dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
V sobotu začne fungovat cyklistická lávka zavěšená pod mostem obchvatu Prahy
Most, když ještě lávka nebyla dokončena. Foto: ŠJů/ Wikimedia Commons

V sobotu začne fungovat cyklistická lávka zavěšená pod mostem obchvatu Prahy

V sobotu 12. dubna se dočkají cyklisté otevření zavěšené cyklolávky mezi Lahovicemi a Komořany. Poslední, co donedávna bránilo cyklistům k vjezdu na lávku, byly chybějící nájezdové rampy, které řeší napojení zavěšené lávky pro chodce a cyklisty na mostě Pražského okruhu Komořany – Lahovice a napojení na stávající a projektované cyklostezky na obou březích Vltavy. Na rampy se čekalo čtyři roky!

Od zavěšené lávky je cyklostezka vedena po rampách, které mají shodnou konstrukci s lávkou podvěšenou na mostě. Jedná se o ocelovou konstrukci se dvěma hlavními nosníky na krajích. Tyto nosníky jsou podepírány štíhlými ocelovými stojkami, které se v hlavě rozvětvují do čtyř trubkových podpor, které podporují vlastní vodorovné nosníky lávky.

Úprava povrchu lávky je tvořena ocelovými rošty s výplní z hustého pletiva. Jedná se o unikátní konstrukční řešení, které je na lávce z důvodu minimální tíhy konstrukce.

Na přístupových rampách je tento konstrukční systém z estetického i provozního hlediska zachován. Tento systém minimalizuje nároky na údržbu a úklid, a to zejména v zimních měsících.

Celková délka lávky: 225 metrů
Délka ramp: Komořany – 170 metrů
Lahovice – 250 metrů
Šířka mostu a ramp: 3, 5 metru
Výška mostu (maximální nad terénem): zhruba 18,5 metru


Další články
Nahoru