Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - oblacno 14°C
Sobota 2. 3. 2024
Svátek má Anežka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V soutěži Alej roku 2023 si z Prahy zatím nejlépe vede hostavický Vidlák
Lipová alej Vidlák. Foto: Arnika

V soutěži Alej roku 2023 si z Prahy zatím nejlépe vede hostavický Vidlák

Hlasování o nejoblíbenější Alej roku 2023 odstartovalo na začátku listopadu a probíhá na webu alejroku.cz. Dosud však nebylo vidět, kolik hlasů jednotlivé aleje nasbíraly a jak si v soutěži vedou. To se dočasně mění a lidé se mohou podívat, jak si jejich oblíbená alej vede a případně pro ni sehnat další hlasy. Informovala o tom organizace Arnika, která anketu organizuje.

Stav hlasování bude viditelný od čtvrtka 4. ledna až do čtvrtka 18. ledna. Hlasování skončí 25. ledna, takže týden před ukončením hlasování nebudou počty hlasů opět vidět. Po ukončení hlasování bude oznámena vítězná alej za celou Českou republiku i čtrnáct krajských vítězek. 

Hlasovat v anketě může každý, ale pouze jednou. Pokud má být hlas platný, je nutné nejen vyplnit hlasovací formulář na webu alejroku.cz/2023 a odeslat ho, ale také potvrdit hlas na emailové adrese, kterou hlasující uvedl, kliknutím na odkaz. Teprve pak se hlas započítá.

Do ankety Alej roku 2023 bylo nominováno pět pražských zástupců. Nejlépe si zatím vede lipová alej Vidlák v Hostavicích, k pondělí 8. ledna zatím získala 169 hlasů. Běchovická Alej legionářů má 10 hlasů, Alej Václava Havla u tramvajové trati v blízkosti Pražského hradu čtyři hlasy, Soběslavova alej podél hradeb na Vyšehradě tři hlasy a další Soběslavova alej na Vyšehradě jen jeden hlas.

Cílem ankety Alej roku je podle ankety přitáhnout zájem veřejnosti k alejím, které patří ke zdravé a fungující krajině. Anketa upozorňuje lidi na význam vzrostlých stromů, které jsou důležitou součástí našeho prostředí a přinášejí užitek lidem i volně žijícím živočichům.


Autor: puc

Jak si vyrobit vlastní mobil nebo žabí budík poradí druhý ročník kurzu na FEL ČVUT

Včera v 10:11

Studijní program Kybernetika a robotika na Fakultě elektrotechnické ČVUT právě otevřel druhý ročník unikátního kurzu Jak vyrobit (téměř) cokoli. Koncept praktického vzdělávání v oblasti digitální výroby a rychlého prototypování není novinkou, řadu let ho razí prestižní americká univerzita MIT....

Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil

Včera v 09:23

Radnice Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil. Celý březen je v atriu umístěn sběrný box, kam lze staré telefony odložit. Kampaň Recykluj mobil podporuje neziskový spolek Silou hlasu věnováním 10 korun z každého odevzdaného mobilu. Cílem je sesbírat co nejvíce mobilních telefonů a...

Přednáška: Nejčerstvější objevy v antickém světě

Včera v 08:48

Archeologové ve Středomoří nepolevují v terénní práci, a tak se sezónu za sezónou na světlo světa dostávají pozůstatky antického období. Po tisíciletích strávených v zemi začínají ruiny staveb nebo různé movité předměty vyprávět své příběhy, odpovídat na otázky a někdy také klást...

V Praze 14 budou vítat jaro

Včera v 07:23

Pohádka pro děti, průvod i špekáčky. V neděli 17. března se bude vítat jaro a vynášet Morana.

Swap 7000 ve Florentinu

Včera v 07:08

Na výrobu jedněch džínů je zapotřebí až 7000 litrů vody. Akce s názvem Swap 7000 chce pomoct tuto spotřebu snížit. Svoje další, a nejen džíny, si můžete pořídit právě tady.

V souvislosti s válkou se na Prahu 10 přemístilo 7000 Ukrajinců

29. února 2024 ve 21:29

Na Ukrajině si během uplynulého víkendu připomněli dvě smutná výročí: dva roky od začátku plnohodnotné ruské invaze a deset let od zabrání Krymu. Tisíce lidí v Praze i v dalších městech vyjádřily sounáležitost s Ukrajinou. Připomeňme si, co jsme pro napadenou zemi udělali...

Trhy na Tylově náměstí v Praze 2

29. února 2024 v 16:51

Od pondělí 11. března se otevřou trhy na Tylově náměstí v Praze 2.

Praha 14 pokračuje v programech prevence

29. února 2024 v 10:52

Praha 14 realizuje několik programů prevence rizikového chování, zaměřuje se na žáky. O podrobnostech informovala o tom koordinátorka protidrogové prevence a prevence kriminality Veronika Havlíčková.

Praha 8 vypsala konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala

29. února 2024 v 10:27

Praha 8 vyhlásila konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala. Přihlášky mohou zájemci podávat do středy 13. března. 

Praha 14 vyhlásí Sportovce roku 2023

29. února 2024 v 08:25

Vyhlášení sportovce roku Prahy 14 proběhne v úterý 26. března v KD Kyje. Připraven je doprovodný program, vystoupí Anna Slováčková.

Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi Prahy 4

29. února 2024 v 08:05

Praha 4 zve na Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi. Koná se v úterý 26. března na Nuselské radnici v dopoledních i odpoledních hodinách. Vyberte si variantu, která vám více vyhovuje, obě lekce jsou identické. Tentokrát si s dětmi vyrobíte barevnou vitráž a hebounkou...

Praha 3: Osudy legionářů

29. února 2024 v 07:29

U příležitosti 85. výročí německé okupace představí Martin Říha počátky vzniku nejrozsáhlejší vojenské ilegální odbojové organizace, její strukturu, činnost i plány v roce 1939. Současně budou na příkladu několika vybraných osobností popsány osudy legionářů...

Další články
Nahoru