dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Víkendové tipy

V sobotu se můžete podívat do Podolské vodárny

Každou druhou sobotu v měsíci můžete vždy v 11 a ve 13 hodin navštívit Muzeum pražského vodárenství a úpravny vody Podolí.

Seznámíte se s historií a zásobováním obyvatel Prahy vodou, prvními soukromými a veřejnými vodovody v Praze, sbírkou vodoměrů, nahlédnete do haly filtrů – tzv. Englovy katedrály.

Dozvíte se o jednotlivých fázích čištění surové vody, odstraňování nečistot ze surové vody na hrubých a jemných česlích, seznámíte se s funkcí, významem a technologickým postupem úpravy surové vody v čiřičích a Vodárenská věž umožní panoramatický rozhled na Prahu z nezvyklého stanoviště.

Prohlídka v sobotu 13. srpna není bezbariérová, vyžaduje určitou tělesnou zdatnost, výstup na ochoz budovy je 8 pater.

Cena prohlídky:
Skupinové vstupenky 10 osob a víc 130 korun za osobu, 20 osob 125 korun za osobu, jednotlivá vstupenka 150 korun.

Dárkový poukaz si můžete osobně zakoupit v zákaznickém centru Pražských vodovodů a kanalizací, a.s., Dykova 3, Praha 10.

Vstupenky si můžete objednat ZDE nebo na www.ticketstream.cz


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru