Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - polojasno 19°C
Úterý 3. 10. 2023
Svátek má Bohumil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
V sobotu vyslovila přání mít svatbu, o pár hodin později se jí to splnilo
Foto: Praha 1

V sobotu vyslovila přání mít svatbu, o pár hodin později se jí to splnilo

Všechno to začalo svatbou mladého páru v krásně vyzdobeném prostoru na botelu Albatros. „Mám za sebou téměř pět set svateb, ale tohle se mi stalo poprvé,“ začal své vyprávění David Bodeček, místostarosta Prahy 1, kterého v sobotu ráno čekala dlouhá série celkem šesti obřadů. To ale brzy nebyla pravda, bylo jich nakonec sedm.

Sotva totiž skončila dopolední svatba, přišla za ním a matrikářkou Lucií Silovskou maminka nevěsty se svým přítelem a začala děkovat za krásný průběh obřadu. „A najednou mě překvapila větou, že by taky takto chtěla ,někdy v budoucnu´ prožít vlastní svatbu,“ pokračoval místostarosta.

bodecek-3 Podíval se prý na muže vedle ní, o kterém zatím nevěděl, že je to její přítel, a zeptal se jí, jestli on náhodou není ten pán, který by si ji v budoucnosti mohl vzít. „Když přitakala, tak jsem mu se svým poněkud specifickým humorem vynadal, protože paní na něj zároveň prozradila, že je k myšlence svatby poněkud rezervovaný," dodal Bodeček s tím, že oběma odvyprávěl příběh, kdy ke svatbě přemluvil pár, který se pak po pár měsících skutečně vzal.

Slovo dalo slovo a počet sobotních svateb se rozrostl. V pauzách mezi svatbami se muselo opakovaně na radnici kvůli ověřování dokumentů a dalším náležitostem, aby i ta nová svatba splnila všechny náležitosti.

bodecek-4 Všechno se ale zvládlo, a tak už později odpoledne si tentokrát na malém Albatrosu, s nímž je kapitán odvezl ke Karlovu mostu, řekli pod dohledem oddávajícího Davida Bodečka a matrikářky Lucie Silovské své Ano novomanželé, kteří se znají už ze školy, tedy úctyhodných čtyřicet let, z toho patnáct roků jsou životními partnery.

„A navíc původně rezervovaný pán se nakonec vytáhl, když během necelé soboty stihl obstarat i svatební prstýnky. Hned po krásném obřadu tak Radmila a Pavel Vörösovi, navíc s ,mladými´ Nikolou a Jakubem Melicharovými, vyrazili na společnou svatební hostinu. Tohle jsem prostě ještě nezažil!“ uzavřel David Bodeček.

bodecek-2


Foto: Praha 1


Autor: Alo

Bazárek v Modré škole

Dnes v 11:34

Tradiční bazárek se koná v sobotu 14. října od 9 do 16 hodin v prostoru atria a školní jídelny v Modré škole ZŠ Kupeckého v Praze 11.

Praha 6: Den zvířat na faře

Dnes v 09:45

Mši s požehnáním zvířatům, divadlo pro děti a táborák nabídne Den zvířat, který se bude konat na faře u sv. Matěje v Dejvicích.

Procházka s prohlídkou: O brutalismu a tak

Dnes v 09:44

Poznávat pražské brutalistické stavby vznikající v 70. a 80. letech 20. století můžete v neděli 8. října v 16:30 hodin.

To nejlepší z Apenin míří do Prahy

Dnes v 09:29

To nejlepší z italské pouliční kuchyně bude k mání v Holešovické tržnici v rámci nové gurmánské série představující kuchyně všech druhů a vůní světa. Koncept Pop-up dnů bude tentokrát zaměřen na Apeninský poloostrov, který však rozhodně není jen o světovém besteselleru pizze. A tak v Tržnici bude...

Papír Fest

Dnes v 07:25

Milujete vůni papíru? Jste vášniví sběratelé sešitů, bloků, plánovačů a dalších papírenských pokladů? Nenechte ujít podzimní edici Papír Festu, který spojuje lásku k papírnictví s originální lokální tvorbou.  

Setkání: Plánované proměny Prahy 4

Dnes v 06:59

Na základě veřejných diskuzí s obyvateli městské části zpracoval autorský tým všechny podněty a připomínky z řad veřejnosti a výsledkem je finální návrh proměn několika lokalit v Praze 4.

Swap oblečení a knížek v knihovně

Dnes v 05:32

Máte doma oblečení či knížky, které již nevyužijete? Přijďte je vyměnit za jiné. Stačí v sobotu 7. října dorazit do volnočasového centra H55.

Procházka: Barvitius a perly Olšanských hřbitovů

Včera v 09:39

Vydejte se v sobotu 7. října ve 14 hodin a procházku Olšanskými hřbitovy, které patří mezi největší pohřebiště v Čechách.

Praha 9 zve v říjnu do Plzeňky U Brabců

Včera v 08:49

Koncerty, soutěže, moderovaný program. Plzeňka U Brabců zve na říjnové akce.

Zítra: Svět podle Čapků

1. října 2023 v 10:52

V pondělí 2. října se od 18 hodin uskuteční v Prostě Kafe v Kodaňské ulici v Praze 10 Storytelling: Svět podle Čapků.

Nápad pro Šestku. Návrhy posílejte do konce října

30. září 2023 v 07:43

Bydlíte v Praze 6 nebo zde pracujete a máte nápad, jak život v šesté městské části zlepšit, můžete se přihlásit do Nápadu pro Šestku. Do 30 října své návrhy posílejte na adresu napadprosestku.cz.

Radnice a spolek budou na tržišti radit, jak správně kompostovat

30. září 2023 v 06:05

Na sobotu 30. září připravila radnice Prahy 10 ve spolupráci se spolkem Ekodomov poradnu k tématu kompostování.

Další články
Nahoru