07

Výročí založení samostatného československého státu si vedení Prahy 8 dnes připomene pietou u Památníku protifašistického odboje na Kobyliské střelnici. Byla místem popravy 539 vlastenců převážně během roku 1942.

Praha 4 položila věnce u Památníku Tří odbojů

27. října 2020 v 07:40

Pietní akt, kterým si Praha 4 každoročně připomíná založení Československé republiky v roce 1918 se letos kvůli mimořádným opatřením vlády nekonal.

Další články
Nahoru