dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
V sobotu se můžete projít tunelem Blanka, vidět nové stanice metra i být u otevření mostu
V sobotu si budou moci zájemci projít celkem 3,5 kilometru tunelu Blanka. Foto: tunelblanka.cz

V sobotu se můžete projít tunelem Blanka, vidět nové stanice metra i být u otevření mostu

V sobotu 4. října se můžete podívat do tunelu Blanka pod Stromovkou, prohlédnout si dvě stanice nového úseku metra, které povede z Dejvic do Motola, i být u otevření Trojského mostu.  

Upoutávka na prohlídku jako předvolební agitace

V minulých dnech ve stanicích pražského metra zazněla upoutávka na víkendové otevření Trojského mostu a prohlídku nových stanic metra A. Bylo v ní vedeno, že na akci zvou primátor hlavního města Prahy Tomáš Hudeček a náměstek primátora Jiří Nouza. Na tuto předvolební agitku se snesla vlna kritiky. Oba pánové se tak od ní raději začali distancovat a tvářit se, že s upoutávkou nesouhlasí a že je dokonce pohoršuje. „Když jsem byl dnes o příspěvku informován, okamžitě jsem zareagoval a požádal Dopravní podnik o jeho stažení a úředníkovi jsem jeho nekoordinovaný přístup vytknul,“ uvedl náměstek primátora Jiří Nouza (TOP 09). „Odvysílání tohoto příspěvku je pro mě naprosto neakceptovatelné,“ dodává primátor Tomáš Hudeček (TOP 09). Oba pánové si tak umyli ruce nad anonymním úředníkem a předvolební kampaň může pokračovat.

Od 9 do 14 hodin lze navštívit tunelový komplex Blanka. Prohlídková trasa začíná u stanice metra C Nádraží Holešovice, vede přes Trojský most do tunelového komplexu. Vstup na most bude až do oficiálního otevření umožněn pouze pravou částí směrem od Holešovic. Trasa měří zhruba 3,5 kilometru, končí výstupem z tunelu na Letné.

Z Letné povedou zvláštní autobusové a tramvajové linky pro zájemce o prohlídku stanic nově budované trasy metra A Nádraží Veleslavín a Nemocnice Motol.

Od 9 do 15 hodin bude možné prohlédnout si zatím nepřístupné prostory obou stanic i další zajímavá místa.

Pro dopravu bude možné využít – kromě pravidelných linek povrchové dopravy – také zvláštní linky:

Tramvajovou linku číslo 36 v trase Špejchar – Hradčanská – Dejvická – Nádraží Veleslavín – Divoká Šárka, která pojede v intervalu 7 – 8 minut.

Autobusovou linku číslo 745 v trase Špejchar – Hradčanská – Vypich – Nemocnice Motol – Motol – Nemocnice Motol – Vypich – Park Maxe van der Stoela (nově otevřený park, který je součástí tunelového komplexu Blanka) – Hradčanská – Špejchar, která pojede v intervalu 3 – 6 minut (obě tyto linky tak mohou využít i návštěvníci prohlídky tunelu Blanka z Letné).

Autobusovou linku číslo 744 v trase Nádraží Veleslavín – Vypich – Nemocnice Motol – Motol – Nemocnice Motol – Vypich – Nádraží Veleslavín, která pojede v intervalu 5 – 10 minut.

Kdo se bude chtít zúčastnit zahájení provozu na Trojském mostě, měl by dorazit na třináctou hodinu, kdy dojde k ukládání pamětních listin do konstrukce mostu. Politiky tolik oblíbené stříhání pásek začne o dvacet minut později.


Další články
Nahoru