Dnes Úterý - jasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 29°C
Středa 26. 6. 2024
Svátek má Adriana
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V sobotu vyslovila přání mít svatbu, o pár hodin později se jí to splnilo
Foto: Praha 1

V sobotu vyslovila přání mít svatbu, o pár hodin později se jí to splnilo

Všechno to začalo svatbou mladého páru v krásně vyzdobeném prostoru na botelu Albatros. „Mám za sebou téměř pět set svateb, ale tohle se mi stalo poprvé,“ začal své vyprávění David Bodeček, místostarosta Prahy 1, kterého v sobotu ráno čekala dlouhá série celkem šesti obřadů. To ale brzy nebyla pravda, bylo jich nakonec sedm.

Sotva totiž skončila dopolední svatba, přišla za ním a matrikářkou Lucií Silovskou maminka nevěsty se svým přítelem a začala děkovat za krásný průběh obřadu. „A najednou mě překvapila větou, že by taky takto chtěla ,někdy v budoucnu´ prožít vlastní svatbu,“ pokračoval místostarosta.

bodecek-3 Podíval se prý na muže vedle ní, o kterém zatím nevěděl, že je to její přítel, a zeptal se jí, jestli on náhodou není ten pán, který by si ji v budoucnosti mohl vzít. „Když přitakala, tak jsem mu se svým poněkud specifickým humorem vynadal, protože paní na něj zároveň prozradila, že je k myšlence svatby poněkud rezervovaný," dodal Bodeček s tím, že oběma odvyprávěl příběh, kdy ke svatbě přemluvil pár, který se pak po pár měsících skutečně vzal.

Slovo dalo slovo a počet sobotních svateb se rozrostl. V pauzách mezi svatbami se muselo opakovaně na radnici kvůli ověřování dokumentů a dalším náležitostem, aby i ta nová svatba splnila všechny náležitosti.

bodecek-4 Všechno se ale zvládlo, a tak už později odpoledne si tentokrát na malém Albatrosu, s nímž je kapitán odvezl ke Karlovu mostu, řekli pod dohledem oddávajícího Davida Bodečka a matrikářky Lucie Silovské své Ano novomanželé, kteří se znají už ze školy, tedy úctyhodných čtyřicet let, z toho patnáct roků jsou životními partnery.

„A navíc původně rezervovaný pán se nakonec vytáhl, když během necelé soboty stihl obstarat i svatební prstýnky. Hned po krásném obřadu tak Radmila a Pavel Vörösovi, navíc s ,mladými´ Nikolou a Jakubem Melicharovými, vyrazili na společnou svatební hostinu. Tohle jsem prostě ještě nezažil!“ uzavřel David Bodeček.

bodecek-2


Foto: Praha 1


Autor: Alo

Výstava: Josef Sudek a Fotoklub Praha

Včera v 15:05

Po 1. světové válce patřil k významným hybatelům fotografického dění vedle profesionálů pražský Český klub fotografů amatérů. Řada nových členů ale přicházela s podstatně jinou životní zkušeností i názory na tvorbu. V reakci na názorový nesoulad založilo několik mladých 3. června 1922 vlastní...

Tři kameny zmizelých jsou nově v Praze 7

Včera v 08:46

Chodníky před domy v ulicích U Sparty 14 a U Průhonu 30 od 19. června připomínají tři oběti nacistického režimu: JUDr. Evžena Šterna, Karla Seinera a Jindřicha Seinera.

Hudba v Heroldových sadech

24. června 2024 ve 20:26

Praha 10 zve na koncert do Heroldových sadech. Začíná se v 19:30 hodin.

Výstava vítězů soutěže dětí z MŠ a ZŠ

24. června 2024 v 11:56

Ve středu 19. června proběhla za účasti radního pro kulturu, sport a školství Prahy 1 Davida Bodečka a zastupitelky Evy Špačkové vernisáž výstavy vítězných výtvorů soutěže určené pro dětí z mateřských a základních škol v Praze 1.

Osudy zajímavých osobností očima žáků z Prahy 2

24. června 2024 v 11:24

Disidentka a dcera Kamily Moučkové, dcera statkáře živořícího v 50. letech v cihelně, válečný utečenec nebo divadelní a filmový herec, jehož dětství zasáhl proces s Miladou Horákovou. Tyto a mnoho dalších fascinujících příběhů přinášejí žáci z Prahy 2, kteří se zapojili do dokumentaristického...

V The Loop Jazz clubu vystoupí Skety

24. června 2024 v 10:03

Blíží se další akce v hostivařském The Loop Jazz clubu. V rámci festivalu Prague Proms se ve čtvrtek 29. června představí vokální soubor SKETY a předvede průřez svým repertoárem.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 26. týden

24. června 2024 v 07:43

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Nadace Kooperativy se stala partnerem Kampaně na podporu asistence

23. června 2024 v 11:56

Cílem kampaně je dostat k veřejnosti zprávu, že lidé s postižením potřebují pomoc a asistenci druhých, aby mohli žít normální, svobodný život. Zájemci o asistenci se často nemusí učit nic nového a mohou tak snadno najít práci, která dává smysl.

Loni provedla THMP 920 tisíc kontrol lamp, lidé mohou závady hlásit

23. června 2024 v 10:10

Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) loni provedla 920 000 pravidelných servisních, nočních i revizních kontrol lamp. Informovala o tom na sociálních sítích. Vyřešila také 20 000 poruch. „Nefunkční lampy nebo jiné závady na veřejném osvětlení nám můžete jednoduše hlásit...

Praha 6: Budoucnost altánu na Dědině

23. června 2024 v 06:21

Altán na Dědině vznikl jako jeden z úspěšných Nápadů pro šestku v roce 2021 a má sloužit jako místo pro trávení odpočinku.

Další články
Nahoru