Dnes Neděle - jasno 25°C
Zítra Pondělí - polojasno 24°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V sobotu po čtrnácti měsících opět vyjedou tramvaje mezi Ohradou a Palmovkou
Měřící tramvaj Pomeranč při kontrole zrekonstruovaného úseku. Foto: Ondřej Kubát / DPP

V sobotu po čtrnácti měsících opět vyjedou tramvaje mezi Ohradou a Palmovkou

V Praze se po čtrnácti měsících vrátí tramvaje na trať mezi Ohradou a Palmovkou, opět na ni vyjedou v sobotu 3. června ráno. Vyplývá to z informací na webu pražského dopravního podniku. Trať včetně estakády prošla opravou za stovky milionů korun, kvůli které se dočasně změnily trasy osmi tramvajových linek.

Opravenou trať v úterý zkontrolovala měřicí tramvaj, uvedl dopravní podnik na twitteru. „V pátek 2. června dokončíme stavební práce a od soboty 3. června by se měly tramvaje vrátit do této oblasti," napsal.

Výluka zkomplikovala cesty lidem ze Žižkova do Libně a Holešovic. Místo tramvají musejí jezdit náhradním autobusem X10 a v nočním provozu X95. Kvůli omezení jsou upravené trasy tramvajových linek 1, 6, 10, 11, 13, 14, 19 a 95.

Oprava začala koncem loňského března, dopravní podnik tehdy náklady vyčíslil na 239,5 milionu korun bez DPH. Zahrnovala kompletní obměnu tramvajové trati včetně trakčního vedení, rekonstrukci mostu včetně osvětlení a tramvajové zastávky Krejcárek.

Rekonstrukce byla naplánovaná před opravou Libeňského mostu, aby souběh staveb příliš nedopadl na cestující v okolí Palmovky. Hlavní práce na rekonstrukci Libeňského mostu začnou příští rok, řekl v dubnu ČTK náměstek pražského primátora pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti).

Tramvajová trať mezi Ohradou a Palmovkou, která poprvé přímo spojila Libeň se Žižkovem, byla zprovozněna 22. listopadu 1990. Estakáda u Krejcárku, která je největším mostem ve správě dopravního podniku, od té doby až do nynějška neprošla opravou.


Autor: ČTK

Praha 6 požaduje bezbariérový přístup do stanice metra Hradčanská

Včera ve 12:47

Dopravní podnik plánuje velkou modernizaci stanice metra Hradčanská na lince A. Začít by měla na přelomu let 2025 a 2026 a potrvá minimálně deset měsíců. Praha 6 požaduje, aby stanice v rámci rekonstrukce získala bezbariérový přístup.

Bubenečská ulice je průjezdná již v obou směrech

Včera v 08:14

TSK v polovině června dokončila rekonstrukci vozovek v Bubenečské ulici a přípravu komunikace pro vznik zastávek autobusu.

K Ladronce vede lepší cesta

21. června 2024 ve 12:49

Od usedlosti Ladronka k nedávno realizovanému přejezdu pro cyklisty přes Podbělohorskou do ulice Nad Motolskou nemocnicí už dojedou všichni inlinisté a cyklisté po nové cestě.

Praha 14: Průmyslová ulice se bude opravovat

16. června 2024 v 17:05

V termínu od 24. června do 31. srpna se bude opravovat Průmyslová ulice v úseku od ulice U Technoplynu až k Zamenhofově. V termínu od 29. června do 31. srpna bude uzavřen celý jízdní pás ve zmíněném úseku ve směru z Hloubětína do Hostivaře.

Praha 4: Oprava vodovodu omezí dopravu v ulici Zálesí

16. června 2024 v 10:19

Na několik etap je rozložena oprava vodovodního řadu v ulici Zálesí na úrovni křižovatky s ulicí Sulická a dál až k ulici Nad Lesním divadlem. V současné době probíhají přípravné práce, které zatím dopravu příliš neomezily.

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Další články
Nahoru