dnes
Čtvrtek - jasno
0°C
zítra
Pátek - jasno
0°C
pozítří
Sobota - skorojasno
0°C
V sobotu do Muzea pražského vodárenství
Foto: archiv

V sobotu do Muzea pražského vodárenství

Každou druhou sobotu v měsíci v 11 a ve 13 hodin můžete navštívit Podolskou vodárnu a expozici Muzea pražského vodárenství v Praze 4 – Podolí.

vodarna-podoli-1-nahled V muzeu uvidíte chronologické členění historického vývoje pražského vodárenství od 12. století až po současné zásobování hl. m. Prahy vodou, zajímavé exponáty, jako například část hradního vodovodu z doby Rudolfa II., nebo unikátní sbírku vodoměrů.

V rámci zážitkové turistiky budete provedeni provozem úpravny vody, seznámíte se s funkcí a postupem úpravy surové vody v hale čiřičů, nahlédnete do filtrační haly, tzv. Engelovy katedrály a určitě si nenecháte ujít panoramatický výhled na Prahu z vodárenské věže, kterým budete odměněni za výstup osmi pater.

Vstupenky zde.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru