Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 2°C
Středa 20. 1. 2021
Svátek má Ilona
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

V soutěži inovačních projektů jsou pražští studenti třetí

Již 17. ročník vzdělávacího programu ENERSOL letos vyvrcholil celostátní konferencí programu ENERSOL ČR 2020, která se konala v Hradci Králové ve dnech 24. – 25. září 2020. Součástí konference byla i soutěž krajských týmů v inovačních vzdělávacích projektech žáků vyšších odborných a středních škol na témata snižování energetické náročnosti a úspor energií, obnovitelných zdrojů energií, hospodaření s vodou a snižování emisí v dopravě. Nosné téma letošního ročníku bylo, stejně jako loni, hospodaření s vodou a elektromobilita.

Hlavní město Prahu na konferenci reprezentovali studenti z VOŠ stavební a SPŠ stavební v Praze 1, ze SŠ-COPTH v Praze 9 a ze SPŠ dopravní a.s. v Praze 5. Letos se podařilo dát dohromady výborný tým a hlavní město Praha obsadilo v soutěži krajů velmi pěkné 3. místo. Na dobré reprezentaci se podíleli všichni prezentující studenti. 

Právo reprezentovat Českou republiku na mezinárodní konferenci projektu ENERSOL EU 2020 v Táboře získal Vojtěch Smetana z VOŠ stavební a SPŠ stavební, který se svým projektem „Zelené střechy“ získal nejvíce bodů ze všech členů pražského týmu.


Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

18. ledna 2021 ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

Další články
Nahoru