dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Víkendové tipy

V sobotu v Náprstkově muzeu poznejte příběh Tibetu

Národní muzeum zve malé i velké návštěvníky do Náprstkova muzea, kde se v sobotu 20. května od 13.00 do 17.00 hodin koná další akce z cyklu Aspoň na víkend. Ta se tentokrát zaměří na bohatou kulturu Tibetu, kterému se věnuje aktuální výstava Příběh Tibetu. 

Připraven je program plný tvůrčích dílen, ve kterých si budou moci zejména děti vyrobit nejrůznější předměty, tradičně spojené s nejvýše položenou zemí světa – od mapy, přes písečnou mandalu a modlitební praporky, až po tibetský náramek. Pro dospělé je přichystána komentovaná prohlídka výstavy a nebude chybět ani vědomostní kvíz, za jehož vyluštění čeká na návštěvníky malá odměna.

V rámci doprovodného programu k výstavě Příběh Tibetu budou moci všichni návštěvníci nahlédnout do tajemství a krás spjatých s tradicemi této výjimečné země. Děti se dozvědí více o Buddhovi a jeho učení i o pohnutých osudech „střechy světa“, jak bývá Tibet nazýván. Během své návštěvy si mimo jiné vyzkouší vysypávání mandal pískem po vzoru tibetských buddhistických mnichů či vyšlou své přání na vlastnoručně vytvořených modlitebních praporkách.

Program:
15.00 hodin
Komentovaná prohlídka výstavy Příběh Tibetu

13.00–17.00 hodin
Cestovatelem po Tibetu
Tibet připadá mnoha lidem tajemný. Je to nejvýše položená země světa s bohatými tradicemi a spoustou přírodních krás, kterou stojí za to poznat trochu blíže. Během výtvarné dílny si děti vytvoří mapu této jedinečné země, kterou by měl mít každý správný dobrodruh připravenou pro své budoucí výpravy.

Písečné mandaly
Svou koncentraci a zručnost si budou moci všichni zájemci vyzkoušet při tvorbě společné písečné mandaly, jakou vytvářejí buddhističtí mnichové.

Modlitební praporky
Přání nemusí být jen vyřčena. Lze je také vyslat do světa spolu s větrným koníkem na vlastnoručně vytvořených tibetských modlitebních praporcích.

Památky z cest
To nejdůležitější z cest – vzpomínky – si neseme v sobě. Někdy však i malé drobnosti pomohou takové vzpomínky vyvolat. Na památku si každý bude moci vyrobit tibetský náramek a nechat se překvapit, na co dalšího během své návštěvy narazí.

Kvíz k výstavě
Výstavou Příběh Tibetu návštěvníky provede krátký vědomostní kvíz. Za jeho vyluštění na ně bude čekat malá odměna.

Akce se koná v sobotu 20. května 2017 od 13.00 do 17.00 hodin v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur Betlémské náměstí 1, Praha 1. Vstupné je v ceně běžné vstupenky do muzea. Více informací na www.nm.cz.


Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Kolčavka v Praze 9 zve na oslavy. Těšte se na zabijačku, koncert a veselici

23. října 2017 v 08:50

Pivovar Nad Kolčavkou v sobotu 28. října slaví. V 10 hodin začne pravá staročeská zabijačka. Sami si pod dozorem řeznického mistra můžete vyzkoušet, jak se dělají jitrnice.

Přivstaňte si na výlov rybníka mezi paneláky

22. října 2017 v 07:22

V sobotu 28. října se od 7 hodin koná již tradiční výlov Stodůleckého rybníka v Centrálním parku Prahy 13.

Na umisťovací výstavě ve Fénixu budou hledat nový domov kočky z ochranářských organizací

22. října 2017 v 07:00

Umisťovací výstava koček se bude konat v prostorách veterinární kliniky Fénix v sobotu 28. října od 11 do 17 hodin a v neděli 29. října také od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru