dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - skorojasno
6°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Pražské krimi

V sobotu se vyrojili sprejeři. Jeden utekl do lesa, druhý do domu neziskové organizace

V prvním případě na základě oznámení vyjela hlídka strážníků z Prahy 8 na kontrolu podezřelé osoby, která měla nahlížet do zaparkovaných vozidel v ulici Braunerova, a mohlo by se jednat o možného pachatele. 

Po příjezdu na místo hlídku ihned zkontaktoval oznamovatel a uvedl, že viděl mladíka, který obcházel zaparkovaná vozidla a poté, co se přesvědčil, že v ulici nikdo není, začal sprejovat fasádu domu s číslem popisným 20. Následně utekl do domu neziskové organizace, který slouží jako ubytovna pro sociálně slabé skupiny. Do něj se dostal pomocí přístupového kódu. Strážníci provedli v uvedeném domě šetření a nalezli zde dvacetiletého muže, který se k činu záhy doznal.

Druhý případ řešili strážníci ze dvanáctého pražského obvodu. Prostřednictvím radiostanice zaslechly hlídky strážníků informaci svého kolegy o tom, že na Sofijském náměstí došlo k nastříkání nápisu na dřevěný prodejní stánek a pachatel z místa utíká směrem k tramvajové zastávce „Poliklinika Modřany“.

K osobě pachatele bylo dále sděleno, že má na sobě kraťasy. Dvě hlídky se dostavily k místu, odkud měl pachatel utéci, a vydaly se ulicí Generála Šišky prohledat okolí. U autobusové zastávky si všimly běžícího mladíka, který odpovídal popisu. Když spatřil hlídky městské policie, dal se na útěk do Modřanské rokle. V hustě zalesněném prostoru zakopl o větev a upadl. Hlídky ho zde dostihly. Strážníci jej vyzvali, aby setrval na místě.

Na výzvu však mladík nereagoval a pokusil se z místa utéct. Za pomoci donucovacích prostředků hlídka muže omezila na osobní svobodě. Poté se na místo dostavil i strážník, který celou situaci zaznamenal a potvrdil, že se jedná o téhož mladíka, kterého viděl sprejovat po stánku.

Pro podezření ze spáchání trestného činu strážníci mladíka předali Policii ČR.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Surovost: I takto zle můžete dopadnout, když se rozhodnete v Praze vzbudit spáče. A ještě jsou po vás žádány peníze za čepici!

6. listopadu 2017 v 09:44 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Od srpna pátrají policisté z místního oddělení Zličín po násilníkovi, který ve vestibulu stejnojmenné zastávky metra bezdůvodně napadl jednoho z cestujících. Napadený si při výstupu z vagonu všiml spícího muže na sedačce a zavolal na něj, aby vstával, že souprava je v cílové stanici a dál již...

Další články
Nahoru